Čištění spár v koupelně

Čištění spár v koupelně

Lámete si hlavu nad tím, jak snadno vyčistit spáry v koupelně, a to bez zbytečné chemie? Mohou Vám s tím pomoci suroviny, které se běžně nachází ve Vaší spíži, kuchyňské skříni nebo třeba v lednici.

Mezi základní bojovníky se řadí hlavně ocet nebo jedlá soda, které Vám pomohou i při dalších možných úklidech domácností i úklidech kanceláří.

Směs octa a jedlé sody je ideálním bojovníkem v boji s vodním kamenem, který se na kachličkách běžně nachází. Díky smíchání vznikne unikátní kašička, kterou můžete na obklady důkladně nanést. K tomu může dobře posloužit třeba zubní kartáček, se kterým se dostanete i do těžko přístupných rohů.

Další možností je ale třeba i běžné bělidlo na prádlo, které je k dostání v každém supermarketu nebo drogerii. Možností tak je smíchání asi čtvrtiny šálku bělidla se zhruba třemi čtvrtinami jedlé sody. Tuto směs následně nechte asi půl hodiny působit a poté důkladně vydrhněte. Spáry by pak měly zářit novotou.

Se spáry může snadno pomoci třeba i speciální parní čistič. Vysoká teplota totiž snadno odstraní problematické nečistoty a poradí si i s možnými plísněmi či vodním kamenem. Dejte si jen pozor na manipulaci s ním kolem koupelnového nábytku. Vysoká teplota by jej totiž mohla i nenávratně poškodit.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Úklidové služby Praha

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

10 zaručených tipů na (nejen) jarní úklid

Stanovte si jasné cíle a ty dodržujte. Důležité je si pojem “jarní úklid“ rozfázovat na dílčí úkoly. Tyto úkoly by se měly koncentrovat vždy na jedno místo.

Celý článek

Velký jarní úklid snadno a rychle.

Jarní nálada je už pomalu cítit v probouzející se přírodě. Abychom proudící energii a jarní optimismus pocítili také u nás doma, je třeba prostor řádně uklidit.

Celý článek

Úklid nemusí být jen nepříjemná a obtěžující práce

K čištění a ošetřování předmětů v domácnosti používaly naše babičky snadno dostupné, účinné a levné přírodní prostředky i suroviny. Pojďme se podívat jaké.

Celý článek

Chcete prodat nebo pronajmout byt či dům? Úklid je základ.

Chystáte se do většího, přesídlujete do domku na vesnici nebo jste zdědili byt a chcete ho pronajmout? Pak bude určitě potřeba svůj starý domov připravit.

Celý článek