Jak na dezinfekci ozonem

Jak na dezinfekci ozonem

Ozon je při dezinfekci až 3000x účinnější než chlór a až 5000x silnější než chloramin. Bezpečně likviduje všechny viry a bakterie. Podíváme se, jaké máte pro použití dezinfekce ozonem možnosti.

Pro dezinfekci ozonem se používá ozon v opravdu vysoké koncetraci. Ničí nejen všechny živé organizmy, ale může nenávratně poškodit i různé gumové povrchy a ostatní materiály. Je opravdu velmi důležité seznámit se s tím, co ozon dělá a jak pro dezinfekci připravit všechny prostory. Dezinfikovaný prostor je potřeba dobře uzavřít a po provedené dezinfekci zase důkladně vyvětrat. Pokud nebude místnost dostatečně vyvětraná, mohou vám zbytky ozonu způsobit bolesti hlavy a jiné nepříjemnosti.

Ozonové generátory se dnes dají pořídit za velmi přijatelné ceny a tak můžete dezinfekci provádět svépomocí. Nese to ale svá rizika. Druhou možností je objednat dezinfekci ozonem od zkušené firmy, která zná všechna rizika a s ozonem umí zacházet.

Dezinfekce ozonem svépomocí

Nejlevnější ozonové generátory pořídíte už za cenu kolem 3 000 Kč. Jsou vhodné například na dezinfekci interiéru automobilů a do menších místností. Je nutné si podrobně prostudovat návod k použití a dodržovat všechna bezpečnostní pravidla. Čištění ozonem zabíjí opravdu všechny živé organismy a při vdechnutí vám může trvale poškodit plíce.

Výhody

 • nízké pořizovací náklady

 

 • dezinfikujete kdy chcete

 

 • generátor si převezete kamkoliv

 

Nevýhody

 • nemožnost dezinfekce větších prostorů

 

 • nutnost důkladného prostudování manuálu

 

 • riziko poškození zdraví a materiálů

 

Profesionální dezinfekce ozonem

Výhody

 • použití kvalitních generátorů s velkým výkonem

 

 • práci provádějí vyškolení pracovníci

 

 • nehrozí poškození zdraví a materiálů

 

Nevýhody

 • zdánlivě vyšší cena pravidelné dezinfekce

 

 • nutnost objednání na přesný časPřečtěte si více o dezinfekci ozonem, kterou vám můžeme poskytnou v maximálně profesionálním provedení. Používáme ty nejkvalitnější ozonové generátory a všichni zaměstnanci ví přesně jak s ozonem pracovat. Po individuální domluvě na čištění ozónem připravíme všechny dezinfikované prostory a vyjdeme vstříc vašim časovým požadavkům. Dezinfekci kaceláří a firemních prostor je možné provádět ve večerních hodinách a nebudou tak narušeny vaše provozní hodiny.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Více o dezinfekci ozonem

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

10 zaručených tipů na (nejen) jarní úklid

Stanovte si jasné cíle a ty dodržujte. Důležité je si pojem “jarní úklid“ rozfázovat na dílčí úkoly. Tyto úkoly by se měly koncentrovat vždy na jedno místo.

Celý článek

Velký jarní úklid snadno a rychle.

Jarní nálada je už pomalu cítit v probouzející se přírodě. Abychom proudící energii a jarní optimismus pocítili také u nás doma, je třeba prostor řádně uklidit.

Celý článek

Úklid nemusí být jen nepříjemná a obtěžující práce

K čištění a ošetřování předmětů v domácnosti používaly naše babičky snadno dostupné, účinné a levné přírodní prostředky i suroviny. Pojďme se podívat jaké.

Celý článek

Chcete prodat nebo pronajmout byt či dům? Úklid je základ.

Chystáte se do většího, přesídlujete do domku na vesnici nebo jste zdědili byt a chcete ho pronajmout? Pak bude určitě potřeba svůj starý domov připravit.

Celý článek