Jak na čištění mobilu

Jak na čištění mobilu

Mobil je v dnešní době nerozlučným parťákem už asi každého. I telefon ale občas potřebuje pořádnou očistu. Ta může vést nejen k lepšímu vzhledu, ale třeba i k delší životnosti. Péče o možná to nejdůležitější elektronické zařízení ale není těžká a postačí na ni jen několik triků.

Vždy je dobré začít nejprve s displejem, a to včetně čočky fotoaparátu. K tomu postačí obyčejný suchý hadřík z mikrovlákna. Tím se však na druhou stranu jen těžko zbavíte mastnoty, virů či bakterií, a proto je vhodné užívat i speciální dezinfekční ubrousky, které vašeho miláčka jednoduše nepoškrábou. Při péči o mobil ale dbejte na to, aby se do telefonu nedostala vlhkost.

Další na řadě jsou nejčastěji tlačítka. Po okrajích se totiž často usazuje i pořádná špína. Té se zbavíte třeba díky kousku vaty nebo pomocí tyčinky na čištění uší. Tu ale před tím namočte ve vodě nebo třeba v isopropylalkoholu, který je snadno k dostání v každé lékárně. Tato látka se zároveň hodí i při řadě dalších úklidů ve vaší domácnosti.

Myslete i na připojovací porty, na které je možné použít jehlu nebo párátko. Nezapomeňte jej ale obalit také kouskem vaty. Ve většině případů postačí zdířky ale jen i pořádně profouknout, k čemuž je možné použít třeba sprej se stlačeným vzduchem. Pak se podobným způsobem vrhněte i na reproduktor nebo mikrofon.

Závěrem je vhodné se věnovat také obalu či pouzdru. K tomu postačí obyčejná teplá mýdlová voda nebo vlhká mikroutěrka.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Více o úklidu domácností

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

Velký jarní úklid snadno a rychle.

Jarní nálada je už pomalu cítit v probouzející se přírodě. Abychom proudící energii a jarní optimismus pocítili také u nás doma, je třeba prostor řádně uklidit.

Celý článek

Úklid nemusí být jen nepříjemná a obtěžující práce

K čištění a ošetřování předmětů v domácnosti používaly naše babičky snadno dostupné, účinné a levné přírodní prostředky i suroviny. Pojďme se podívat jaké.

Celý článek

Chcete prodat nebo pronajmout byt či dům? Úklid je základ.

Chystáte se do většího, přesídlujete do domku na vesnici nebo jste zdědili byt a chcete ho pronajmout? Pak bude určitě potřeba svůj starý domov připravit.

Celý článek

Jak na jaře uklidit byt podle Feng šuej?

Jako každý rok na řadě pořádný jarní úklid. Takové jarní uklízení může nejen namáhavé. Dejte mu řád a inspirujte se čínskou filozofií Feng šuej!

Celý článek