Jak na chladničku

Jak na chladničku

Lednička patří mezi nejpoužívanější spotřebiče v každé domácnosti. Kvůli skladovanému jídlu je ale přinejmenším vhodné ji udržovat v dokonalé čistotě. Správná péče o chladničku je navíc základním předpokladem k tomu, aby správně fungovala a také, aby Vám doma dlouhou vydržela. Ledničky totiž nejsou tou nejlevnější záležitostí a její koupě může rodinný rozpočet i pořádné zatížit.

Ze zkušeností společnosti EkoBIT víme, že největším problémem ledniček jsou pachy. Pokud je chcete eliminovat, je potřeba ledničku alespoň dvakrát ročně kompletně vyčistit. Mimo to je ale vhodné, aby Vaší ledničce byla zajištěna i běžná péče, a to alespoň jednou měsíčně. Podobně to funguje mimo jiné i u mrazniček, které je navíc potřeba pravidelně rozmrazovat.

Základem je potřeba celou chladničku úplně vyprázdnit. Vyhoďte všechny zkažené potravy. Postupně se pokuste odstranit všechny odnímatelné části Vaší chladničky. Demontujte police a další doplňky. Vše následně pečlivě umyjte vodou a mycím prostředkem na nádobí. Na vnitřní plochy pak můžete užít také směs vody a octu. Hodit se ale může třeba i jedlá soda, která se v úklidech domácností také používá.

Zvláštní pozornost věnujte hlavně těsnění. To pořádně omyjte, osušte a následně ho i ošetřete. K tomu může dobře posloužit pár kapek oleje, díky kterým Vaše těsnění u chladničky zůstane i nadále správně měkké.

Poté už jen namontujte všechny umyté i vysušené části vaší chladničky zpět a lednici opět zvesela používejte. Nezapomeňte ale celý proces za pár měsíců znovu zopakovat.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Více o úklidu domácností

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

10 zaručených tipů na (nejen) jarní úklid

Stanovte si jasné cíle a ty dodržujte. Důležité je si pojem “jarní úklid“ rozfázovat na dílčí úkoly. Tyto úkoly by se měly koncentrovat vždy na jedno místo.

Celý článek

Velký jarní úklid snadno a rychle.

Jarní nálada je už pomalu cítit v probouzející se přírodě. Abychom proudící energii a jarní optimismus pocítili také u nás doma, je třeba prostor řádně uklidit.

Celý článek

Úklid nemusí být jen nepříjemná a obtěžující práce

K čištění a ošetřování předmětů v domácnosti používaly naše babičky snadno dostupné, účinné a levné přírodní prostředky i suroviny. Pojďme se podívat jaké.

Celý článek

Chcete prodat nebo pronajmout byt či dům? Úklid je základ.

Chystáte se do většího, přesídlujete do domku na vesnici nebo jste zdědili byt a chcete ho pronajmout? Pak bude určitě potřeba svůj starý domov připravit.

Celý článek