Péče o plovoucí podlahy

Péče o plovoucí podlahy

Mezi nejoblíbenější podlahové krytiny v České republice patří plovoucí podlahy. V porovnání s dalšími povrchy nejsou příliš drahé, snadno se pokládají a mezi jejich největší přednosti patří také vzhled. V případě plovoucích podlah je však klíčová i následná údržba a my v EkoBIT dobře víme, jak na ni.

Správná údržba plovoucí podlahy spočívá v každodennosti. Veškeré hrubé nečistoty, jako je kupříkladu písek, je nutné co nejčastěji z povrhu odstraňovat. I z toho důvodu je proto vhodné si do domácnosti pořídit kvalitní rohožky, a to jak před vchodové dveře, tak i třeba do předsíně. Ulehčí mnoho práce i následných starostí.

Díky letitým zkušenostem s úklidy v mnoha částech České republiky se v případě péče o plovoucí podlahy řídíme několika základními pravidly. Mezi ty nejzákladnější patří správné nakládání s vodou. Její příliš velké množství totiž snadno způsobí zvlnění podlahy a následně i její možné zničení. Pro stírání plovoucích podlah je proto vhodné používat hlavně speciální ploché mopy s hadříkem z mikrovláken.

Péče o plovoucí podlahy je spojena i s vhodnými mycími prostředky. Pracovníci naší firmy EkoBIT používají při každodenních ekologických úklidech speciální přípravky, které obsahují správná leštidla. Zásadně se vyhýbáme těm prostředkům, které obsahují silná rozpouštědla, bělidla, oleje nebo vosky. Negativní zkušenost v EkoBIT máme i s těmi leštícími přípravky, které obsahují brusné částice, jež mohou plovoucí podlahy velmi negativně i nenávratně poškodit.

Při péči o plovoucí podlahy dejte určitě dobrý pozor na kancelářské židle s kolečky. Škody mohou nadělat i vysoké podpatky, které často vytváří i těžko odstranitelné vrypy nebo škrábance. Starosti může nadělat i těžký nábytek nebo ostré nohy židlí či, stolů a je proto vhodné se na to důkladně zaměřit.

Péče o plovoucí podlahy by se neměla v žádném případě zanedbávat a společnost EkoBIT vám k tomu může díky šetrným, cenově přijatelným a pravidelným úklidům po několika městech České republiky pomoci. Nebojte nás telefonicky nebo e-mailově kontaktovat.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Strojové čištění podlah

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

10 zaručených tipů na (nejen) jarní úklid

Stanovte si jasné cíle a ty dodržujte. Důležité je si pojem “jarní úklid“ rozfázovat na dílčí úkoly. Tyto úkoly by se měly koncentrovat vždy na jedno místo.

Celý článek

Velký jarní úklid snadno a rychle.

Jarní nálada je už pomalu cítit v probouzející se přírodě. Abychom proudící energii a jarní optimismus pocítili také u nás doma, je třeba prostor řádně uklidit.

Celý článek

Úklid nemusí být jen nepříjemná a obtěžující práce

K čištění a ošetřování předmětů v domácnosti používaly naše babičky snadno dostupné, účinné a levné přírodní prostředky i suroviny. Pojďme se podívat jaké.

Celý článek

Chcete prodat nebo pronajmout byt či dům? Úklid je základ.

Chystáte se do většího, přesídlujete do domku na vesnici nebo jste zdědili byt a chcete ho pronajmout? Pak bude určitě potřeba svůj starý domov připravit.

Celý článek