Jak na vanu a sprchový kout?
U nás v EkoBIT se specializujeme na ekologické úklidy. Klademe důraz na takové mycí prostředky, které nejsou škodlivé vůči lidskému zdraví, a to i v koupelnách. Zvládneme takto vyčistit třeba i sprchové kouty. Snadno si poradíme s vodním kamenem, zaschlým kapkami nebo třeba s plísněmi i dalšími nečistotami. Jak ale vlastně rychle, efektivně a účinně sprchové kouty či vany umýt?
S důkladným vyčištěním sprchového koutu vám pomůže třeba citron, který se skvěle hodí na nejrůznější choulostivé povrchy. Pomůže třeba s odstraněním vodního kamene z dlaždiček nebo sprchového koutu. Stačí si do rozprašovače vymačkat šťávu z několika citrónů, kterou následně zhruba napůl zředíte obyčejnou vodou. Postřik pak necháte asi patnáct minut působit a poté místo opláchnete horkou vodou a následně už jen dosucha vytřete.
Jestli je váš sprchový kout výraznějším způsobem zaneřáděný, zkuste ocet. Jeho účinky ještě navýšíte, pokud použijete ocet neředěný a zahřátý. Nesmí ale být příliš horký.
Zároveň nedoporučujeme používat ocet na povrhy, které jsou chromované. Taková aplikace by totiž mohla zanechat na vašem majetku i nevratné škody.
V domácnosti má v praktických ohledech své využití třeba i zubní pasta, kterou ale nepoužívejte při mytí zlatých či mosazných povrchů. Po aplikaci zubní pasty následně zašpiněné místo obyčejným zubním kartáček vydrhněte a poté horkou vodou opláchněte a vysušte.
K mytí vany či sprchového koutu může posloužit i řada speciálních přípravků. K těm osvědčeným patří třeba RinGo Natur přírodní octový čistič, se kterým máme u nás v EkoBIT při ekologických úklidech jen ty nejlepší zkušenosti.
Pokud přeci jen preferujete při mytí sprchového koutu stále ještě chemické přípravky, zkuste třeba Pulirapid přípravek na rez a vodní kámen nebo třeba Cillit Bang univerzální Spray, které podle recenzí našich klientů svůj úkol při čištění také splní.