Jak na vanu a sprchový kout?

Jak na vanu a sprchový kout?

U nás v EkoBIT se specializujeme na ekologické úklidy. Klademe důraz na takové mycí prostředky, které nejsou škodlivé vůči lidskému zdraví, a to i v koupelnách. Zvládneme takto vyčistit třeba i sprchové kouty. Snadno si poradíme s vodním kamenem, zaschlým kapkami nebo třeba s plísněmi i dalšími nečistotami. Jak ale vlastně rychle, efektivně a účinně sprchové kouty či vany umýt?

S důkladným vyčištěním sprchového koutu vám pomůže třeba citron, který se skvěle hodí na nejrůznější choulostivé povrchy. Pomůže třeba s odstraněním vodního kamene z dlaždiček nebo sprchového koutu. Stačí si do rozprašovače vymačkat šťávu z několika citrónů, kterou následně zhruba napůl zředíte obyčejnou vodou. Postřik pak necháte asi patnáct minut působit a poté místo opláchnete horkou vodou a následně už jen dosucha vytřete.

Jestli je váš sprchový kout výraznějším způsobem zaneřáděný, zkuste ocet. Jeho účinky ještě navýšíte, pokud použijete ocet neředěný a zahřátý. Nesmí ale být příliš horký.

Zároveň nedoporučujeme používat ocet na povrhy, které jsou chromované. Taková aplikace by totiž mohla zanechat na vašem majetku i nevratné škody.

V domácnosti má v praktických ohledech své využití třeba i zubní pasta, kterou ale nepoužívejte při mytí zlatých či mosazných povrchů. Po aplikaci zubní pasty následně zašpiněné místo obyčejným zubním kartáček vydrhněte a poté horkou vodou opláchněte a vysušte.

K mytí vany či sprchového koutu může posloužit i řada speciálních přípravků. K těm osvědčeným patří třeba RinGo Natur přírodní octový čistič, se kterým máme u nás v EkoBIT při ekologických úklidech jen ty nejlepší zkušenosti.

Pokud přeci jen preferujete při mytí sprchového koutu stále ještě chemické přípravky, zkuste třeba Pulirapid přípravek na rez a vodní kámen nebo třeba Cillit Bang univerzální Spray, které podle recenzí našich klientů svůj úkol při čištění také splní.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Více o úklidu domácností

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

Uklízejte ekologicky!

Jednou z největších našich předností jsou ekologicky prováděné úklidy. Léta totiž už používáme jen takové mycí přípravky, které nemají negativní dopady na lidská zdraví.

Celý článek

Péče o plovoucí podlahy

Mezi nejoblíbenější podlahové krytiny patří plovoucí podlahy. V porovnání s dalšími povrchy nejsou příliš drahé, snadno se pokládají, klíčová je následná údržba.

Celý článek

Jak chytře odstranit jakékoliv skvrny

Určitě každému z nás se stalo, ať už po odchodu návštěvy, po večírku nebo při úklidu jsme objevili skvrnu. Poradíme vám, jak konkrétní skvrny co nejlépe vyčistit.

Celý článek

Jak správně vyčistit sedačku

Chcete se pustit do čištění sedačky, ale nevíte, jak na to? Potom rozhodně musíte číst dále – přinášíme vám návod, jak dokonale vyčistit sedačku čalouněnou i koženou.

Celý článek