Jak na mytí lednice?

Jak na mytí lednice?

Lednice patří k nevíce využívaným zařízením skoro v každé domácnosti. Při relativně nízké teplotě slouží hlavně k uchování potravin. Proto však každá chladnička vyžaduje náležitou a pravidelnou péči, na kterou není vhodné zapomínat.

Pokud se totiž domácnost o chladničku pravidelně nestará, panuje mnoho rizik, které mohou i velmi negativně dopadnout na lidská zdraví. Množí se nebezpečné bakterie nebo písně. Z lednice se line nepříjemný zápach. Díky pravidelnému odstraňování námrazy se zároveň ušetří až 75 procent energie, což při současném růstu cen energií může mnoho domácností velmi ocenit.

K mytí lednice je možné použít obyčejnou vodu s octem. Další variantou je pak i saponát na nádobí, a to třeba i s přídavkem jedlé sody. Ta totiž změkčí vodu a díky svým značným alkalickým vlastnostem odstraní kdejaké nečistoty.

Při mytí lednice je potřeba myslet na to, aby z ní vyndaly veškeré potraviny. Pokud se budou jen přesouvat v rámci lednice, hrozí jejich kontaminace čistícími prostředky. K mytí užijte hadřík nebo čistou houbičku. Ideální je začít v horních prostorách a pokračovat směrem dolů. Nezapomínejte ani na dveře a gumová těsnění. Usazené skvrny nejprve vhodným způsobem navlhčete, odstranění pak bude díky tomu značně jednodušší. Ke konci očistěte i vnitřní část dveří.

Ledničku je vhodné mýt ideálně jedenkrát za měsíc. Kondenzátor a chladící žebra pak alespoň jedenkrát za rok. My v EkoBIT se při pravidelných a ekologických úklidech i lednicím pravidelně a pečlivě věnujeme, a proto nechte tuto nezábavnou práci na nás. Mrkněte na naše webové stránky a popřemýšlejte o objednání naší služby. Působíme hned v několika českých i slovenských městech.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Více o úklidu domácností

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

Plísně - nezvaný host v domácnosti

Nevítaný host v lecjaké koupelně, který může v krajním případě způsobit i vážné zdravotní potíže, a to hlavně osobám, které trápí dýchacími problémy.

Celý článek

Správné mytí podlahy

Mytí podlah asi každý z nás moc dobře zná. Pro mnohé je to ta nejméně oblíbená část pravidelného úklidu. Existuje však několik vychytávek, jak mít v domácnosti vytřeno rychle i efektivně.

Celý článek

Jak chytře odstranit jakékoliv skvrny

Určitě každému z nás se stalo, ať už po odchodu návštěvy, po večírku nebo při úklidu jsme objevili skvrnu. Poradíme vám, jak konkrétní skvrny co nejlépe vyčistit.

Celý článek

Jak správně vyčistit sedačku

Chcete se pustit do čištění sedačky, ale nevíte, jak na to? Potom rozhodně musíte číst dále – přinášíme vám návod, jak dokonale vyčistit sedačku čalouněnou i koženou.

Celý článek