Úklid po morčatech

Úklid po morčatech

Radost i starost. To nám často přidělávají domácí mazlíčci. Aby se jim dobře dařilo, potřebují k tomu i zdravé, a hlavně čisté prostředí. Nejvíce úklidových starostí nám přidělávají často morčata. Klec jim čistíme v řadě případů nedostatečně a méně, než by se v ideálním případě mělo. Tím však ale můžeme v krajním případě ohrozit i jejich zdraví. I proto je vhodné myslet na triky, díky kterým si celý úklidový proces můžeme znatelně zkrátit.

Klec morčete se ve většině případů neobejde bez každodenního čištění. Měli bychom z ní odstraňovat přebytečné potraviny, které morče nestihlo sníst. Díky horké vodě bychom měli vymýt všechny misky a následně je utřít do sucha. Pravidelně jim nahrazujme i seno, které by mělo být vždy pořádně čerstvé.

Generální úklid potřebuje klec morčete alespoň jednou týdně. K tomu se hodí gumové rukavice, kyselina citrónová, papírové ručníky a rozprašovač s octovým roztokem. Z klece nejprve vše pořádně vyjměte a poté umyjte horkou vodou. Vystříkejte ji octem v rozprašovači a nechte alespoň po dobu deseti minut působit. Klec pak opláchnete a vytřete do sucha.

Ocet je pro úklid domácnosti opravdu skvělým pomocníkem a hodí se i pro celou řadu dalších ekologických úklidů. Ocet totiž nejen čistí, ale i dezinfikuje. Zbavuje i zápachu.

Při úklidech příbytků morčat se zaměřte i na to, aby Vaši miláčci měli pod sebou suchou podestýlku. Ta mokrá jim totiž může způsobit infekci horních cest dýchacích nebo třeba zánět očí, a to byste jim opravdu způsobit nechtěli.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Čištění párou

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

10 zaručených tipů na (nejen) jarní úklid

Stanovte si jasné cíle a ty dodržujte. Důležité je si pojem “jarní úklid“ rozfázovat na dílčí úkoly. Tyto úkoly by se měly koncentrovat vždy na jedno místo.

Celý článek

Velký jarní úklid snadno a rychle.

Jarní nálada je už pomalu cítit v probouzející se přírodě. Abychom proudící energii a jarní optimismus pocítili také u nás doma, je třeba prostor řádně uklidit.

Celý článek

Úklid nemusí být jen nepříjemná a obtěžující práce

K čištění a ošetřování předmětů v domácnosti používaly naše babičky snadno dostupné, účinné a levné přírodní prostředky i suroviny. Pojďme se podívat jaké.

Celý článek

Chcete prodat nebo pronajmout byt či dům? Úklid je základ.

Chystáte se do většího, přesídlujete do domku na vesnici nebo jste zdědili byt a chcete ho pronajmout? Pak bude určitě potřeba svůj starý domov připravit.

Celý článek