Jak na vlhkost?

Jak na vlhkost?

Vlhkost trápí starší domy i novostavby. Jde o nepřítele, se kterým řada domácností neumí příliš dobře bojovat. Výzkumy naznačují, že optimálně by se vlhkost v domě měla pohybovat okolo 50 až 60 procenty. Abyste tu Vaši hodnotu přesně zjistili, zkuste si pořídit speciální měřík vlhkosti, který Vás v běžném obchodě vyjde na pár desítek korun. O tom, jak s nadměrnou vlhkostí ve Vaší nemovitosti bojovat, se pak dočtete v tomto článku.

Základní pravidlo, jak můžete s vlhkostí v bytě snadno zatočit, je zřejmé. Jde o pravidelné větrání a topení, a to ideálně každý den. Cílem totiž je, aby se Vám povedlo ve Vašem domě vytvořit průvan, který pročistí vzduch a se kterým zmizí právě i přebytečná a otravná vlhkost. Jen těžko to ale půjde bez zapnutého topení.

A proč s vlhkostí bojovat? Má totiž hned celou řadu nepříjemných důsledků, které se začnou projevovat až s časem. Jde třeba o množení plísní nebo odlupování omítky. Možností, jak na vlhkost, jsou i speciální odvlhčovače vzduchu, díky kterým se Vám může podařit vodu dobře zachytit. Můžete jej postavit třeba do koupelny, neboť tam je té vlhkosti zpravidla opravdu hodně.

Pokud se Vám v domě kvůli vysoké vlhkosti už stihla nakumulovat nepříjemná plíseň, zavolejte si na pomoc nás EkoBIT. My se totiž i na plísně specializujeme a snadno s nimi zatočíme.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Více o úklidu domácností

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

Vánoční úklid 2

Vánočnímu úklidu a praktickým radám do něj jsme se věnovali už v prvním dílu tohoto článku. V rámci tohoto se ale zaměříme na obývací pokoj a kuchyň, máme spoustu zajímavých tipů.

Celý článek

Vánoční úklid 1

Vánoční úklid. V současné chvíli velmi aktuální téma, které často drásá nervy každé hospodyňce. Málokterá se na něj totiž těší, neboť vyžaduje velkou dávku úsilí a možná i odvahy.

Celý článek

Čištění skla krbových kamen

Energetická krize dohnala spoustu z nás do alternativních forem vytápění. Mnohem častěji se tak začala využívat krbová kamna, která je ale potřeba alespoň občas pořádně vyčistit.

Celý článek

Jak na chladničku

Lednička patří mezi nejpoužívanější spotřebiče v každé domácnosti. Kvůli skladovanému jídlu je ale přinejmenším vhodné ji udržovat v dokonalé čistotě.

Celý článek