Péče o plovoucí podlahy

Péče o plovoucí podlahy

Mezi nejoblíbenější podlahové krytiny v České republice patří plovoucí podlahy. V porovnání s dalšími povrchy nejsou příliš drahé, snadno se pokládají a mezi jejich největší přednosti patří také vzhled. V případě plovoucích podlah je však klíčová i následná údržba a my v EkoBIT dobře víme, jak na ni.

Správná údržba plovoucí podlahy spočívá v každodennosti. Veškeré hrubé nečistoty, jako je kupříkladu písek, je nutné co nejčastěji z povrhu odstraňovat. I z toho důvodu je proto vhodné si do domácnosti pořídit kvalitní rohožky, a to jak před vchodové dveře, tak i třeba do předsíně. Ulehčí mnoho práce i následných starostí.

Díky letitým zkušenostem s úklidy v mnoha částech České republiky se v případě péče o plovoucí podlahy řídíme několika základními pravidly. Mezi ty nejzákladnější patří správné nakládání s vodou. Její příliš velké množství totiž snadno způsobí zvlnění podlahy a následně i její možné zničení. Pro stírání plovoucích podlah je proto vhodné používat hlavně speciální ploché mopy s hadříkem z mikrovláken.

Péče o plovoucí podlahy je spojena i s vhodnými mycími prostředky. Pracovníci naší firmy EkoBIT používají při každodenních ekologických úklidech speciální přípravky, které obsahují správná leštidla. Zásadně se vyhýbáme těm prostředkům, které obsahují silná rozpouštědla, bělidla, oleje nebo vosky. Negativní zkušenost v EkoBIT máme i s těmi leštícími přípravky, které obsahují brusné částice, jež mohou plovoucí podlahy velmi negativně i nenávratně poškodit.

Při péči o plovoucí podlahy dejte určitě dobrý pozor na kancelářské židle s kolečky. Škody mohou nadělat i vysoké podpatky, které často vytváří i těžko odstranitelné vrypy nebo škrábance. Starosti může nadělat i těžký nábytek nebo ostré nohy židlí či, stolů a je proto vhodné se na to důkladně zaměřit.

Péče o plovoucí podlahy by se neměla v žádném případě zanedbávat a společnost EkoBIT vám k tomu může díky šetrným, cenově přijatelným a pravidelným úklidům po několika městech České republiky pomoci. Nebojte nás telefonicky nebo e-mailově kontaktovat.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Více o úklidu domácností

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

Jak na záchodové mísy?

Mezi nejméně oblíbené činnosti v domácnosti rozhodně patří pravidelné mytí záchodové mísy. Jde však o místo plné bakterií, na které je nutné se po určité době pořádně zaměřit.

Celý článek

Proč je nutné čištění koberců

Roztoči a jejich alergeny jsou nejčastějším důvodem vzniku alergií jako je astma, senná rýma a jedinou cestou jak tomu zamezit je prát koberce.

Celý článek

Jak chytře odstranit jakékoliv skvrny

Určitě každému z nás se stalo, ať už po odchodu návštěvy, po večírku nebo při úklidu jsme objevili skvrnu. Poradíme vám, jak konkrétní skvrny co nejlépe vyčistit.

Celý článek

Jak správně vyčistit sedačku

Chcete se pustit do čištění sedačky, ale nevíte, jak na to? Potom rozhodně musíte číst dále – přinášíme vám návod, jak dokonale vyčistit sedačku čalouněnou i koženou.

Celý článek