Čištění notebooku

Čištění notebooku

Obnovení zašlého lesku, odstranění prachu ve vnitřních částech. To všechno se dá poměrně snadno zvládnout v případě vyčištění Vašeho notebooku. U nás v EkoBIT víme, jak na to, a díky těmto radám můžete Vašemu miláčkovi umožnit fungovat ještě lépe a déle. Čištění elektroniky se totiž musí řídit jen pár důležitými pravidly.

K vyčištění notebooku Vám bude stačit základní mycí prostředek na nádobí, pár hadříků, destilovaná voda a bílý vinný ocet. Hodit se ale může také plechovka se stlačeným vzduchem, kterou u nás v EkoBIT při takových aktivitách také používáme.

Než s mytím začnete, tak notebook pořádně vypněte a odpojte napájecí adaptér. Baterii raději také vyjměte. Poté pokračujte s čištěním šasi Vašeho laptopu. Bude Vám k tomu stačit teplá voda, do které nezapomeňte dát jednu až dvě kapky mycího prostředku na nádobí. Následně vlhkou utěrkou otřete horní i spodní kryt Vašeho zařízení. Dejte přitom však dobrý pozor na chladící otvory.

Na leštění obrazovky se rozhodně hodí ekologický a jemný čistič a tím je právě speciální roztok bílého vinného octa a destilované vody, a to v poměru jedna ku jedné. Vlhkým hadříkem obrazovku otřete a jiným hadříkem, už suchým, pak vysušte. Nezapomeňte se také ujistit, že na obrazovce nezbyla následně žádná vlhkost. Ta by totiž Vašemu notebooku mohla uškodit.

Pokud máte u sebe i plechovku se stlačeným vzduchem, můžete se pustit do čištění klávesnice i do odstraňování prachu z ventilátoru. Foukání stlačeným vzduchem se ale nedoporučuje každému, a proto je na tuto aktivitu vhodné pozvat odborníky, a to třeba právě nás, společnost EkoBIT. My se totiž i na tuto oblast při pravidelných úklidech kanceláří specializujeme.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Více o úklidu domácností

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

Velký jarní úklid snadno a rychle.

Jarní nálada je už pomalu cítit v probouzející se přírodě. Abychom proudící energii a jarní optimismus pocítili také u nás doma, je třeba prostor řádně uklidit.

Celý článek

Úklid nemusí být jen nepříjemná a obtěžující práce

K čištění a ošetřování předmětů v domácnosti používaly naše babičky snadno dostupné, účinné a levné přírodní prostředky i suroviny. Pojďme se podívat jaké.

Celý článek

Chcete prodat nebo pronajmout byt či dům? Úklid je základ.

Chystáte se do většího, přesídlujete do domku na vesnici nebo jste zdědili byt a chcete ho pronajmout? Pak bude určitě potřeba svůj starý domov připravit.

Celý článek

Jak na jaře uklidit byt podle Feng šuej?

Jako každý rok na řadě pořádný jarní úklid. Takové jarní uklízení může nejen namáhavé. Dejte mu řád a inspirujte se čínskou filozofií Feng šuej!

Celý článek