Jak na rychlovarnou konvici?

Jak na rychlovarnou konvici?

Řada domácností se trápí s tím, jak efektivně a účinně vyčistit rychlovarnou konvici. Ta totiž stejně jako další spotřebiče, které užívají vodu, trpí na usazování vodního kamene. Množství takových nánosů se do velké míry odvíjí od tvrdosti vody. Existuje však několik triků, jak nepříjemný vodní kámen z rychlovarné konvice snadno odstranit.

Vodní kámen je pro životnost rychlovarné konvice velmi nebezpečný. Snižuje efektivitu ohřívání, představuje riziko pro případné přehřívání, v nánosech kamene se daleko lépe daří i nejrůznějším bakteriím. Nepříjemné rovněž je, že mnohdy dochází k vyplavování kousků vodního kamene do vody i dalších nápojů.

Péče o rychlovarnou konvici však není vůbec těžká. My v EkoBIT můžeme v tomto ohledu doporučit speciální postup, který s tímto úkolem účinně pomůže. K odvápnění přístroje dobře poslouží jenom potravinářská kyselina citrónová, pitná voda, lžíce, ocet a houbička, pomocí které dojde k dočištění okrajů pod víkem nebo hubice.

Samotný postup je velmi jednoduchý. Do konvice nalejete pitnou vodu až po rysku a vysypete lžíci kyseliny citrónové. Následně konvici zapnete a necháte vyvařit. Samotný roztok by měl v konvici působit mezi 30 a 60 minutami. Poté vodu vylijete a před jejím dalším používáním v ní ještě alespoň jednou necháte převařit čistou vodu. S pomocí octa a houbičky pak dočistíte zbývající části konvice.

Pokud však máte v konvici už velmi silné nánosy, tak po převaření ještě znovu nasypte jednu až dvě lžíce kyseliny a nechte působit přes noc.

Dejte si prosím také pozor, aby se vám kyselina nedostala do očí a nezpůsobila nepříjemné zdravotní problémy, neboť silně dráždí.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Profesionální renovace parket

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

10 zaručených tipů na (nejen) jarní úklid

Stanovte si jasné cíle a ty dodržujte. Důležité je si pojem “jarní úklid“ rozfázovat na dílčí úkoly. Tyto úkoly by se měly koncentrovat vždy na jedno místo.

Celý článek

Velký jarní úklid snadno a rychle.

Jarní nálada je už pomalu cítit v probouzející se přírodě. Abychom proudící energii a jarní optimismus pocítili také u nás doma, je třeba prostor řádně uklidit.

Celý článek

Úklid nemusí být jen nepříjemná a obtěžující práce

K čištění a ošetřování předmětů v domácnosti používaly naše babičky snadno dostupné, účinné a levné přírodní prostředky i suroviny. Pojďme se podívat jaké.

Celý článek

Chcete prodat nebo pronajmout byt či dům? Úklid je základ.

Chystáte se do většího, přesídlujete do domku na vesnici nebo jste zdědili byt a chcete ho pronajmout? Pak bude určitě potřeba svůj starý domov připravit.

Celý článek