Jak na záchodové mísy?

Jak na záchodové mísy?

Mezi nejméně oblíbené činnosti v domácnosti rozhodně patří pravidelné mytí záchodové mísy. Jde však o místo plné bakterií, na které je nutné se po určité době pořádně zaměřit. My v EkoBIT díky letitým zkušenostem víme, že úklid toalety není vhodné vůbec podceňovat. Čistá toaleta je totiž základem domácí pohody i harmonie.

Základním předpokladem k úspěchu je výběr správných mycích přípravků. V EkoBIT při pravidelných a ekologických úklidech sázíme na ty, které jsou postaveny na kyselině mravenčí. Zásadně se vyhýbáme agresivním chemických prostředků, které mnohdy snižují životnost i barvu záchodového zařízení.

Při pečlivém mytí toalety nezapomínejte na místa, pro která je typická vysoká koncentrace bakterií. V prvé řadě jde o vnitřní splachovací kruh uvnitř záchodové mísy, který je mnohdy pro běžné čištění jen velmi špatně přístupný. Obrovské množství nečistot i bakterií se však nachází také na sedátku, se kterým pravidelně do přímého kontaktu minimálně jednou denně přijde každý člen vaší domácnosti, a proto na mytí této součásti záchodové mísy taktéž není rozhodně vhodné zapomínat.

A jaký v EkoBIT volíme při mytí osvědčený postup? Nejprve záchodovou mísu spláchneme a nalijeme do ní čistící prostředek co nejblíže okraji mísy. Víko toalety přiklopíme a necháme působit. Mezitím se zaměříme horní část nádrže, splachovadlo, boky i víko záchodového sedátka. Při úklidu nezapomínáme ani na vnější část mísy. Na prolisy a šrouby používáme kvalitní kartáček, který záchodovou mísu zbaví i těch nejmenší nečistot a bakterií.

Důkladně omyjeme záchodové prkýnko i vnitřek mísy, kde se často drží nejvíce špíny. Vydrhneme vypouštěcí otvor ve spodní části. Péči věnujeme i WC štětce, kterou při úklidech i pravidelně měníme. Nakonec všechno ještě pořádně omyjeme a záchodová mísa září jako nová.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Více o úklidu domácností

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

Jak se zbavit mastných skvrn

Mastnota patří do kategorie nejobávanějších a současně nejhůře odstranitelných druhů znečistění. Mastnota...

Celý článek

Kuchyň srdcem domova: jak se starat o kuchyň na míru

Láska prochází žaludkem, a kde jinde prohlubovat lásku v rodině než právě v kuchyni. Kuchyně na míru se v...

Celý článek

Čištění dřevěných schodů

Dřevěné schody jsou pěkným interiérovým prvkem každé domácnosti. Jejich obliba v případě novostaveb v pos...

Celý článek

Jak čistit žehličku

I žehličky čas od času potřebují adekvátní péči. Jinak na nich totiž mohou zůstat poněkud nevzhledné skvr...

Celý článek