Jak vyčistit špínu mezi spárami

Jak vyčistit špínu mezi spárami

Vydat se do boje se špinavými spárami, to většinou znamená dřinu a pot s nejistým výsledkem. Také vás špína mezi spárami trápí? Vyzkoušeli jste již snad všechno, ale spáry stále nevypadají dobře? Potom pro vás máte skvělou zprávu. Víme totiž o způsobu, který funguje na 100 %. I vy díky němu můžete vyčistit spáry opravdu jednoduše a rychle.

Špína mezi spárami jako nebezpečí

Spáry se nachází mezi dlaždicemi, které má většina z nás v koupelně, na toaletě nebo také v kuchyni či v předsíni. Nová dlažba vypadá krásně, ovšem po čase i vy zjistíte, že se barva spár začíná měnit – tmavne. Je to tím, že se ve spárách zachycuje nečistota. Následkem toho vznikají ve spárách ideální podmínky pro vznik plísní a hub. Rády se zde usazují také bakterie, které mohou být příčinou celé řady nemocí. Čisté spáry jsou tedy nejen důkazem čisté domácnosti, ale jsou i jakousi zárukou zdraví.

Jak vyčistit spáry – „osvědčené metody“

Existuje hned několik způsobů, jak se špínou ve spárách bojovat. Mnoho lidí používá k čistění savo. Tento prostředek je sice silný a většinu nečistot může odstranit, ovšem pokud to s jeho dávkou přeženete, můžete spáry poškodit. Navíc má nepříjemný zápach. K čistění spár je také možné použít octovou vodu. Zde je účinek již horší a opět musíte snést nelibou vůni. Některé babské rady také vsázejí na použití kypřícího prášku či jedlé sody. Ani zde není 100 % efekt zaručen. Navíc jsou tyto způsoby čištění dlaždic časově i fyzicky náročné. K čištění totiž musíte používat menší kartáček a drhnout a drhnout.

Jaký způsob čištění spár je nejlepší?

Princip jeho fungování je úplně jednoduchý. Parní stroj vyvíjí páru a tu žene pod velkým tlakem tryskou ven. Díky tomu vzniká silný proud páry, který nečistoty vyžene ven, a vy je potom už jen snadno otřete. Pára díky vysoké teplotě navíc hubí plísně, bakterie i houby zabraňuje jejich dalšímu množení. S párou se navíc dostanete do těžko obtížných míst a použít ji můžete k čistění i dalších povrchů ve vaší domácnosti.

Jak na to?

Máte dvě možnosti. První je, že si parní čistit pořídíte domů. Druhá možnost je již méně finančně nákladná. Objednat si totiž můžete úklidovou firmu, která vše provede za vás. Budete tak mít dokonale čisté spáry bez větší námahy.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Více o úklidových službách

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

Jak na správné čištění kuchyně

Přáním každé hospodyňky je čistotou lesknoucí se domov bez škodlivých bakterií. Poradíme vám, jak správně čistit různé povrchy v kuchyni a zbavit se tak nebezpečných bakterií.

Celý článek

Jak ošetřovat a udržovat nábytek

Jak udržet nábytek jako nový? Je to jednoduché, stačí o něj správně pečovat a správně čistit čalounění, kůži i dřevo. Každý povrch potřebuje jinou péči a zacházení.

Celý článek