Infolinka: 602 777 287 nebo 273 132 696 E-mail: info@ekobit.cz

"EKO úklid - ekologický úklid."

Čištění koberců Praha

Profesionální čištění koberců v Praze provádějí naši vyškolení zaměstnanci, kteří umí doslova zázraky. Koberce, které jsou například v kancelářích nebo domácnostech i po několik let bez čištění, u kterých probíhá pouze vysávání povrchového nepořádku, časem ztrácí původní barvu pod neustále se uzasujícími nečistotami.

úklid koberců ekologickým způsobem


Čištění probíhá pomocí extraktoru a to mokrou cestou, za pomocí speciálních čistících přípavků. Extrémně znečištěné plochy velkých prostor probíhají nejprve kartáčovou hlavou, posléze pomocí extraktoru, který dokáže odstranit i několik let usazenou nečistotu.úklid koberců ekologickým způsobem

I když pravidelně koberec uklízíte. V struktuře koberce se usazuje:

Prach

Prach ve vašem koberci je z okolí vašeho domu. Z rušné silnice vedle vašeho domu. Můžete si ho donést na botách. Prach patři mezi časté alergeny. Může znamenat obtíže pro astmatiky.

Odumřelé kožní buňky

Vaše kůže se přirozeně obnovuje. Kožní buňky mají životnost jeden měsíc. Potom se odlupují. Buňkami se v koberci živí roztoči.

Drobky z jídla

Dávejte pozor na stolování. Drobečky z vašeho jídla poskytují živnou půdu pro bakterie, plísně atd.

Bakterie

Zbystřete pokud máte dlouhotrvající nemoc. Může to být způsobeno usazením bakterií ve vašem bytě, včetně koberců.

Roztoči

Roztoči v koberci nežijí. Ale mohou se objevit v matracích, peřinách a v čalouněních sedaček. Roztoči se živí mrtvými kožními buňkami. Největším alergenem jsou výkaly roztočů. Ty se mohou z výskytu roztoče dostat i do koberce.

Skvrny

Obvyklým důvodem čištění koberců je odstraňování skvrn. Skvrny můžou vzniknout rozlitím vína, kafe nebo jiného nápoje či látky. Je důležité pamatovat si z čeho vznikla skvrna. Znalost znečištění ulehčuje vyčištění koberce. Při čištění skvrn je nutné použít specifickou úklidovou chemii.

Plísně

Plísně se v koberci tvoří při vyšší teplotě a vlhkosti. Při mokrém čištění schne koberec cca 8 hodin. Pokud při čištění použijete běžný prostředek může více uškodit než pomoci. Je nutné ověřit jaké prostředky používá úklidová firma. Při mokrém extrakčním čištění používáme antibakteriální a fungicidní prostředek. Antibakteriální prostředek odstraní riziko vzniku plísní po čištění koberce.

Podle hygienické stanice je lepší se mokrému čištění vyhnout pokud, není možné koberec a podklad úplně vyschnout. Při nedokonalém vyschnutí koberce mnohou vznikat plísně. Právě plísně a bakterie z koberců mohou vést k dlouhodobým onemocněním dětí i dospělých.

Výhody proč čistit koberec


Proto všem našim zákazníkům a klientům doporučujeme o koberec pečovat, jelikož může být hnízdem nemocí a zbytečných alergenů, které nám mohou komplikovat život.

Ceny čištění koberců

Uvedené ceny čištění interiéru a ošetření podlah sdělíme po telefonickém upřesnění. V případě silného znečištění se ceny individuálně upravují na místě.

  • Při prvním objednávce platba na místě v hotovosti. Pro stálé klienty platba se splatností 14 dní.
  • Při dlouhodobém zájmu o naše služby nabízíme slevy.
 
nahoru - eko úklid
/* */