Čištění skla krbových kamen

Čištění skla krbových kamen

Energetická krize dohnala spoustu z nás do alternativních forem vytápění. Řada domácností se proto po několika letech vrátila třeba ke klasickému dřevu. Mnohem častěji se tak začala využívat krbová kamna, která je ale potřeba alespoň občas pořádně vyčistit. Největší problém je často se špinavým sklem.

K dokonalému vyčištění krbového skla poslouží houbička, hadr a voda. Aby se sklo nepoškodilo, používejte určitě tu nejměkčí houbičku, kterou doma najdete. Jednoduše na ni naneste trochu saponátu a sklo pořádně vydrhněte. Ke konci pak ještě krbové sklo vyleštěte, a to ideálně takovým hadříkem, který nepouští žádné chloupky.

úklidem Vaší domácnosti často dobře pomáhají i speciální gely nebo spreje. Některé z nich jsou určené přímo i na krbová kamna. K dostání jsou ve většině hobby marketech, drogériích a v poslední době je najdete i v některých klasických obchodech. Jejich pořízení určitě promyslete, mnohdy totiž ulehčí čas i další starosti.

Díky svým vlastnostem tyto přípravky snadno rozpouštějí saze i jiné nečistoty, které se na krbových kamnech často nacházejí. Přípravek ve většině případů stačí aplikovat po dobu pěti minut. Už během této doby si přípravek se špínou ve většině případů hravě poradí a vám tak zbyde drahocenný čas i na jiné aktivity.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Více o úklidu domácností

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

Jak ušetřit za teplo

Na většině území České republiky už byla v minulých dnech zahájena topná sezóna. Ta ale oproti předešlým létům přidělává mnoha lidem vrásky na čele. Máme pro vás pár tipů, jak ušetřit.

Celý článek

Jak na chladničku

Lednička patří mezi nejpoužívanější spotřebiče v každé domácnosti. Kvůli skladovanému jídlu je ale přinejmenším vhodné ji udržovat v dokonalé čistotě.

Celý článek

Jak na čištění mobilu

Mobil je v dnešní době nerozlučným parťákem už asi každého. I telefon ale občas potřebuje pořádnou očistu. Ta může vést nejen k lepšímu vzhledu, ale třeba i k delší životnosti.

Celý článek

Jak na ucpaný odpad?

Vousy, vlasy, tuk z kosmetiky, mastnota nebo zbytky jídla. To všechno může v domácnosti vést až k ucpanému odpadu. Situaci může navíc zkomplikovat i vodní kámen.

Celý článek