Správné mytí podlahy

Správné mytí podlahy

Mytí podlah asi každý z nás moc dobře zná. Pro mnohé je to ta nejméně oblíbená část pravidelného úklidu. Existuje však několik vychytávek, jak mít v domácnosti vytřeno rychle i efektivně.

První a velmi důležitý krok spočívá v důkladném vyluxování celého bytu. Díky vysavači se totiž z podlah odstraní i ty nejmenší prachové částečky, které mohou běžnému vytírání dělat i nemalé problémy. Samotné vytírání je následně lehčí a člověk se při něm tolik nenadře. Jelikož jako společnost EkoBIT se pravidelnými ekologickými úklidy už několik let pečlivě zaobíráme, tak dobře víme, že vysávání musí vždy vytírání předcházet.

Do úklidu se podle nás vyplatí i trochu zainvestovat. S obyčejným koštětem nebo mokrým hadrem se totiž nejenže daleko více natrápíte, podlahy ale hlavně ani příliš dobře nevytřete. Kvalitní a moderní mop by v dnešní době neměl chybět v žádné domácnosti. Jde o šikovného pomocníka, díky kterému bude ve vaší domácnosti vytřeno kvalitně a efektivně.

U nás v EkoBIT jsme zjistili, že velmi důležitá je i samotná technika vytírání. Velká část populace už léta s oblibou vytírá tak, že koštětem či mopem pohybují stejně, jako kdyby v ruce drželi vysavač. My ale můžeme doporučit takzvanou osmičkovou metodu, díky které se vám podaří smýt z podlah veškerou špínu. Běžnému stíracímu způsobu totiž podle nás už dávno odzvonilo.

A ještě jeden tip na závěr. Na luxování, kterému jsme se v tomto článku již věnovali, opravdu nezapomínejte. Už od nepaměti totiž platí zásada, že čím častěji se bude podlaha luxovat, tím méně bude nutné vytírat. Díky častějšímu luxování nebudou na podlahách zůstávat nečistoty, které by jinak mohly snadno zaneřádit celý byt.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Více o úklidu domácností

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

Jak odstranit olej z oblečení

Olejové skvrny na oblečení či jiných tkaných materiálech jsou velmi nepříjemnou záležitostí a dost špatně se odstraňují. Existuje ale několik možností, jak skvrnu odstranit a navždy se jí zbavit.

Celý článek

Jak se zbavit štěnic

V tomto článku se dozvíte, proč jsou štěnice tak nebezpečné, a zároveň vám poradíme, jak se těchto nechtěných návštěvníků efektivně zbavit.

Celý článek

Jak chytře odstranit jakékoliv skvrny

Určitě každému z nás se stalo, ať už po odchodu návštěvy, po večírku nebo při úklidu jsme objevili skvrnu. Poradíme vám, jak konkrétní skvrny co nejlépe vyčistit.

Celý článek

Jak správně vyčistit sedačku

Chcete se pustit do čištění sedačky, ale nevíte, jak na to? Potom rozhodně musíte číst dále – přinášíme vám návod, jak dokonale vyčistit sedačku čalouněnou i koženou.

Celý článek