Čištění spár v koupelně

Čištění spár v koupelně

Lámete si hlavu nad tím, jak snadno vyčistit spáry v koupelně, a to bez zbytečné chemie? Mohou Vám s tím pomoci suroviny, které se běžně nachází ve Vaší spíži, kuchyňské skříni nebo třeba v lednici.

Mezi základní bojovníky se řadí hlavně ocet nebo jedlá soda, které Vám pomohou i při dalších možných úklidech domácností i úklidech kanceláří.

Směs octa a jedlé sody je ideálním bojovníkem v boji s vodním kamenem, který se na kachličkách běžně nachází. Díky smíchání vznikne unikátní kašička, kterou můžete na obklady důkladně nanést. K tomu může dobře posloužit třeba zubní kartáček, se kterým se dostanete i do těžko přístupných rohů.

Další možností je ale třeba i běžné bělidlo na prádlo, které je k dostání v každém supermarketu nebo drogerii. Možností tak je smíchání asi čtvrtiny šálku bělidla se zhruba třemi čtvrtinami jedlé sody. Tuto směs následně nechte asi půl hodiny působit a poté důkladně vydrhněte. Spáry by pak měly zářit novotou.

Se spáry může snadno pomoci třeba i speciální parní čistič. Vysoká teplota totiž snadno odstraní problematické nečistoty a poradí si i s možnými plísněmi či vodním kamenem. Dejte si jen pozor na manipulaci s ním kolem koupelnového nábytku. Vysoká teplota by jej totiž mohla i nenávratně poškodit.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Více o úklidu domácností

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

Jak na vlhkost?

Vlhkost trápí starší domy i novostavby. Jde o nepřítele, se kterým řada domácností neumí příliš dobře bojovat. Optimálně by se vlhkost v domě měla pohybovat okolo 50 až 60 procenty.

Celý článek

Čištění klávesnice

Bakterie se často rády shromažďují na klávesnici, a i proto je potřeba ji alespoň občas pravidelně čistit. Existuje na to celá řada způsobů a návodů. Některé si ukážeme.

Celý článek

Čištění skla krbových kamen

Energetická krize dohnala spoustu z nás do alternativních forem vytápění. Mnohem častěji se tak začala využívat krbová kamna, která je ale potřeba alespoň občas pořádně vyčistit.

Celý článek

Jak na chladničku

Lednička patří mezi nejpoužívanější spotřebiče v každé domácnosti. Kvůli skladovanému jídlu je ale přinejmenším vhodné ji udržovat v dokonalé čistotě.

Celý článek