Čištění žaluzií

Čištění žaluzií

Čištění žaluzií není žádný med. Často mají hospodyňky tendenci tento úkol odkládat, protože je pracný a časově velmi náročný. U nás v EkoBIT ale víme, jak si tuto nepříjemnou aktivitu alespoň částečně zrychlit i zefektivnit a přinášíme Vám proto soubor tipů, jak s tím můžete pohnout.

Postup čištění žaluzií je vlastně celkem prostý. Nejprve je stáhněte dolů a zatemněte. Připravte si gumové rukavice, kbelík s vodou, utěrku z mikrovlákna a třeba pro kuchyňské prostory také speciální odmašťovací saponát, který se Vám může hodit i při dalších aktivitách v rámci Vašich pravidelných úklidů v domácnosti.

Vezměte si utěrku a tu přiložte na několik lamel současně. Následně se pokuste vodorovným způsobem prach setřít, a to po celé délce Vašich madel. Nejprve se věnujte těm částem, které jsou nahoře a poté pokračujte směrem dolů. Hlavně nezapomeňte vyčistit každou část, ať se poté k některé nemusíte zbytečně vracet.

Další možnost, jak na žaluzie, je spojená také s vysavačem. V takovém případě ale jako EkoBIT doporučujeme zvolit ten nejnižší stupeň sání, abyste své žaluzie v bytě zbytečně nepoškodili. Nevýhodou vysavače ale je, že se tímto způsobem zřejmě nepodaří odstranit všechny mikročástečky ani ta špína, která je spojená s mastnotou.

Jestli nemáte na mytí žaluzií náladu, obraťte se na nás v EkoBIT. My se Vám totiž na to rádi podíváme.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Více o úklidu domácností

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

Čištění spár v koupelně

Lámete si hlavu nad tím, jak snadno vyčistit spáry v koupelně, a to bez zbytečné chemie? Mohou Vám s tím pomoci suroviny, které se běžně nachází v kuchyňské skříni nebo třeba v lednici.

Celý článek

Jak na vlhkost?

Vlhkost trápí starší domy i novostavby. Jde o nepřítele, se kterým řada domácností neumí příliš dobře bojovat. Optimálně by se vlhkost v domě měla pohybovat okolo 50 až 60 procenty.

Celý článek

Čištění skla krbových kamen

Energetická krize dohnala spoustu z nás do alternativních forem vytápění. Mnohem častěji se tak začala využívat krbová kamna, která je ale potřeba alespoň občas pořádně vyčistit.

Celý článek

Jak na chladničku

Lednička patří mezi nejpoužívanější spotřebiče v každé domácnosti. Kvůli skladovanému jídlu je ale přinejmenším vhodné ji udržovat v dokonalé čistotě.

Celý článek