Čištění notebooku

Čištění notebooku

Obnovení zašlého lesku, odstranění prachu ve vnitřních částech. To všechno se dá poměrně snadno zvládnout v případě vyčištění Vašeho notebooku. U nás v EkoBIT víme, jak na to, a díky těmto radám můžete Vašemu miláčkovi umožnit fungovat ještě lépe a déle. Čištění elektroniky se totiž musí řídit jen pár důležitými pravidly.

K vyčištění notebooku Vám bude stačit základní mycí prostředek na nádobí, pár hadříků, destilovaná voda a bílý vinný ocet. Hodit se ale může také plechovka se stlačeným vzduchem, kterou u nás v EkoBIT při takových aktivitách také používáme.

Než s mytím začnete, tak notebook pořádně vypněte a odpojte napájecí adaptér. Baterii raději také vyjměte. Poté pokračujte s čištěním šasi Vašeho laptopu. Bude Vám k tomu stačit teplá voda, do které nezapomeňte dát jednu až dvě kapky mycího prostředku na nádobí. Následně vlhkou utěrkou otřete horní i spodní kryt Vašeho zařízení. Dejte přitom však dobrý pozor na chladící otvory.

Na leštění obrazovky se rozhodně hodí ekologický a jemný čistič a tím je právě speciální roztok bílého vinného octa a destilované vody, a to v poměru jedna ku jedné. Vlhkým hadříkem obrazovku otřete a jiným hadříkem, už suchým, pak vysušte. Nezapomeňte se také ujistit, že na obrazovce nezbyla následně žádná vlhkost. Ta by totiž Vašemu notebooku mohla uškodit.

Pokud máte u sebe i plechovku se stlačeným vzduchem, můžete se pustit do čištění klávesnice i do odstraňování prachu z ventilátoru. Foukání stlačeným vzduchem se ale nedoporučuje každému, a proto je na tuto aktivitu vhodné pozvat odborníky, a to třeba právě nás, společnost EkoBIT. My se totiž i na tuto oblast při pravidelných úklidech kanceláří specializujeme.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Více o úklidu domácností

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

10 zaručených tipů na (nejen) jarní úklid

Stanovte si jasné cíle a ty dodržujte. Důležité je si pojem “jarní úklid“ rozfázovat na dílčí úkoly. Tyto úkoly by se měly koncentrovat vždy na jedno místo.

Celý článek

Velký jarní úklid snadno a rychle.

Jarní nálada je už pomalu cítit v probouzející se přírodě. Abychom proudící energii a jarní optimismus pocítili také u nás doma, je třeba prostor řádně uklidit.

Celý článek

Úklid nemusí být jen nepříjemná a obtěžující práce

K čištění a ošetřování předmětů v domácnosti používaly naše babičky snadno dostupné, účinné a levné přírodní prostředky i suroviny. Pojďme se podívat jaké.

Celý článek

Chcete prodat nebo pronajmout byt či dům? Úklid je základ.

Chystáte se do většího, přesídlujete do domku na vesnici nebo jste zdědili byt a chcete ho pronajmout? Pak bude určitě potřeba svůj starý domov připravit.

Celý článek