Jak na pavučiny

Jak na pavučiny

Pod postelí, za nábytkem nebo na jiných těžko přístupných místech. Pavučiny jsou strašákem každé hospodyňky. Rostou v bytě asi stejně rychle jako houby po dešti a pro mnoho lidí není setkání s nimi vůbec příjemné. Odstranění pavoučích sítí ale není těžké a u nás v EkoBIT víme, jak si s nimi poradit.

Prachovky s dlouhou rukojetí nebo vysavač bez násady. To jsou ty nejlepší možnosti, jak se rychle a efektivně pavučiny ve Vaší domácnosti prostě a jednoduše zbavit. S hůře přístupnými místy, jako jsou lustry nebo garnyže, pak ve většině případů pomůže hadřík z mikrovláken nebo vatové tyčinky. Hodit se ale může třeba i malý smetáček.

Proti pavučinám se ale musí bojovat hlavně preventivně. Pokuste se skoncovat se všemi cestičkami, kudy by se vám tito tvorové mohli do bytu či rodinného domu dostat. Pořiďte si nové těsnění a vhodným pomocníkem jsou třeba i sítě pro hmyzu.

Variantou jsou také esenciální oleje, které většina živočichů nemůže vystát a jednoduše proto slouží k jejich odpuzování. Tyto přípravky se ale hodí i pro další úklidy domácností nebo třeba i úklidy v kancelářích. Jejich použití je totiž poměrně všestranné.

Nemějte ale strach. Většina pavouků v České republice je pro běžného smrtelníka absolutně neškodná. V domácnostech narazíte hlavně na sekáče nebo pokoutníka, kterých se rozhodně nemusíte obávat.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Více o úklidu domácností

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

Jak ušetřit za teplo

Na většině území České republiky už byla v minulých dnech zahájena topná sezóna. Ta ale oproti předešlým létům přidělává mnoha lidem vrásky na čele. Máme pro vás pár tipů, jak ušetřit.

Celý článek

Jak na chladničku

Lednička patří mezi nejpoužívanější spotřebiče v každé domácnosti. Kvůli skladovanému jídlu je ale přinejmenším vhodné ji udržovat v dokonalé čistotě.

Celý článek

Jak na čištění mobilu

Mobil je v dnešní době nerozlučným parťákem už asi každého. I telefon ale občas potřebuje pořádnou očistu. Ta může vést nejen k lepšímu vzhledu, ale třeba i k delší životnosti.

Celý článek

Jak na ucpaný odpad?

Vousy, vlasy, tuk z kosmetiky, mastnota nebo zbytky jídla. To všechno může v domácnosti vést až k ucpanému odpadu. Situaci může navíc zkomplikovat i vodní kámen.

Celý článek