Jak na mikrovlnnou troubu?

Jak na mikrovlnnou troubu?

K nepostradatelným součástem českých domácností patří v posledních letech i mikrovlnné trouby. Mohou sloužit k ohřívání, vaření nebo i dokonce k pečení. Čas od času ale i mikrovlnné trouby potřebují důkladnou úklidovou péči. Za vyzkoušení stojí několik ekologických triků, díky kterým se vyhnete chemickým odmašťovačům.

U nás v EkoBIT stavíme na několika základních možnostech, jak mikrovlnnou troubu rychle a zároveň pečlivě vyčistit. Osvědčilo se nám třeba používat speciální octový roztok. Stačí jen smíchat 150 ml octa se stejným dílem vody. Směs následně vložíte do trouby a vaříte jej několik minut na maximální výkon. Hrnek následně vyjměte a troubu díky účinkům octové páry jen pohodlně hadříkem vytřete.

I v případě mikrovlnných zařízení má obrovskou sílu citrón. Stačí dát několik jeho plátků do misky, kterou následně dejte do trouby, a to asi na pět minut. Opět dojde ke vzniku unikátní páry, která odpaří všechny nečistoty. Vlhký hadřík jich mikrovlnnou troubu následně snadno zbaví.

Citrónová procedura je rovněž vhodná i proto, že eliminuje případný nepříjemný zápach, který může být s mikrovlnnou troubou spojený. Účinek celého procesu je zároveň možné ještě pozdvihnout, a to v případě připojení pomerančové šťávy.

Svou funkci má v případě mikrovlnné trouby i sůl. Stačí ji do mikrovlnné trouby vložit a žárem ji nechat zhnědnout. Dojde díky tomu k odstranění mastnoty, kterou stačí následně už jen vysát, a poté ještě přetřít čistým a vlhkým hadříkem.

Využít můžete určitě i speciální přípravky, které se na mytí mikrovlnných zařízení běžně používají, a to ve formě spreje, roztoku nebo i třeba čistících ubrousků. Vyhněte se však písku nebo jinému abrazivnímu přípravku, který by mohl být pro vašeho kuchyňského miláčka velmi nebezpečný.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Úklid bytových domů

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

10 zaručených tipů na (nejen) jarní úklid

Stanovte si jasné cíle a ty dodržujte. Důležité je si pojem “jarní úklid“ rozfázovat na dílčí úkoly. Tyto úkoly by se měly koncentrovat vždy na jedno místo.

Celý článek

Velký jarní úklid snadno a rychle.

Jarní nálada je už pomalu cítit v probouzející se přírodě. Abychom proudící energii a jarní optimismus pocítili také u nás doma, je třeba prostor řádně uklidit.

Celý článek

Úklid nemusí být jen nepříjemná a obtěžující práce

K čištění a ošetřování předmětů v domácnosti používaly naše babičky snadno dostupné, účinné a levné přírodní prostředky i suroviny. Pojďme se podívat jaké.

Celý článek

Chcete prodat nebo pronajmout byt či dům? Úklid je základ.

Chystáte se do většího, přesídlujete do domku na vesnici nebo jste zdědili byt a chcete ho pronajmout? Pak bude určitě potřeba svůj starý domov připravit.

Celý článek