Jak prodloužit životnost pračky?

Jak prodloužit životnost pračky?

Pračka patří obecně mezi nejdůležitější spotřebiče každé domácnosti. Často její pořízení vyjde rozpočet i na několik desítek tisíc korun, a proto si každý přeje, aby vydržela co možná nejdéle. U nás v EkoBIT ale víme, že existuje několik triků, jak životnost pračky poměrně snadno a bez větších potíží prodloužit, a to i o několik let.

Základním pravidel je pračku zbytečně nepřetěžovat. Nevkládejte do ní zbytečně příliš velké množství prádla, neboť to může postupně a snadno vést k jejímu ještě většímu opotřebování. Dodržujete tak instrukce, které ohledně stanoveného množství prádla ve vaší pračce uvedl výrobce.

Pračku se vždy snažte dobře zapojit a ukotvit. Pokud totiž dochází třeba k jejímu nepříjemnému skákání či kymácení, tak to dobré není. Vhodným doplňkem do domácnosti proto může být v takové situaci třeba antivibrační podložka pro pračku, kterou bezesporu využijí a uvítají třeba i vaši sousedi v bytových a panelových domech. Tlumí totiž nepříjemné vibrace a zamezuje, aby pračka lidově řečeno „pochodovala“ a díky ní se tak pračka opotřebovává méně.

Tipů ke správné údržbě pračky je však mnohem víc. Zásobníky pračky je vhodné udržovat v čistotě V žádném případě neperte to, co do pračky nepatří. Prádlo taktéž nenechávejte v pračce moc dlouho, jen tak totiž eliminujete výskyt nejrůznějších a velmi nepříjemných plísní v domácnosti.

Alespoň jednou za měsíc pračku pořádně vyčistěte a před každým praním se koukněte i do kapes. Třeba drobné předměty z kovu totiž mohou být pro vaši pračku velmi problematické.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Úklidové služby Praha

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

10 zaručených tipů na (nejen) jarní úklid

Stanovte si jasné cíle a ty dodržujte. Důležité je si pojem “jarní úklid“ rozfázovat na dílčí úkoly. Tyto úkoly by se měly koncentrovat vždy na jedno místo.

Celý článek

Velký jarní úklid snadno a rychle.

Jarní nálada je už pomalu cítit v probouzející se přírodě. Abychom proudící energii a jarní optimismus pocítili také u nás doma, je třeba prostor řádně uklidit.

Celý článek

Úklid nemusí být jen nepříjemná a obtěžující práce

K čištění a ošetřování předmětů v domácnosti používaly naše babičky snadno dostupné, účinné a levné přírodní prostředky i suroviny. Pojďme se podívat jaké.

Celý článek

Chcete prodat nebo pronajmout byt či dům? Úklid je základ.

Chystáte se do většího, přesídlujete do domku na vesnici nebo jste zdědili byt a chcete ho pronajmout? Pak bude určitě potřeba svůj starý domov připravit.

Celý článek