Jak na dezinfekci ozonem

Jak na dezinfekci ozonem

Ozon je při dezinfekci až 3000x účinnější než chlór a až 5000x silnější než chloramin. Bezpečně likviduje všechny viry a bakterie. Podíváme se, jaké máte pro použití dezinfekce ozonem možnosti.

Pro dezinfekci ozonem se používá ozon v opravdu vysoké koncetraci. Ničí nejen všechny živé organizmy, ale může nenávratně poškodit i různé gumové povrchy a ostatní materiály. Je opravdu velmi důležité seznámit se s tím, co ozon dělá a jak pro dezinfekci připravit všechny prostory. Dezinfikovaný prostor je potřeba dobře uzavřít a po provedené dezinfekci zase důkladně vyvětrat. Pokud nebude místnost dostatečně vyvětraná, mohou vám zbytky ozonu způsobit bolesti hlavy a jiné nepříjemnosti.

Ozonové generátory se dnes dají pořídit za velmi přijatelné ceny a tak můžete dezinfekci provádět svépomocí. Nese to ale svá rizika. Druhou možností je objednat dezinfekci ozonem od zkušené firmy, která zná všechna rizika a s ozonem umí zacházet.

Dezinfekce ozonem svépomocí

Nejlevnější ozonové generátory pořídíte už za cenu kolem 3 000 Kč. Jsou vhodné například na dezinfekci interiéru automobilů a do menších místností. Je nutné si podrobně prostudovat návod k použití a dodržovat všechna bezpečnostní pravidla. Ozon zabíjí opravdu všechny živé organismy a při vdechnutí vám může trvale poškodit plíce.

Výhody

 • nízké pořizovací náklady

 

 • dezinfikujete kdy chcete

 

 • generátor si převezete kamkoliv

 

Nevýhody

 • nemožnost dezinfekce větších prostorů

 

 • nutnost důkladného prostudování manuálu

 

 • riziko poškození zdraví a materiálů

 

Profesionální dezinfekce ozonem

Výhody

 • použití kvalitních generátorů s velkým výkonem

 

 • práci provádějí vyškolení pracovníci

 

 • nehrozí poškození zdraví a materiálů

 

Nevýhody

 • zdánlivě vyšší cena pravidelné dezinfekce

 

 • nutnost objednání na přesný časPřečtěte si více o dezinfekci ozonem, kterou vám můžeme poskytnou v maximálně profesionálním provedení. Používáme ty nejkvalitnější ozonové generátory a všichni zaměstnanci ví přesně jak s ozonem pracovat. Po individuální domluvě připravíme všechny dezinfikované prostory a vyjdeme vstříc vašim časovým požadavkům. Dezinfekci kaceláří a firemních prostor je možné provádět ve večerních hodinách a nebudou tak narušeny vaše provozní hodiny.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Více o dezinfekci ozonem

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

Velký jarní úklid snadno a rychle.

Jarní nálada je už pomalu cítit v probouzející se přírodě. Abychom proudící energii a jarní optimismus pocítili také u nás doma, je třeba prostor řádně uklidit.

Celý článek

Úklid nemusí být jen nepříjemná a obtěžující práce

K čištění a ošetřování předmětů v domácnosti používaly naše babičky snadno dostupné, účinné a levné přírodní prostředky i suroviny. Pojďme se podívat jaké.

Celý článek

Chcete prodat nebo pronajmout byt či dům? Úklid je základ.

Chystáte se do většího, přesídlujete do domku na vesnici nebo jste zdědili byt a chcete ho pronajmout? Pak bude určitě potřeba svůj starý domov připravit.

Celý článek

Jak na jaře uklidit byt podle Feng šuej?

Jako každý rok na řadě pořádný jarní úklid. Takové jarní uklízení může nejen namáhavé. Dejte mu řád a inspirujte se čínskou filozofií Feng šuej!

Celý článek