Jak na vanu a sprchový kout?

Jak na vanu a sprchový kout?

U nás v EkoBIT se specializujeme na ekologické úklidy. Klademe důraz na takové mycí prostředky, které nejsou škodlivé vůči lidskému zdraví, a to i v koupelnách. Zvládneme takto vyčistit třeba i sprchové kouty. Snadno si poradíme s vodním kamenem, zaschlým kapkami nebo třeba s plísněmi i dalšími nečistotami. Jak ale vlastně rychle, efektivně a účinně sprchové kouty či vany umýt?

S důkladným vyčištěním sprchového koutu vám pomůže třeba citron, který se skvěle hodí na nejrůznější choulostivé povrchy. Pomůže třeba s odstraněním vodního kamene z dlaždiček nebo sprchového koutu. Stačí si do rozprašovače vymačkat šťávu z několika citrónů, kterou následně zhruba napůl zředíte obyčejnou vodou. Postřik pak necháte asi patnáct minut působit a poté místo opláchnete horkou vodou a následně už jen dosucha vytřete.

Jestli je váš sprchový kout výraznějším způsobem zaneřáděný, zkuste ocet. Jeho účinky ještě navýšíte, pokud použijete ocet neředěný a zahřátý. Nesmí ale být příliš horký.

Zároveň nedoporučujeme používat ocet na povrhy, které jsou chromované. Taková aplikace by totiž mohla zanechat na vašem majetku i nevratné škody.

V domácnosti má v praktických ohledech své využití třeba i zubní pasta, kterou ale nepoužívejte při mytí zlatých či mosazných povrchů. Po aplikaci zubní pasty následně zašpiněné místo obyčejným zubním kartáček vydrhněte a poté horkou vodou opláchněte a vysušte.

K mytí vany či sprchového koutu může posloužit i řada speciálních přípravků. K těm osvědčeným patří třeba RinGo Natur přírodní octový čistič, se kterým máme u nás v EkoBIT při ekologických úklidech jen ty nejlepší zkušenosti.

Pokud přeci jen preferujete při mytí sprchového koutu stále ještě chemické přípravky, zkuste třeba Pulirapid přípravek na rez a vodní kámen nebo třeba Cillit Bang univerzální Spray, které podle recenzí našich klientů svůj úkol při čištění také splní.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Üklidové služby Praha

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

10 zaručených tipů na (nejen) jarní úklid

Stanovte si jasné cíle a ty dodržujte. Důležité je si pojem “jarní úklid“ rozfázovat na dílčí úkoly. Tyto úkoly by se měly koncentrovat vždy na jedno místo.

Celý článek

Velký jarní úklid snadno a rychle.

Jarní nálada je už pomalu cítit v probouzející se přírodě. Abychom proudící energii a jarní optimismus pocítili také u nás doma, je třeba prostor řádně uklidit.

Celý článek

Úklid nemusí být jen nepříjemná a obtěžující práce

K čištění a ošetřování předmětů v domácnosti používaly naše babičky snadno dostupné, účinné a levné přírodní prostředky i suroviny. Pojďme se podívat jaké.

Celý článek

Chcete prodat nebo pronajmout byt či dům? Úklid je základ.

Chystáte se do většího, přesídlujete do domku na vesnici nebo jste zdědili byt a chcete ho pronajmout? Pak bude určitě potřeba svůj starý domov připravit.

Celý článek