Čištění klávesnice

Čištění klávesnice

Bakterie se často rády shromažďují na klávesnici, a i proto je potřeba ji alespoň občas pravidelně čistit. Existuje na to celá řada způsobů a návodů, ke kterým se jako EkoBIT při pravidelných úklidech kanceláří po celé České i Slovenské republice uchylujeme. Momentálně kancelářské prostory uklízíme u mnoha spokojených klientů třeba v Brně, Bratislavě nebo v Praze a klávesnice jsou to, na co určitě nikdy nezapomínáme.

První efektivní a účinnou možností, jak klávesnici pořádně vyčistit, je její vyfoukání. K tomu může stačit plechovka stlačeného vzduchu. Ještě před tím je ale potřeba klávesnici odpojit od počítače nebo jiného elektronického zařízení. Klávesové zkratky nebo náhodně zmáčknutá tlačítka umí totiž jinak napáchat i pořádnou neplechu.

Jakmile je Vaše klávesnice odpojená, otočte ji vzhůru nohama a stlačeným vzduchem pořádně vyfoukejte. Zaměřte se hlavně na prostor mezi klávesami.

Na to drobnější mytí pak často stačí jen jednoduchý čistící prostředek a hadřík, kterým jednotlivé klávesy otřete. Na mezery mezi nimi pak užijte třeba vatovou tyčinku.

Na horší nečistoty se pak hodí speciální štěteček, který je možné koupit samostatně, nebo v čistící sadě. V řadě případů ale může dostatečně fungovat i jen obyčejný kartáček na zuby, který v porovnání se speciálním štětečkem na klávesnice stojí i mnohonásobně méně. Zubní kartáčky má navíc asi každý z nás i už doma a hodí se třeba i na úklidy jiných částí v bytových domech, nebo třeba i v kancelářích.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Více o úklidu domácností

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

Čištění skla krbových kamen

Energetická krize dohnala spoustu z nás do alternativních forem vytápění. Mnohem častěji se tak začala využívat krbová kamna, která je ale potřeba alespoň občas pořádně vyčistit.

Celý článek

Jak ušetřit za teplo

Na většině území České republiky už byla v minulých dnech zahájena topná sezóna. Ta ale oproti předešlým létům přidělává mnoha lidem vrásky na čele. Máme pro vás pár tipů, jak ušetřit.

Celý článek

Jak na chladničku

Lednička patří mezi nejpoužívanější spotřebiče v každé domácnosti. Kvůli skladovanému jídlu je ale přinejmenším vhodné ji udržovat v dokonalé čistotě.

Celý článek

Jak na čištění mobilu

Mobil je v dnešní době nerozlučným parťákem už asi každého. I telefon ale občas potřebuje pořádnou očistu. Ta může vést nejen k lepšímu vzhledu, ale třeba i k delší životnosti.

Celý článek