Jak na připáleniny?

Jak na připáleniny?

Připálený hrnec. Nehoda, která se v kuchyni někdy stala už asi každému. Nemusí to být ale taková pohroma, jak by se na první pohled mohlo zdát. Existuje totiž několik triků, jak snadno vrátit připálený hrnec, pánev nebo kuchyňské plechy zpět do provozuschopného stavu a na nich u nás v EkoBIT při pravidelných úklidech po celé České republice obvykle stavíme.

První možnost je spojená s obyčejnou kostkou cukru. Nechte hrnec či plech chvilku odmočit a následně zkuste zmíněnou kostkou cukru připálená místa stírat. Poté už jen takový povrch opláchněte a běžným saponátem na nádobí umyjte.

Podobný dopad jako už zmíněné kostky cukru má třeba i sůl. Stačí nasypat pár lžic soli na připálený povrch hrnce či plechu a celé to pořádně vydrhnout. Následně už to jen klasicky vyčistíte a sami uvidíte, jak snadno spálenina nebo třeba i mastnota dolů půjde.

V EkoBIT se nám osvědčil třeba i černý čaj. Pravidelně u nás pro takové potřeby užíváme klasické a zároveň cenově dostupné čajové sáčky, které jsou na odmaštění kuchyňské pánve opravdu perfektní. Stačí jimi mastný povrch přetřít a mastnota se během tohoto procesu do pytlíku následně snadno vsákne.

Zapomenout nesmíme ani na směs citronu a vody. Stačí do ní namočit houbičku na nádobí a následně ji nanést na špinavý povrch hrnce.

Vyzkoušet ale můžete třeba i směs octu a vodu, která je perfektní třeba i na usazený vodní kámen. Nechte v hrnci směs přejít varem, připálené zbytky se poté začnou pomalu oddělovat a následně už jen hrnec nakonec klasicky opláchnete běžným saponátem. O chvilku později bude hrnec jako nový a vy se tak můžete znovu pustit do dalšího vaření.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Více o úklidu domácností

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

Jak na rychlovarnou konvici?

Řada domácností se trápí s tím, jak efektivně a účinně vyčistit rychlovarnou konvici. Existuje několik triků, jak nepříjemný vodní kámen z rychlovarné konvice snadno odstranit.

Celý článek

Jak na ucpaný odpad?

Vousy, vlasy, tuk z kosmetiky, mastnota nebo zbytky jídla. To všechno může v domácnosti vést až k ucpanému odpadu. Situaci může navíc zkomplikovat i vodní kámen.

Celý článek

Jak chytře odstranit jakékoliv skvrny

Určitě každému z nás se stalo, ať už po odchodu návštěvy, po večírku nebo při úklidu jsme objevili skvrnu. Poradíme vám, jak konkrétní skvrny co nejlépe vyčistit.

Celý článek

Jak správně vyčistit sedačku

Chcete se pustit do čištění sedačky, ale nevíte, jak na to? Potom rozhodně musíte číst dále – přinášíme vám návod, jak dokonale vyčistit sedačku čalouněnou i koženou.

Celý článek