Čištění notebooku

Čištění notebooku

Obnovení zašlého lesku, odstranění prachu ve vnitřních částech. To všechno se dá poměrně snadno zvládnout v případě vyčištění Vašeho notebooku. U nás v EkoBIT víme, jak na to, a díky těmto radám můžete Vašemu miláčkovi umožnit fungovat ještě lépe a déle. Čištění elektroniky se totiž musí řídit jen pár důležitými pravidly.

K vyčištění notebooku Vám bude stačit základní mycí prostředek na nádobí, pár hadříků, destilovaná voda a bílý vinný ocet. Hodit se ale může také plechovka se stlačeným vzduchem, kterou u nás v EkoBIT při takových aktivitách také používáme.

Než s mytím začnete, tak notebook pořádně vypněte a odpojte napájecí adaptér. Baterii raději také vyjměte. Poté pokračujte s čištěním šasi Vašeho laptopu. Bude Vám k tomu stačit teplá voda, do které nezapomeňte dát jednu až dvě kapky mycího prostředku na nádobí. Následně vlhkou utěrkou otřete horní i spodní kryt Vašeho zařízení. Dejte přitom však dobrý pozor na chladící otvory.

Na leštění obrazovky se rozhodně hodí ekologický a jemný čistič a tím je právě speciální roztok bílého vinného octa a destilované vody, a to v poměru jedna ku jedné. Vlhkým hadříkem obrazovku otřete a jiným hadříkem, už suchým, pak vysušte. Nezapomeňte se také ujistit, že na obrazovce nezbyla následně žádná vlhkost. Ta by totiž Vašemu notebooku mohla uškodit.

Pokud máte u sebe i plechovku se stlačeným vzduchem, můžete se pustit do čištění klávesnice i do odstraňování prachu z ventilátoru. Foukání stlačeným vzduchem se ale nedoporučuje každému, a proto je na tuto aktivitu vhodné pozvat odborníky, a to třeba právě nás, společnost EkoBIT. My se totiž i na tuto oblast při pravidelných úklidech kanceláří specializujeme.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Více o úklidu domácností

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

Leštění zrcadla

Zrcadlo se stále neblýská tak, jak by mělo. Zkuste ale jen pár triků a vaše zrcadlo v ložnici, chodbě nebo třeba koupelně už zase bude zářit novotou.

Celý článek

Jak prodloužit životnost pračky?

Pračka patří obecně mezi nejdůležitější spotřebiče každé domácnosti. Často její pořízení vyjde rozpočet i na několik desítek tisíc korun, a proto si každý přeje, aby vydržela co možná nejdéle.

Celý článek

Jak pečovat o myčku?

Domácí spotřebiče se čas od času porouchají. Myčky na nádobí nejsou v tomto ohledu žádnou výjimkou. Existují ale triky a fígle, jak životnost každé myčky prodloužit.

Celý článek

Jak na ucpaný odpad?

Vousy, vlasy, tuk z kosmetiky, mastnota nebo zbytky jídla. To všechno může v domácnosti vést až k ucpanému odpadu. Situaci může navíc zkomplikovat i vodní kámen.

Celý článek