Úklid po morčatech

Úklid po morčatech

Radost i starost. To nám často přidělávají domácí mazlíčci. Aby se jim dobře dařilo, potřebují k tomu i zdravé, a hlavně čisté prostředí. Nejvíce úklidových starostí nám přidělávají často morčata. Klec jim čistíme v řadě případů nedostatečně a méně, než by se v ideálním případě mělo. Tím však ale můžeme v krajním případě ohrozit i jejich zdraví. I proto je vhodné myslet na triky, díky kterým si celý úklidový proces můžeme znatelně zkrátit.

Klec morčete se ve většině případů neobejde bez každodenního čištění. Měli bychom z ní odstraňovat přebytečné potraviny, které morče nestihlo sníst. Díky horké vodě bychom měli vymýt všechny misky a následně je utřít do sucha. Pravidelně jim nahrazujme i seno, které by mělo být vždy pořádně čerstvé.

Generální úklid potřebuje klec morčete alespoň jednou týdně. K tomu se hodí gumové rukavice, kyselina citrónová, papírové ručníky a rozprašovač s octovým roztokem. Z klece nejprve vše pořádně vyjměte a poté umyjte horkou vodou. Vystříkejte ji octem v rozprašovači a nechte alespoň po dobu deseti minut působit. Klec pak opláchnete a vytřete do sucha.

Ocet je pro úklid domácnosti opravdu skvělým pomocníkem a hodí se i pro celou řadu dalších ekologických úklidů. Ocet totiž nejen čistí, ale i dezinfikuje. Zbavuje i zápachu.

Při úklidech příbytků morčat se zaměřte i na to, aby Vaši miláčci měli pod sebou suchou podestýlku. Ta mokrá jim totiž může způsobit infekci horních cest dýchacích nebo třeba zánět očí, a to byste jim opravdu způsobit nechtěli.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Více o úklidu domácností

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

Čištění klávesnice

Bakterie se často rády shromažďují na klávesnici, a i proto je potřeba ji alespoň občas pravidelně čistit. Existuje na to celá řada způsobů a návodů. Některé si ukážeme.

Celý článek

Čištění skla krbových kamen

Energetická krize dohnala spoustu z nás do alternativních forem vytápění. Mnohem častěji se tak začala využívat krbová kamna, která je ale potřeba alespoň občas pořádně vyčistit.

Celý článek

Jak na chladničku

Lednička patří mezi nejpoužívanější spotřebiče v každé domácnosti. Kvůli skladovanému jídlu je ale přinejmenším vhodné ji udržovat v dokonalé čistotě.

Celý článek

Jak na čištění mobilu

Mobil je v dnešní době nerozlučným parťákem už asi každého. I telefon ale občas potřebuje pořádnou očistu. Ta může vést nejen k lepšímu vzhledu, ale třeba i k delší životnosti.

Celý článek