Jak pečovat o koženou sedačku?

Jak pečovat o koženou sedačku?

Kožené sedačky jsou v dnešní době velmi častou a oblíbenou součástí českých domácností. Jejich drobnou nevýhodou ale je, že jsou velmi náročné na údržbu. Vyžadují totiž čištění nejrůznějšími speciálními přípravky, pravidelnou impregnaci a obecně velmi šetrné zacházení. Jen tak vám totiž kožená sedačka vydrží doma dostatečně dlouhou dobu.

Sedačkám z kůže obecně nesvědčí hlavně sušší a teplejší prostředí. V tom totiž sedačky ztrácí svou typickou pružnost a začínají praskat i tvrdnout. Z tohoto důvodu je klíčové její správné umístění. Vyhněte se hlavně okolí krbu nebo topení. Také se snažte, aby na ni co nejméně svítil sluneční svit.

Klíčovou vlastností ve vztahu ke koženým sedačkám je šetrnost. Nesedejte na ně v džínách, opasku nebo v bundě. Problém to může být hlavně pro světlejší sedačky, které mají tendenci se rychle špinit. Nepokládejte na ně raději ani žádné reklamní tiskoviny nebo časopisy. Ty totiž mohou také pouštět barvu a kůži sedačky až nebezpečně pošpinit.

Pokud se ptáte na impregnaci, tak vhodné je koženou sedačku impregnovat pravidelně, a to asi dvakrát ročně. K první aplikaci impregnace by mělo dojít ideálně hned po nákupu, k té druhé pak asi po šesti měsících. Při impregnaci nezapomeňte na velmi jemný hadřík, který povrh kožené sedačky snadno nepoškodí.

Zásadní rovněž je, abyste při čištění kožených sedaček používali jen takové přípravky, které jsou určené přímo pro čištění kůže, na což při úklidech domácností určitě nezapomínejte.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Více o úklidu domácností

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

Jak prodloužit životnost pračky?

Pračka patří obecně mezi nejdůležitější spotřebiče každé domácnosti. Často její pořízení vyjde rozpočet i na několik desítek tisíc korun, a proto si každý přeje, aby vydržela co možná nejdéle.

Celý článek

Jak pečovat o myčku?

Domácí spotřebiče se čas od času porouchají. Myčky na nádobí nejsou v tomto ohledu žádnou výjimkou. Existují ale triky a fígle, jak životnost každé myčky prodloužit.

Celý článek

Jak na rychlovarnou konvici?

Řada domácností se trápí s tím, jak efektivně a účinně vyčistit rychlovarnou konvici. Existuje několik triků, jak nepříjemný vodní kámen z rychlovarné konvice snadno odstranit.

Celý článek

Jak na ucpaný odpad?

Vousy, vlasy, tuk z kosmetiky, mastnota nebo zbytky jídla. To všechno může v domácnosti vést až k ucpanému odpadu. Situaci může navíc zkomplikovat i vodní kámen.

Celý článek