Jak prodloužit životnost pračky?

Jak prodloužit životnost pračky?

Pračka patří obecně mezi nejdůležitější spotřebiče každé domácnosti. Často její pořízení vyjde rozpočet i na několik desítek tisíc korun, a proto si každý přeje, aby vydržela co možná nejdéle. U nás v EkoBIT ale víme, že existuje několik triků, jak životnost pračky poměrně snadno a bez větších potíží prodloužit, a to i o několik let.

Základním pravidel je pračku zbytečně nepřetěžovat. Nevkládejte do ní zbytečně příliš velké množství prádla, neboť to může postupně a snadno vést k jejímu ještě většímu opotřebování. Dodržujete tak instrukce, které ohledně stanoveného množství prádla ve vaší pračce uvedl výrobce.

Pračku se vždy snažte dobře zapojit a ukotvit. Pokud totiž dochází třeba k jejímu nepříjemnému skákání či kymácení, tak to dobré není. Vhodným doplňkem do domácnosti proto může být v takové situaci třeba antivibrační podložka pro pračku, kterou bezesporu využijí a uvítají třeba i vaši sousedi v bytových a panelových domech. Tlumí totiž nepříjemné vibrace a zamezuje, aby pračka lidově řečeno „pochodovala“ a díky ní se tak pračka opotřebovává méně.

Tipů ke správné údržbě pračky je však mnohem víc. Zásobníky pračky je vhodné udržovat v čistotě V žádném případě neperte to, co do pračky nepatří. Prádlo taktéž nenechávejte v pračce moc dlouho, jen tak totiž eliminujete výskyt nejrůznějších a velmi nepříjemných plísní v domácnosti.

Alespoň jednou za měsíc pračku pořádně vyčistěte a před každým praním se koukněte i do kapes. Třeba drobné předměty z kovu totiž mohou být pro vaši pračku velmi problematické.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Více o úklidu domácností

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

Jak pečovat o myčku?

Domácí spotřebiče se čas od času porouchají. Myčky na nádobí nejsou v tomto ohledu žádnou výjimkou. Existují ale triky a fígle, jak životnost každé myčky prodloužit.

Celý článek

Jak na dlaždičky a obklady?

Dlaždičky jsou podle mnohých tím nejlepším povrchem k úklidu a údržbě. Časem ale třeba i kvůli zaneseným spárám už nevypadají tak jasně jako dřív

Celý článek

Jak na rychlovarnou konvici?

Řada domácností se trápí s tím, jak efektivně a účinně vyčistit rychlovarnou konvici. Existuje několik triků, jak nepříjemný vodní kámen z rychlovarné konvice snadno odstranit.

Celý článek

Jak na ucpaný odpad?

Vousy, vlasy, tuk z kosmetiky, mastnota nebo zbytky jídla. To všechno může v domácnosti vést až k ucpanému odpadu. Situaci může navíc zkomplikovat i vodní kámen.

Celý článek