Jak na chladničku

Jak na chladničku

Lednička patří mezi nejpoužívanější spotřebiče v každé domácnosti. Kvůli skladovanému jídlu je ale přinejmenším vhodné ji udržovat v dokonalé čistotě. Správná péče o chladničku je navíc základním předpokladem k tomu, aby správně fungovala a také, aby Vám doma dlouhou vydržela. Ledničky totiž nejsou tou nejlevnější záležitostí a její koupě může rodinný rozpočet i pořádné zatížit.

Ze zkušeností společnosti EkoBIT víme, že největším problémem ledniček jsou pachy. Pokud je chcete eliminovat, je potřeba ledničku alespoň dvakrát ročně kompletně vyčistit. Mimo to je ale vhodné, aby Vaší ledničce byla zajištěna i běžná péče, a to alespoň jednou měsíčně. Podobně to funguje mimo jiné i u mrazniček, které je navíc potřeba pravidelně rozmrazovat.

Základem je potřeba celou chladničku úplně vyprázdnit. Vyhoďte všechny zkažené potravy. Postupně se pokuste odstranit všechny odnímatelné části Vaší chladničky. Demontujte police a další doplňky. Vše následně pečlivě umyjte vodou a mycím prostředkem na nádobí. Na vnitřní plochy pak můžete užít také směs vody a octu. Hodit se ale může třeba i jedlá soda, která se v úklidech domácností také používá.

Zvláštní pozornost věnujte hlavně těsnění. To pořádně omyjte, osušte a následně ho i ošetřete. K tomu může dobře posloužit pár kapek oleje, díky kterým Vaše těsnění u chladničky zůstane i nadále správně měkké.

Poté už jen namontujte všechny umyté i vysušené části vaší chladničky zpět a lednici opět zvesela používejte. Nezapomeňte ale celý proces za pár měsíců znovu zopakovat.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Více o úklidu domácností

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

Jak na čištění mobilu

Mobil je v dnešní době nerozlučným parťákem už asi každého. I telefon ale občas potřebuje pořádnou očistu. Ta může vést nejen k lepšímu vzhledu, ale třeba i k delší životnosti.

Celý článek

Čištění notebooku

Obnovení zašlého lesku, odstranění prachu ve vnitřních částech. To všechno se dá poměrně snadno zvládnout v případě vyčištění Vašeho notebooku.

Celý článek

Jak prodloužit životnost pračky?

Pračka patří obecně mezi nejdůležitější spotřebiče každé domácnosti. Často její pořízení vyjde rozpočet i na několik desítek tisíc korun, a proto si každý přeje, aby vydržela co možná nejdéle.

Celý článek

Jak na ucpaný odpad?

Vousy, vlasy, tuk z kosmetiky, mastnota nebo zbytky jídla. To všechno může v domácnosti vést až k ucpanému odpadu. Situaci může navíc zkomplikovat i vodní kámen.

Celý článek