Jak čistit digestoř?

Jak čistit digestoř?

Mastná digestoř. Běžná strast asi každé domácnosti. Když je znečištěná, nepůsobí esteticky a ani nefunguje správným způsobem. Díky pravidelné údržbě ale bude toto kuchyňské zařízení lépe fungovat i déle sloužit a občas byste neměli zapomínat ani na její hloubkové čištění.

Digestoř je v každé kuchyni velmi důležitá. Jde totiž o spotřebič, který pomáhá eliminovat nejrůznější pachy, kouř nebo třeba nebezpečné toxiny. I proto je potřeba, aby se digestoř udržovala perfektně čistá. Pokud tomu tak není, může znečištěná digestoř v krajním případě způsobit i požár.

Nejlepší je samozřejmě pravidelné mytí digestoře. Pokud se totiž dělá jen nárazově, je celý proces mnohem náročnější i více vyčerpávající. Jestliže tento kuchyňský spotřebič používáte každodenně, je vhodné jej vyčistit alespoň jedenkrát měsíčně. Myslete i na mytí své digestoře při úklidu kanceláří, kde se do mytí skoro nikomu z kolegů většinou nechce.

Celý úklidový a mycí proces kolem digestoře je však poměrně jednoduchý. Bez gumových rukavic se ale při něm neobejdete. Přírodní i chemické čistící prostředky totiž mohou lidské pokožce i nepříjemně ublížit.

Digestoř nejprve zbavte prachových částic. Zaměřte se na prach, který je přichycený k mastnotě. Následně kuchyňské zařízení umyjte zvenčí, a to pomocí horké mýdlové vody. Na odolnou mastnotu použijte ocet, který využijete i u jiných úklidů v domácnosti.

Poté se už zaměřte na vnitřek digestoře. Nezapomeňte na kovový filtr, který namočte na několik minut do speciální směsi vody, několika lžic jedlé sody a mycího prostředku. Pak jej speciálním kartáčkem vydrhněte.

Následně už zbývá jen textilní nebo uhlíkový filtr, které však není potřeba měnit při každém čištění. Zaměřte se na tyto filtry jen ve chvíli, kdy vám přijdou už ze své podstaty nefunkční.

Závěrem celý povrch digestoře vyleštěte, a to vzhledem k citlivému povrhu speciálním hadříkem z mikrovlákna.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Více o úklidu domácností

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

Jak na rychlovarnou konvici?

Řada domácností se trápí s tím, jak efektivně a účinně vyčistit rychlovarnou konvici. Existuje několik triků, jak nepříjemný vodní kámen z rychlovarné konvice snadno odstranit.

Celý článek

Jak na ucpaný odpad?

Vousy, vlasy, tuk z kosmetiky, mastnota nebo zbytky jídla. To všechno může v domácnosti vést až k ucpanému odpadu. Situaci může navíc zkomplikovat i vodní kámen.

Celý článek

Jak chytře odstranit jakékoliv skvrny

Určitě každému z nás se stalo, ať už po odchodu návštěvy, po večírku nebo při úklidu jsme objevili skvrnu. Poradíme vám, jak konkrétní skvrny co nejlépe vyčistit.

Celý článek

Jak správně vyčistit sedačku

Chcete se pustit do čištění sedačky, ale nevíte, jak na to? Potom rozhodně musíte číst dále – přinášíme vám návod, jak dokonale vyčistit sedačku čalouněnou i koženou.

Celý článek