Čištění klávesnice

Čištění klávesnice

Bakterie se často rády shromažďují na klávesnici, a i proto je potřeba ji alespoň občas pravidelně čistit. Existuje na to celá řada způsobů a návodů, ke kterým se jako EkoBIT při pravidelných úklidech kanceláří po celé České i Slovenské republice uchylujeme. Momentálně kancelářské prostory uklízíme u mnoha spokojených klientů třeba v Brně, Bratislavě nebo v Praze a klávesnice jsou to, na co určitě nikdy nezapomínáme.

První efektivní a účinnou možností, jak klávesnici pořádně vyčistit, je její vyfoukání. K tomu může stačit plechovka stlačeného vzduchu. Ještě před tím je ale potřeba klávesnici odpojit od počítače nebo jiného elektronického zařízení. Klávesové zkratky nebo náhodně zmáčknutá tlačítka umí totiž jinak napáchat i pořádnou neplechu.

Jakmile je Vaše klávesnice odpojená, otočte ji vzhůru nohama a stlačeným vzduchem pořádně vyfoukejte. Zaměřte se hlavně na prostor mezi klávesami.

Na to drobnější mytí pak často stačí jen jednoduchý čistící prostředek a hadřík, kterým jednotlivé klávesy otřete. Na mezery mezi nimi pak užijte třeba vatovou tyčinku.

Na horší nečistoty se pak hodí speciální štěteček, který je možné koupit samostatně, nebo v čistící sadě. V řadě případů ale může dostatečně fungovat i jen obyčejný kartáček na zuby, který v porovnání se speciálním štětečkem na klávesnice stojí i mnohonásobně méně. Zubní kartáčky má navíc asi každý z nás i už doma a hodí se třeba i na úklidy jiných částí v bytových domech, nebo třeba i v kancelářích.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Úklidové služby v Praze

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

Velký jarní úklid snadno a rychle.

Jarní nálada je už pomalu cítit v probouzející se přírodě. Abychom proudící energii a jarní optimismus pocítili také u nás doma, je třeba prostor řádně uklidit.

Celý článek

Úklid nemusí být jen nepříjemná a obtěžující práce

K čištění a ošetřování předmětů v domácnosti používaly naše babičky snadno dostupné, účinné a levné přírodní prostředky i suroviny. Pojďme se podívat jaké.

Celý článek

Chcete prodat nebo pronajmout byt či dům? Úklid je základ.

Chystáte se do většího, přesídlujete do domku na vesnici nebo jste zdědili byt a chcete ho pronajmout? Pak bude určitě potřeba svůj starý domov připravit.

Celý článek

Jak na jaře uklidit byt podle Feng šuej?

Jako každý rok na řadě pořádný jarní úklid. Takové jarní uklízení může nejen namáhavé. Dejte mu řád a inspirujte se čínskou filozofií Feng šuej!

Celý článek