Jak na chladničku

Jak na chladničku

Lednička patří mezi nejpoužívanější spotřebiče v každé domácnosti. Kvůli skladovanému jídlu je ale přinejmenším vhodné ji udržovat v dokonalé čistotě. Správná péče o chladničku je navíc základním předpokladem k tomu, aby správně fungovala a také, aby Vám doma dlouhou vydržela. Ledničky totiž nejsou tou nejlevnější záležitostí a její koupě může rodinný rozpočet i pořádné zatížit.

Ze zkušeností společnosti EkoBIT víme, že největším problémem ledniček jsou pachy. Pokud je chcete eliminovat, je potřeba ledničku alespoň dvakrát ročně kompletně vyčistit. Mimo to je ale vhodné, aby Vaší ledničce byla zajištěna i běžná péče, a to alespoň jednou měsíčně. Podobně to funguje mimo jiné i u mrazniček, které je navíc potřeba pravidelně rozmrazovat.

Základem je potřeba celou chladničku úplně vyprázdnit. Vyhoďte všechny zkažené potravy. Postupně se pokuste odstranit všechny odnímatelné části Vaší chladničky. Demontujte police a další doplňky. Vše následně pečlivě umyjte vodou a mycím prostředkem na nádobí. Na vnitřní plochy pak můžete užít také směs vody a octu. Hodit se ale může třeba i jedlá soda, která se v úklidech domácností také používá.

Zvláštní pozornost věnujte hlavně těsnění. To pořádně omyjte, osušte a následně ho i ošetřete. K tomu může dobře posloužit pár kapek oleje, díky kterým Vaše těsnění u chladničky zůstane i nadále správně měkké.

Poté už jen namontujte všechny umyté i vysušené části vaší chladničky zpět a lednici opět zvesela používejte. Nezapomeňte ale celý proces za pár měsíců znovu zopakovat.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Více o úklidu domácností

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

Jak se zbavit mastných skvrn

Mastnota patří do kategorie nejobávanějších a současně nejhůře odstranitelných druhů znečistění. Mastnota...

Celý článek

Kuchyň srdcem domova: jak se starat o kuchyň na míru

Láska prochází žaludkem, a kde jinde prohlubovat lásku v rodině než právě v kuchyni. Kuchyně na míru se v...

Celý článek

Čištění dřevěných schodů

Dřevěné schody jsou pěkným interiérovým prvkem každé domácnosti. Jejich obliba v případě novostaveb v pos...

Celý článek

Jak čistit žehličku

I žehličky čas od času potřebují adekvátní péči. Jinak na nich totiž mohou zůstat poněkud nevzhledné skvr...

Celý článek