Uklízejte ekologicky!

Uklízejte ekologicky!

Jednou z největších předností společnosti EkoBIT jsou ekologicky prováděné úklidy. Léta totiž už používáme jen takové mycí přípravky, které nemají negativní dopady na lidská zdraví a jejich obrovskou předností zároveň také je, že dokáží šetřit i peníze. S běžným úklidem může pomoci třeba i obyčejný ocet, jedlá soda, esenciální oleje nebo citron.

Některé přípravky pro ekologický úklid najdete třeba i ve vaší spíži. Jde třeba o citron. Ačkoliv má tento citrus velké množství vitaminů i dalších minerálů, patří k jeho velkým přednostem také to, že si snadno poradí se špínou i rezem. Citronová šťáva má totiž antibakteriální i dezinfekční účinky a dokáže provonět celý dům nebo byt.

Díky citronové šťávě se snadno zbavíte odolných skvrn od jídla na dřevěných či plastových deskách. Citron pomůže i se znečištěním kuchyňské linky nebo se špinavou vodovodní baterií. Jde o skvělého pomocníka také čištění spár mezi dlaždičkami a posloužit může i k projasnění bílého prádla.

S bakteriemi a plísněmi účinně zatočí i esenciální oleje. Vystříkat nimi můžete třeba vnitřek záchodu nebo prostoru nad prkénkem. K tomu dobře poslouží jen jedna kapka mátového oleje, která je zhruba stejně silná jako třicet šálků mátového čaje.

Nezapomínejte ani na ocet. Ten může pomoci třeba s dezinfekcí myčky. Dobře slouží i pro vytírání podlah nebo v případě ucpaných trubek či odpadů. Odstraní plísně na zdech a ideálně poslouží také pro čištění oken.

U nás v EkoBIT nezřídka při úklidech používáme i jedlou sodu, která funguje i jako ověřený a spolehlivý pohlcovač nejrůznějších pachů. Jedlá soda pomůže třeba také s koberci, čalouněným nábytkem, grilovacím náčiním, podlahami v garážích nebo třeba se skvrnami na sporáku.

Ekologických přípravků pro čištění vaší domácnosti je samozřejmě mnohem více. Pracovníci společnosti EkoBIT při úklidech leckdy používají třeba i sůl, pastu na zuby nebo kuchyňské oleje. I ty totiž mají své skvělé přednosti a dokonale dokáží nahradit předražené chemické přípravky.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Ekologický úklid bytových domů

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

Velký jarní úklid snadno a rychle.

Jarní nálada je už pomalu cítit v probouzející se přírodě. Abychom proudící energii a jarní optimismus pocítili také u nás doma, je třeba prostor řádně uklidit.

Celý článek

Úklid nemusí být jen nepříjemná a obtěžující práce

K čištění a ošetřování předmětů v domácnosti používaly naše babičky snadno dostupné, účinné a levné přírodní prostředky i suroviny. Pojďme se podívat jaké.

Celý článek

Chcete prodat nebo pronajmout byt či dům? Úklid je základ.

Chystáte se do většího, přesídlujete do domku na vesnici nebo jste zdědili byt a chcete ho pronajmout? Pak bude určitě potřeba svůj starý domov připravit.

Celý článek

Jak na jaře uklidit byt podle Feng šuej?

Jako každý rok na řadě pořádný jarní úklid. Takové jarní uklízení může nejen namáhavé. Dejte mu řád a inspirujte se čínskou filozofií Feng šuej!

Celý článek