Které čisticí prostředky jsou ty pravé?

Které čisticí prostředky jsou ty pravé?

Víte, že klasické čisticí prostředky obsahují celou řadu nebezpečných chemikálií, a zbytečně tak zatěžují životní prostředí? Jestliže chcete přírodě pomoci, přejděte na přípravky ekologické. V tomto článku vám poradíme, které si vybrat.

Kvalitní ekologické produkty Winni's

Plně rozložitelné a ekologické jsou drogistické produkty Winni's, které vyrábí společnost Madel. Tyto přípravky jsou šetrné k životnímu prostředí právě proto, že se v nich nachází pouze povrchově aktivní látky rostlinného původu.

Naopak deriváty živočišného původu, bělidla, fosfáty, barviva či alergeny v nich nenaleznete vůbec žádné. I proto mohou tyto výrobky používat také alergici a lidé, kteří mají citlivou pokožku. Výhodou je i fakt, že jejich obal je snadno recyklovatelný, a proto se nikdy sám nestane odpadem.

Výrobky Winni's nebyly testovány na zvířatech, nezatěžují životní prostředí, ale přesto jsou kvalitní a díky svému složení vysoce účinné. Jsou vhodné například pro odstranění mastných skvrn v kuchyni, mytí nádobí, čištění podlahy či úklid koupelny. V sortimentu této značky se nacházejí také hypoalergenní aviváže s vůní květin a prací přípravky, které jsou díky svému složení vhodné i pro alergiky a zároveň zanechávají prádlo hebké a voňavé.

Efektivní přírodní látky u značky Frosch

Důraz na přírodní látky, jako je ocet, citron či soda, klade také ekologická značka Frosch. Díky vysokému obsahu efektivních přírodních látek jsou její produkty typické nadprůměrnou odbouratelností v přírodě, takže jsou šetrné k životnímu prostředí, ale také k lidské pokožce. Že se jedná o ekologický čisticí přípravek, ale v žádném případě neznamená, že není kvalitní. Produkty značky Frosch totiž mají důkladný čisticí účinek.

Využít je můžete například na podlahy, na všechny omyvatelné plochy v domácnosti, i na těžce odstranitelné skvrny a mastnotu, toaletu, ale také k zútulnění svého domova – a to díky interiérovým bytovým parfémům, voňavému tekutému mýdlu, pracímu přípravku či hypoalergenní aviváži.

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

Úklid domácností i bytových domů

Dokážeme pro Vás uklidit jak domácnosti všeho druhu, tak celé bytové domy. Díky naší mnohaleté praxi v oboru jsme získali nespočet zkušeností se všemi druhy zástaveb.

Celý článek

úklid domácnosti

Všichni známe ten pocit když jsme byli děti a přišli jsme ze školy domu do krásně uklizeného bytu, příjemný pocit že? Ten pocit, když víte že je všechno čisté a kvalitně.

Celý článek