Články

Pravidelný úklid od profesionálů
Články o ekologii a úklidu

Poslední články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

Čištění dřevěných schodů

Čištění dřevěných schodů

Dřevěné schody jsou pěkným interiérovým prvkem každé domácnosti. Jejich obliba v případě novostaveb v posledních letech poměrně stoupla, vyžadují ale na druhou stranu i náležitou péči.

Jak čistit žehličku

Jak čistit žehličku

I žehličky čas od času potřebují adekvátní péči. Jinak na nich totiž mohou zůstat poněkud nevzhledné skvrny. Možnou příčinou skvrn může být nekvalitní žehlící plocha, kvůli které jsou na žehličce následně stopy po vodních kameni či rzi.

Mytí oken v zimě

Mytí oken v zimě

Až na výjimky odborníci nedoporučují, aby se okna v zimě myla. Pokud je teplota pod hranicí pěti stupňů Celsia, tak svou účinnost ztrácí i celá řada čistících prostředků.

Úklid po oslavě

Úklid po oslavě

Plánování oslavy či jiné akce u Vás doma s sebou přináší i strach z následného úklidu. U nás v EkoBIT ale víme, jak celý proces co nejvíce zjednodušit, aby Vám zabral co nejméně času.

Čištění žaluzií

Čištění žaluzií

Čištění žaluzií není žádný med. Často mají hospodyňky tendenci tento úkol odkládat, protože je pracný a časově velmi náročný. Postup čištění žaluzií je vlastně celkem prostý.

Čištění spár v koupelně

Čištění spár v koupelně

Lámete si hlavu nad tím, jak snadno vyčistit spáry v koupelně, a to bez zbytečné chemie? Mohou Vám s tím pomoci suroviny, které se běžně nachází v kuchyňské skříni nebo třeba v lednici.

Jak na vlhkost?

Jak na vlhkost?

Vlhkost trápí starší domy i novostavby. Jde o nepřítele, se kterým řada domácností neumí příliš dobře bojovat. Optimálně by se vlhkost v domě měla pohybovat okolo 50 až 60 procenty.

Vánoční úklid 2

Vánoční úklid 2

Vánočnímu úklidu a praktickým radám do něj jsme se věnovali už v prvním dílu tohoto článku. V rámci tohoto se ale zaměříme na obývací pokoj a kuchyň, máme spoustu zajímavých tipů.

Vánoční úklid 1

Vánoční úklid 1

Vánoční úklid. V současné chvíli velmi aktuální téma, které často drásá nervy každé hospodyňce. Málokterá se na něj totiž těší, neboť vyžaduje velkou dávku úsilí a možná i odvahy.

Úklid po malování

Úklid po malování

Každý byt nebo rodinný dům je potřeba po pár letech opět znovu vymalovat. To s sebou ale nutně přináší i potřebu pořádného úklidu, na který je vhodné myslet už před zahájením celé výmalby.

Úklid po morčatech

Úklid po morčatech

Radost i starost. To nám často přidělávají domácí mazlíčci. Aby se jim dobře dařilo, potřebují k tomu i zdravé, a hlavně čisté prostředí. Nejvíce úklidových starostí nám přidělávají často morčata.

Čištění klávesnice

Čištění klávesnice

Bakterie se často rády shromažďují na klávesnici, a i proto je potřeba ji alespoň občas pravidelně čistit. Existuje na to celá řada způsobů a návodů. Některé si ukážeme.

Jak na pavučiny

Jak na pavučiny

Rostou v bytě asi stejně rychle jako houby po dešti a pro mnoho lidí není setkání s nimi vůbec příjemné. Odstranění pavoučích sítí ale není těžké a my víme, jak si s nimi poradit.

Čištění skla krbových kamen

Čištění skla krbových kamen

Energetická krize dohnala spoustu z nás do alternativních forem vytápění. Mnohem častěji se tak začala využívat krbová kamna, která je ale potřeba alespoň občas pořádně vyčistit.

Jak ušetřit za teplo

Jak ušetřit za teplo

Na většině území České republiky už byla v minulých dnech zahájena topná sezóna. Ta ale oproti předešlým létům přidělává mnoha lidem vrásky na čele. Máme pro vás pár tipů, jak ušetřit.

Jak na filtr pračky

Jak na filtr pračky

I pračky potřebují pravidelnou a náležitou péči. Bez ní Vám totiž mohou i za poměrně krátkou dobu rychle odejít. Její čištění ale neobnáší jen péči o buben, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Jak na chladničku

Jak na chladničku

Lednička patří mezi nejpoužívanější spotřebiče v každé domácnosti. Kvůli skladovanému jídlu je ale přinejmenším vhodné ji udržovat v dokonalé čistotě.

Jak na čištění mobilu

Jak na čištění mobilu

Mobil je v dnešní době nerozlučným parťákem už asi každého. I telefon ale občas potřebuje pořádnou očistu. Ta může vést nejen k lepšímu vzhledu, ale třeba i k delší životnosti.

Čištění notebooku

Čištění notebooku

Obnovení zašlého lesku, odstranění prachu ve vnitřních částech. To všechno se dá poměrně snadno zvládnout v případě vyčištění Vašeho notebooku.

Leštění zrcadla

Leštění zrcadla

Zrcadlo se stále neblýská tak, jak by mělo. Zkuste ale jen pár triků a vaše zrcadlo v ložnici, chodbě nebo třeba koupelně už zase bude zářit novotou.

Jak mýt nádobí?

Jak mýt nádobí?

Mytí nádobí patří mezi nejméně oblíbené činnosti. Myčky mají omezené možnosti, a proto se ručnímu mytí asi nikdo nevyhne. Při mytí nádobí je však vhodné se řídit určitými postupy.

Jak na orosená okna?

Jak na orosená okna?

Léto se blíží pomalu ke svému konci. České domácnosti se tak už brzy budou muset sžít s chladnějším obdobím, která mimo jiné s sebou přináší i orosená okna.

Jak pečovat o koženou sedačku?

Jak pečovat o koženou sedačku?

Kožené sedačky jsou v dnešní době velmi častou a oblíbenou součástí českých domácností. Jejich drobnou nevýhodou ale je, že jsou velmi náročné na údržbu.

Jak prodloužit životnost pračky?

Jak prodloužit životnost pračky?

Pračka patří obecně mezi nejdůležitější spotřebiče každé domácnosti. Často její pořízení vyjde rozpočet i na několik desítek tisíc korun, a proto si každý přeje, aby vydržela co možná nejdéle.

Jak na linoleum?

Jak na linoleum?

Péče o podlahové linoleum není žádná věda. K perfektní čistotě vám totiž často postačí jen to, co máte většinou standardně doma.

Jak pečovat o myčku?

Jak pečovat o myčku?

Domácí spotřebiče se čas od času porouchají. Myčky na nádobí nejsou v tomto ohledu žádnou výjimkou. Existují ale triky a fígle, jak životnost každé myčky prodloužit.

Jak na dlaždičky a obklady?

Jak na dlaždičky a obklady?

Dlaždičky jsou podle mnohých tím nejlepším povrchem k úklidu a údržbě. Časem ale třeba i kvůli zaneseným spárám už nevypadají tak jasně jako dřív

Jak čistit digestoř?

Jak čistit digestoř?

Díky pravidelné údržbě ale bude toto kuchyňské zařízení lépe fungovat i déle sloužit a občas byste neměli zapomínat ani na její hloubkové čištění.

Jak na připáleniny?

Jak na připáleniny?

Připálený hrnec. Nehoda, která se v kuchyni někdy stala už asi každému. Nemusí to být ale taková pohroma, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Jak na mikrovlnnou troubu?

Jak na mikrovlnnou troubu?

Čas od času ale i mikrovlnné trouby potřebují důkladnou úklidovou péči. Za vyzkoušení stojí několik ekologických triků, díky kterým se vyhnete chemickým odmašťovačům.

Jak na rychlovarnou konvici?

Jak na rychlovarnou konvici?

Řada domácností se trápí s tím, jak efektivně a účinně vyčistit rychlovarnou konvici. Existuje několik triků, jak nepříjemný vodní kámen z rychlovarné konvice snadno odstranit.

Péče o dřevěné parkety

Péče o dřevěné parkety

Parkety. Jeden z nejoblíbenějších typů podlah pro české domácnosti. Aby však šlo o perlu místnosti a chloubu celé rodiny, potřebují často i patřičnou dávku pozornosti a péče.

Jak na ucpaný odpad?

Jak na ucpaný odpad?

Vousy, vlasy, tuk z kosmetiky, mastnota nebo zbytky jídla. To všechno může v domácnosti vést až k ucpanému odpadu. Situaci může navíc zkomplikovat i vodní kámen.

Jak na vanu a sprchový kout?

Jak na vanu a sprchový kout?

Snadno si poradíme s vodním kamenem, zaschlým kapkami nebo třeba s plísněmi i dalšími nečistotami. Jak ale vlastně rychle, efektivně a účinně sprchové kouty či vany umýt?

Jak na čištění trouby?

Jak na čištění trouby?

Usazená mastnota, špinavý rošt nebo připálené jídlo totiž může značně přidělat vrásky na čele. Existuje však několik triků, jak si mytí trouby ulehčit i zpříjemnit

Uklízejte ekologicky!

Uklízejte ekologicky!

Jednou z největších našich předností jsou ekologicky prováděné úklidy. Léta totiž už používáme jen takové mycí přípravky, které nemají negativní dopady na lidská zdraví.

Péče o plovoucí podlahy

Péče o plovoucí podlahy

Mezi nejoblíbenější podlahové krytiny patří plovoucí podlahy. V porovnání s dalšími povrchy nejsou příliš drahé, snadno se pokládají, klíčová je následná údržba.

Jak na záchodové mísy?

Jak na záchodové mísy?

Mezi nejméně oblíbené činnosti v domácnosti rozhodně patří pravidelné mytí záchodové mísy. Jde však o místo plné bakterií, na které je nutné se po určité době pořádně zaměřit.

Čištění párou je účinné i zdravé!

Čištění párou je účinné i zdravé!

Už vás unavuje vybírat z nepřeberné řady čistících prostředků, které nabízí dnešní trh? Máme pro vás snadné a ne příliš ekonomicky náročné řešení - parní čistič.

Proč je nutné čištění koberců

Proč je nutné čištění koberců

Roztoči a jejich alergeny jsou nejčastějším důvodem vzniku alergií jako je astma, senná rýma a jedinou cestou jak tomu zamezit je prát koberce.

Jak na mytí lednice?

Jak na mytí lednice?

Lednice patří k nevíce využívaným zařízením skoro v každé domácnosti, vyžaduje náležitou a pravidelnou péči, na kterou není vhodné zapomínat.

Plísně - nezvaný host v domácnosti

Plísně - nezvaný host v domácnosti

Nevítaný host v lecjaké koupelně, který může v krajním případě způsobit i vážné zdravotní potíže, a to hlavně osobám, které trápí dýchacími problémy.

Jak odstranit graffiti z Vašeho domu

Jak odstranit graffiti z Vašeho domu

Poškozování fasád domů sprejerskými výtvory označovanými jako graffiti je dnes již každodenní realitou v každém městě. Graffiti můžeme odstranit mechanicky nebo chemicky.

Správné mytí podlahy

Správné mytí podlahy

Mytí podlah asi každý z nás moc dobře zná. Pro mnohé je to ta nejméně oblíbená část pravidelného úklidu. Existuje však několik vychytávek, jak mít v domácnosti vytřeno rychle i efektivně.

Odstranění chlupů z nábytku

Odstranění chlupů z nábytku

Pejskové dovedou v domácnostech i pěkně přidělávat starosti. Koberce, pohovka, postele. Tam všude se totiž mohou nacházet chlupy, se kterými je potřeba svádět náročné souboje.

Tipy na čištění čalounění

Tipy na čištění čalounění

Pokud máte doma čalouněný nábytek, potom jistě chcete, aby vydržel krásný co možná nejdéle. Znečištění čalouněného nábytku ale jen stěží zabráníte. Pomůžeme vám je vyčistit.

Jak odstranit olej z oblečení

Jak odstranit olej z oblečení

Olejové skvrny na oblečení či jiných tkaných materiálech jsou velmi nepříjemnou záležitostí a dost špatně se odstraňují. Existuje ale několik možností, jak skvrnu odstranit a navždy se jí zbavit.

Jak se zbavit štěnic

Jak se zbavit štěnic

V tomto článku se dozvíte, proč jsou štěnice tak nebezpečné, a zároveň vám poradíme, jak se těchto nechtěných návštěvníků efektivně zbavit.

Jak chytře odstranit jakékoliv skvrny

Jak chytře odstranit jakékoliv skvrny

Určitě každému z nás se stalo, ať už po odchodu návštěvy, po večírku nebo při úklidu jsme objevili skvrnu. Poradíme vám, jak konkrétní skvrny co nejlépe vyčistit.

Praktický seznam pro velký úklid domácnosti. Buďte v pohodě!

Praktický seznam pro velký úklid domácnosti. Buďte v pohodě!

Nestíháte úklid? Nevadí, zkuste tento praktický seznam, a postupně zpacifikujte celoroční nánosy ve vašem hnízdečku. Postačí 15 minut denně.

Jak vyčistit špínu mezi spárami

Jak vyčistit špínu mezi spárami

Vydat se do boje se špinavými spárami, to většinou znamená dřinu a pot s nejistým výsledkem. Také vás špína mezi spárami trápí? Spáry můžete vyčistit opravdu jednoduše a rychle.

Jak správně vyčistit sedačku

Jak správně vyčistit sedačku

Chcete se pustit do čištění sedačky, ale nevíte, jak na to? Potom rozhodně musíte číst dále – přinášíme vám návod, jak dokonale vyčistit sedačku čalouněnou i koženou.

Jak na správné čištění kuchyně

Jak na správné čištění kuchyně

Přáním každé hospodyňky je čistotou lesknoucí se domov bez škodlivých bakterií. Poradíme vám, jak správně čistit různé povrchy v kuchyni a zbavit se tak nebezpečných bakterií.

Získali jsme ocenění od Mapy.cz

Získali jsme ocenění od Mapy.cz

Díky vám jsme se dostali mezi nejlépe hodnocená místa na webu mapy.cz. Děkujeme!

Jak ošetřovat a udržovat nábytek

Jak ošetřovat a udržovat nábytek

Jak udržet nábytek jako nový? Je to jednoduché, stačí o něj správně pečovat a správně čistit čalounění, kůži i dřevo. Každý povrch potřebuje jinou péči a zacházení.

Přispěli jsme na podporu vzdělávání dobrovolníků a přípravu workcampů

Přispěli jsme na podporu vzdělávání dobrovolníků a přípravu workcampů

Nedávné tornádo na jižní Moravě nám ukázalo, jak je důležitá práce dobrovolníků. Proto jsme se rozhodli podpořit částkou 10 000 Kč školení dobrovolníků.

Přispěli jsme na pomoc obětem moravského tornáda

Přispěli jsme na pomoc obětem moravského tornáda

Stalo se velké neštěstí a tragédie, ale úchvatná je vlna pomoci, která se poté strhla. Jsme nesmírně rádi, že jsme mohli být její součástí.

Zákaz jednorázových plastů přijde už v červenci

Zákaz jednorázových plastů přijde už v červenci

To, co jednotlivci ušetří, se ve firmě obratem zase snadno nahromadí. Proto je správnou cestou k naší lepší ekologické budoucnosti razantněji postrčit trh.

Jak na dezinfekci ozonem

Jak na dezinfekci ozonem

Ozon je při dezinfekci až 3000x účinnější než chlór. Bezpečně likviduje všechny viry a bakterie. Podíváme se, jaké máte pro použití dezinfekce ozonem možnosti.

Ekologický úklid kanceláří – 10+ věcí, které můžete dělat lépe

Ekologický úklid kanceláří – 10+ věcí, které můžete dělat lépe

Zajímalo by vás, co je třeba zadat úklidové firmě, pokud to s ekologií chcete posunout na vyšší, zodpovědnější úroveň?

Jaké úklidové prostředky používáme?

Jaké úklidové prostředky používáme?

Pouze nejúčinnější výrobky značek Feel Eco, Frosh a Winni`s. Jejich použití kombinujeme podle toho, který se nám osvědčil jako neúčinnější.

Ekologické čistící a úklidové prostředky

Ekologické čistící a úklidové prostředky

Rozhodli jsme se nepoužívat běžné čistící prostředky. Zodpovědnost by totiž měla začínat ve firmách, nejen v domácnostech.

Sortiment papírového programu

Sortiment papírového programu

Jak se zorientovat v sortimentu papírového programu?

Dar pro Dětský domov v Dolních Počernicích

Dar pro Dětský domov v Dolních Počernicích

Rádi pomáháme, tam kde je potřeba. Předali jsme finanční hotovost a technické vybavení pro Dětský domov.

Tým EkoBIT - Ekologický úklid

Tým EkoBIT - Ekologický úklid

Představení celého týmu Ekologického úklidu EkoBIT

Nová služební vozidla

Nová služební vozidla

Vozidla EkoBIT teď v ulicích snadno poznáte podle nového polepu.

Správná hygiena rukou

Správná hygiena rukou

Správná hygiena a dezinfekce rukou je velmi snadná a pomůže vám, vyhnout se nepříjemným nemocem. Stačí jen teplá voda a mýdlo.

Nově myjeme okna robotem

Nově myjeme okna robotem

Mytí oken nově provádíme pomocí robotů a to přináší hlavně bezkonkurenční cenu za provedenou práci.

Péče o vánoční stromek

Péče o vánoční stromek

Máme pro vás pár tipů, jak pečovat o vánoční stromeček, aby vydžel co nejdéle a hned neopadal.

Soda bikarbona jako čistící prostředek

Soda bikarbona jako čistící prostředek

Podobně jako citron je i jedlá soda univerzální pomocník při ekologickém úklidu.

Skončilo léto - Vyčistíme gril!

Skončilo léto - Vyčistíme gril!

Jednoduše vyčistíme gril s použitím prostředku na nádobí a sody.

Citron - univerzální pomocník

Citron - univerzální pomocník

Žádný ekologický úklid se neobejde bez citronu. Můžete čištit kuchyňské linky, podlahy a další.