Infolinka: 602 777 287 nebo 273 132 696 E-mail: info@ekobit.cz

"EKO úklid - ekologický úklid."

Pravidelný úklid od profesionálů

Články o ekologii a úklidu

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximálně šetrný k přírodě a životnímu prostředí.


 

Pomoc pro útulek!

Pojem životní prostředí je v dnešní době poměrně často skloňováno. Sami si neuvědomujeme jak je pro nás důležité. Proto se naše společnosti EkoBIT a AWIS rozhodly udělat dobrý skutek a pomoci těm, kteří to v životě neměli lehké a naši pomoc si zasouží. Tento měsíc naše volba padla na kočičí útulek ve Skrýšově na Vysočině. Jako pomoc jsme se rozhodli jim darovat několik čistících prostředů pro zkvalitnění jejich života. Snažíme se posílit i důvěru naší firmy, proto jsme se rozhodli zajet do útulu osobně. Majitelka útulku byla naší návštěvou potěšena a s nefalšovanou radostí od nás přípravky převzala. Jsme velice rádi, že lidé se srdcem na pravém místě, kteří nezištně pomáhají opuštěným a bohužel i často znetvořeným zvířatům stále existují..

Nové prostředky

Pro dlouhodobou nespokojenost se naše společnost rozhodla pro změnu dodavatele čistících prostředků. Čistící prostředky využíváme v našem ekologickém úklidu. Nový dodavatel nás překvpil zejména vysokou účinností čistících prostředků a především i novou technikou. Na základě skutečností, které jsme měli možnost na vlastní kůži prověřit, ale i díky skvělým recenzím jsme se rozhodli uzavřít nový kontrakt a obměnit náš stávající sortiment.

Letáková akce společnosti EkoBIT

Spousta lidí v dnešní době má na svých poštovních schránkách cedulku Nevhazovat reklamní letáky, proto jsme vás chtěli kontaktovat touto cestou, a dát vám vědět o našich připravovaných akcíích, aby jste o to nebyli ochuzeni. Jedná se o akci na pravidelně prováděné úklidy se spoustou zajímavých výhod. Pokud vás vidina lukrativních benefitů v rámci vašeho ekologického úklidu zaujala, neváhejte a kontaktujte nás, akce není nekonečná. A znáte to, kdo zaváha.....

Hledáte jeden důvod proč EkoBIT? My vám jich dáme hned 5.

EKOLOGIE, tento pojem mluví sám za sebe. Snažíme se využívat prostředky, které životní prostředí nijak nezatíží. Dbáme hlavně na spolehlivost a nejvyšší kvalitu našich dodavatelů. Zároveň se snažíme, abychom byli cenově dostupní úplně pro každého

Špičková V naší společnosti se snažíme neuvíznout na mrtvém bodě, ale neustále se zdokonalovat a nespokojit se s málem. Zakládáme si na dodržování všech předpisů, a zároveň neustále vylepšovat naší techniku.

Výběr zaměstnanců. Klademe velký důraz na zaměstnace, požadujeme příjemné vystupování s klienty a preciznost provedení práce. Každý náš zaměstnance má také svůj osobní profil, který si může kdokkoliv pohodlně vyhledat v našem kontrolním systému. Je zde přiložen životopis i s fotografii pro lepší ověření.

Internet a publikace. Reklama je v dnešní době nesmírně důležitá. Proto i my se snažíme dostat do podvědomí našich potenciálních zákazníků pomocí facebooku a dalších dostupných soiálních sítí. Zapojili jsme se i do projektů pro střední školy o ekologickém úklidu, což považujeme nejen za skvělou reklamu, ale pokusili jsme se důležitost ekologických úklidů rozšířit i mezi naše mladé spoluobčany.

CERTIFIKÁT. Nejvyšší nabízenou kvalitu jsme podtrhli certifikáty ISO:9001 a 14001. zaručujeme nejen kvalitní postup při úklidových službách, ale především rychlost a cenovou dostupnost.

Historie

Společnost EkoBIT je na trhu již dlouhých 20 let, což samo o sobě svědčí o jejich kvalitách. Za to však především vděčí své mateřské společnosti AWIS úklid. Se speciálním a kvalitním úklidem je často spojeno i používání přípravků s vysokým obsahem chemických látek, proto se právě EkoBIT úklid již delší dobu zaměřuje na ekologický úklid, který nezatěžuje životní prostředí, která je pro nás na prvním místě. Díky naší velké snaze a zveřejňování nových příspěvků na facebooku jsme se stali snadno zapamatovatelnou firmou a snáze jsme se prosadili na trhu s ekologickým úklidem.

Super, akce

Měsíc březen se nese v duchu nejlepších akcíí a to nejen pro stálé klienty. Nově jsme si pro vás připravili 50% slevu na první fakturaci pro nové klienty. Ale nebojte, nezapomněli jsme ani na naše stávající klienty. Připravili jsme si pro vás spoustu vychytaných slevových kupónů. Snažíme se i o vaše kulturní a společenské, ale i sportovní vzdělávání, proto si v naší nabidce můžete vybrat co je vašemu srdci nejblíže.

Čisté ovzduší

Čisté ovzduší

Pravidelný úklid prováděný s ohledem na životní prostředí. Myslíte si, že je to vtip? Nikoliv . Životní prostředí je nestále zatěžováno různými výpary z aut, nebo se do ovzduší dostává právě z nekvalitních čistících prostředků. Udělejme svět pro naše děti alespoň trošku čistčí a to především díky novým mycím technikám. Používejte přípravky s ochranými filtry, které neprodukují do ovzduší tolik škodlivin. Uvidíte sami, že uklízení bude nejen pohodlnější, ale uděláte i něco pro sebe. Zbavíte se respiračních problémů a neutuchajících bolestí hlavy způsobných nebezpečnými látkami uvolňujících se do ovzduší.

Pravidelný úklid s ohledem na životní prostředí

Pravidelný úklid s ohledem na životní prostředí

Životní prostředí je neustále zatěžováno nejrůznějšími chemikáliemi. Pokud chcete životní prostředí ušetřit, zanechte čistících a mycích taktik s pomocí chemických přípravků a vrhněte se na šetrné postupy a prostředky. Uklízení nijak neutrpí a vy budete mít dobrý pocit, že jste udělali něco pro zdravější prostředí ve svém okolí.

Úklid firem od profesionálů

Podnikatelé a firmy si musí zakládat na čistém pracovním prostředí. Určitě se nikdo nechce prezentovat špinavými okny, zablácenou podlahou, umatlanými stoly a zaprášenými židlemi. Úklid komerčních prostor může být dost náročný, proto je dobré zvolit úklidové firmy, které mají k dispozici moderní technologii a vhodné čistící prostředky. Stačí zadat rozsah práce a domluvit se, zda se uklízení provede v ranních, večerních nebo nočních hodinách. Výhodou je, že se nemusíte zajímat o zaměstnání nové pracovní síly na uklízení a ani o dostatečné množství vhodných strojů a přípravků na úklid. Jestli vám záleží na ochraně prostředí, zvolte si firmy používající ekologicky neškodné prostředky. Používání je účinné v boji s nečistotou a současně jsou šetrné k přírodě, nezávadné po ekologické stránce a snadno se odbourávají.

Vypusťte trochu páry...

Mezi výborná řešení ekologického způsobu čištění se řadí čištění párou pomocí parního čističe. Pára se dovede postarat o odstraňovaní nejhorších nečistot. Také umí likvidovat choroboplodné škůdce. Používáním páry se předchází množení a šíření parazitů. Čištění párou skvěle účinkuje a je navíc zdravé. Při realizaci čištění nepotřebujete skutečně žádné saponáty a dezinfekci. Během čištění se spotřebovává pouze čistá voda a trochu elektrické energie. Při čištění se šetří i čištěné materiály, protože nejsou vystavovány působení žádných agresivních prostředků. V bytě nezůstává žádný zápach. Přístroj funguje na principu přeměny vody na tzv. suchou páru, která si lehce poradí s odstraněním nečistot a mastnoty.

Jak používat parní čistič?

Používání parního čističe je hodně jednoduché. Než se pracovník úklidové firmy pustí do práce, musí do přístroje nalít malé množství vody, stroj zapnout a potom podle potřeby uvolňovat páru díky spoušti na hadici. Používání kvalitních parních čističů je naprosto bezpečné. Díky parnímu čištění lze špínu odstranit i z těžce přístupných míst –ze škvír, malých dírek, zákoutí. Párou vyčistíte dlažbu, obklady, podlahu, ale také koberce, matrace, čalounění nábytku a různé tkaniny. Během používání se pára dostane až do mikroskopických trhlin a prohlubní v povrchu materiálu. Díky páře dokonce odstraníte i skvrny od červeného vína nebo vyčistíte pelíšek pro vašeho zvířecího mazlíka.

Ekologické čisticí prostředky

Úklid nemocnic, klinik, laboratoří, ordinací a různých veřejných budov je hodně náročný a má svá pravidla. Nejen na úklid komerčních prostor se v současnosti využívají účinné a zároveň ekologické čistící přípravky. Efektivita úklidu je vysoká, lidské zdraví chráněno a šetrnosti se dostane i přírodě. Při výběru čisticích prostředků se dívejte na údaje na obalu. Dobře se můžete zorientovat díky oficiálním ekoznačkám a nezávislým certifikátům. Vybírejte si výrobky označené evropskou ekoznačkou „The Flower“ nebo s označením „Ekologicky šetrný výrobek“. Můžete narazit na další světové ekoznačky.

Několik snadných ekologických úklidových technik:
  • nezapomínejte na prevenci, před dveře položte kvalitní rohož
  • zaměřte se na používání utěrek z mikrovlákna při úklidu, umí odstranit nečistoty z hladkých a lesklých povrchů, nepoužívají se žádné saponáty ani chemie
  • na mytí podlahy si také sežeňte hadr nebo mop z mikrovlákna
  • hadry a utěrky používejte řádně vyždímané

Chcete uklízet levně a ekologicky? Vsaďte na citron, ocet, jedlou sodu či zubní pastu

citron, ocet, jedlá soda, zubní pasta

Zajímáte se o ekologii a neradi byste životní prostředí zatěžovali víc, než je nutné? Pak nahraďte klasické čisticí prostředky, které jsou plné nebezpečných chemikálií, těmi ekologickými. Nemusíte se bát, že by to nějak zatížilo vaši kapsu, při úklidu totiž pomohou osvědčené „babské“ recepty – citron, ocet, jedlá soda či zubní pasta.

Citron pomůže v kuchyni i koupelně

Citron je výborný pomocník při úklidu v kuchyni i koupelně. Kyselina citronová totiž má antibakteriální i dezinfekční účinky. To můžete využít především na kuchyňské lince, kde se to často bakteriemi jenom hemží. Stačí půlku citronu namočit v jedlé sodě a linku setřít. Zbytky sody poté odstraňte vlhkou houbičkou. Ale pozor, na mramor a nerezovou ocel tento postup raději nepraktikujte.

Citronová šťáva je vhodná také k odstranění odolných skvrn od jídla na kuchyňském prkénku. Na špinavou plochu vymačkejte šťávu z půlky citronu, nechte zhruba dvacet minut působit a poté smyjte. Lžičku citronové šťávy můžete přidat i do mycího prostředku do myčky na nádobí. Lépe se tak zbavíte mastnoty. Jestliže vám v plastových krabičkách zůstávají skvrny od rajčatové omáčky, i v tomto případě sáhněte po citronu. Nádobky potřete citronovou šťávou, nechte pořádně usušit a poté normálně umyjte.

Čisté vodovodní baterie i dlaždičky

V koupelně můžete citronovou šťávu použít k rozpuštění mýdlových skvrn a odstranění zaschlých kapek tvrdé vody ve sprchovém koutě či k odstranění vodního kamene na vodovodní baterii. Stačí baterii potřít citronovou šťávou, nechat ji přes noc působit a ráno setřít vlhkým hadříkem. Co se týče spár mezi dlaždičkami, potřete je kaší z citronové šťávy a jedlé sody a vydrhněte kartáčkem na zuby. Půlku šálku citronové šťávy můžete přidat i do posledního pracího cyklu při ždímání bílého prádlo. To se tím totiž krásně projasní.

Ocet spolehlivě odstraní vodní kámen

Známým přírodním čističem je také ocet. Ten totiž dokáže vyčistit mastné skvrny i nánosy od mýdla a spolehlivě odstraní vodní kámen. Po destilaci navíc zamezuje množení plísní a určitých druhů bakterií, mezi něž patří i známá salmonela či E. coli. Ocet skvěle pomůže při čištění skleněného nádobí a oken. Skleničky stačí opláchnout vodou, v níž je jeden šálek octa, budou se pak nádherně lesknout. Co se týče oken, smíchejte čtvrt šálku octa s dvěma šálky vody a troškou tekutého mýdla.

Dezinfekce myčky

Využít jej můžete i při čištění ucpaných trubek a odpadů, stačí, když ho necháte třicet minut působit. Jestliže chcete vydezinfikovat myčku, nalijte do nádržky půl šálku octa a mycí program zapněte na prázdno.

Ocet odstraní i plísně ze zdí, prostě jej nastříkejte přímo na plíseň, nechte patnáct minut působit a poté smyjte. Pokud chcete s octem i vytírat, do teplé vody ho přilijte čtvrt šálku. Nepoužívejte ho ale na mramorové a dřevěné podlahy.

Jedlou sodu na usazeniny, mastnotu a připáleniny

Velmi účinným přírodním čističem je i jedlá soda. Pokud vám v hrnkách zůstávají usazeniny z čaje či kávy, nalijte do nich vodu, přisypte jednu lžíci sody a nechte působit přes noc. Mastnotu a připáleniny můžete ze sporáku odstranit pastou, která vznikne smícháním pěti lžic sody a pěti lžic vody. Jedlou sodu můžete využít také při čištění koberců a čalouněného nábytku. Stačí na ně sodu nasypat, hodinu nechat působit a poté vysát vysavačem.

Zubní pasta vyčistí matné sklo i žehličku

Mezi účinné čisticí prostředky patří také zubní pasta. Musí to ale být ta klasická, nikoli bělicí. Využít ji můžete například na poškrábané linoleum či matné sklo nebo na odstranění usazenin z tvrdé vody na spodní části žehličky. Předměty jen vydrhněte hadrem s troškou zubní pasty.

Které ekologické čisticí prostředky jsou ty pravé?

Ekologické čisticí prostředky Winni's a Frosch

Víte, že klasické čisticí prostředky obsahují celou řadu nebezpečných chemikálií, a zbytečně tak zatěžují životní prostředí? Jestliže chcete přírodě pomoci, přejděte na přípravky ekologické. V tomto článku vám poradíme, které si vybrat.

Kvalitní ekologické produkty Winni's

Plně rozložitelné a ekologické jsou drogistické produkty Winni's, které vyrábí společnost Madel. Tyto přípravky jsou šetrné k životnímu prostředí právě proto, že se v nich nachází pouze povrchově aktivní látky rostlinného původu.

Naopak deriváty živočišného původu, bělidla, fosfáty, barviva či alergeny v nich nenaleznete vůbec žádné. I proto mohou tyto výrobky používat také alergici a lidé, kteří mají citlivou pokožku. Výhodou je i fakt, že jejich obal je snadno recyklovatelný, a proto se nikdy sám nestane odpadem.

Výrobky Winni's nebyly testovány na zvířatech, nezatěžují životní prostředí, ale přesto jsou kvalitní a díky svému složení vysoce účinné. Jsou vhodné například pro odstranění mastných skvrn v kuchyni, mytí nádobí, čištění podlahy či úklid koupelny. V sortimentu této značky se nacházejí také hypoalergenní aviváže s vůní květin a prací přípravky, které jsou díky svému složení vhodné i pro alergiky a zároveň zanechávají prádlo hebké a voňavé.

Efektivní přírodní látky u značky Frosch

Důraz na přírodní látky, jako je ocet, citron či soda, klade také ekologická značka Frosch. Díky vysokému obsahu efektivních přírodních látek jsou její produkty typické nadprůměrnou odbouratelností v přírodě, takže jsou šetrné k životnímu prostředí, ale také k lidské pokožce. Že se jedná o ekologický čisticí přípravek, ale v žádném případě neznamená, že není kvalitní. Produkty značky Frosch totiž mají důkladný čisticí účinek.

Využít je můžete například na podlahy, na všechny omyvatelné plochy v domácnosti, i na těžce odstranitelné skvrny a mastnotu, toaletu, ale také k zútulnění svého domova – a to díky interiérovým bytovým parfémům, voňavému tekutému mýdlu, pracímu přípravku či hypoalergenní aviváži.

Myslete na přírodu i při úklidu. V čem je ekologický úklid lepší?

Ekologické čisticí prostředky

Ekologie je v dnešní době často omílané téma. Velká část z nás už je zvyklá recyklovat odpad, jezdit hromadnou dopravou a hledat další způsoby, jak zbytečně nezatěžovat životní prostředí. Věděli jste ale, že škodit přírodě můžete i úklidem? Je to tak – pokud používáte škodlivé chemické čisticí prostředky. Zkuste proto raději ekologický úklid, má totiž hned několik výhod.

Přírodní látky jsou účinné

I když se může zdát, že přírodní látky obsažené v ekologických čisticích prostředcích nejsou tak účinné jako chemické látky v klasických drogistických produktech, v žádném případě to není pravda. Ekologické přípravky splní svůj úkol stejně dobře jako klasické produkty, navíc váš domov příjemně provoní a především neškodí životnímu prostředí. Nemusíte se bát ani toho, že by vám poničily povrchy – jsou totiž velice šetrné.

Vhodné i pro alergiky

Ekologické čisticí přípravky obsahují pouze povrchově aktivní látky rostlinného původu, hlavní důraz je kladen na přírodní látky, jako je ocet, citron či soda. Na rozdíl od klasických chemických čisticích prostředků se v nich nenacházejí žádná bělidla, barviva, ani fosfáty, deriváty živočišného původu, nebo alergeny. A v tom spočívá další výhoda přírodních čisticích přípravků – mohou je bez obav používat alergici i lidé s citlivou pokožkou. Ekologické produkty jsou totiž k lidské pokožce velmi šetrné.

Nadprůměrná odbouratelnost v přírodě

Další výhodou ekologických čisticích přípravků je nadprůměrná odbouratelnost v přírodě. Nejen, že jsou složeny z výhradně přírodních látek, které jsou šetrné k životnímu prostředí, ale také jsou dodávány v recyklovatelných obalech, takže ani ty přírodu nijak nezatěžují.

Úklid hravě zvládnete i bez zatížení přírody

Přestože jsou ekologické čisticí prostředky šetrné k životnímu prostředí, lidskému organismu i povrchům, jsou velice účinné. V pohodě s nimi zvládnete běžný úklid, vydezinfikujete veškeré omyvatelné plochy v domácnosti, bez problémů odstraníte rez i mastné skvrny od jídla a usazeniny od kávy a čaje, zbavíte se vodního kamene na vodovodních bateriích, mýdlových skvrn a zaschlých kapek tvrdé vody, vyčistíte spáry mezi dlaždičkami, vyleštíte okna či skleničky a dáte sbohem ucpaným trubkám a odpadům, ale i plísním. To vše bez toho, abyste zbytečně zatěžovali přírodu.

 
nahoru - eko úklid
/* */