Jak prodloužit životnost pračky?

Jak prodloužit životnost pračky?

Pračka patří obecně mezi nejdůležitější spotřebiče každé domácnosti. Často její pořízení vyjde rozpočet i na několik desítek tisíc korun, a proto si každý přeje, aby vydržela co možná nejdéle. U nás v EkoBIT ale víme, že existuje několik triků, jak životnost pračky poměrně snadno a bez větších potíží prodloužit, a to i o několik let.

Základním pravidel je pračku zbytečně nepřetěžovat. Nevkládejte do ní zbytečně příliš velké množství prádla, neboť to může postupně a snadno vést k jejímu ještě většímu opotřebování. Dodržujete tak instrukce, které ohledně stanoveného množství prádla ve vaší pračce uvedl výrobce.

Pračku se vždy snažte dobře zapojit a ukotvit. Pokud totiž dochází třeba k jejímu nepříjemnému skákání či kymácení, tak to dobré není. Vhodným doplňkem do domácnosti proto může být v takové situaci třeba antivibrační podložka pro pračku, kterou bezesporu využijí a uvítají třeba i vaši sousedi v bytových a panelových domech. Tlumí totiž nepříjemné vibrace a zamezuje, aby pračka lidově řečeno „pochodovala“ a díky ní se tak pračka opotřebovává méně.

Tipů ke správné údržbě pračky je však mnohem víc. Zásobníky pračky je vhodné udržovat v čistotě V žádném případě neperte to, co do pračky nepatří. Prádlo taktéž nenechávejte v pračce moc dlouho, jen tak totiž eliminujete výskyt nejrůznějších a velmi nepříjemných plísní v domácnosti.

Alespoň jednou za měsíc pračku pořádně vyčistěte a před každým praním se koukněte i do kapes. Třeba drobné předměty z kovu totiž mohou být pro vaši pračku velmi problematické.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Úklidové služby Praha

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

Velký jarní úklid snadno a rychle.

Jarní nálada je už pomalu cítit v probouzející se přírodě. Abychom proudící energii a jarní optimismus pocítili také u nás doma, je třeba prostor řádně uklidit.

Celý článek

Úklid nemusí být jen nepříjemná a obtěžující práce

K čištění a ošetřování předmětů v domácnosti používaly naše babičky snadno dostupné, účinné a levné přírodní prostředky i suroviny. Pojďme se podívat jaké.

Celý článek

Chcete prodat nebo pronajmout byt či dům? Úklid je základ.

Chystáte se do většího, přesídlujete do domku na vesnici nebo jste zdědili byt a chcete ho pronajmout? Pak bude určitě potřeba svůj starý domov připravit.

Celý článek

Jak na jaře uklidit byt podle Feng šuej?

Jako každý rok na řadě pořádný jarní úklid. Takové jarní uklízení může nejen namáhavé. Dejte mu řád a inspirujte se čínskou filozofií Feng šuej!

Celý článek