Jak na vanu a sprchový kout?

Jak na vanu a sprchový kout?

U nás v EkoBIT se specializujeme na ekologické úklidy. Klademe důraz na takové mycí prostředky, které nejsou škodlivé vůči lidskému zdraví, a to i v koupelnách. Zvládneme takto vyčistit třeba i sprchové kouty. Snadno si poradíme s vodním kamenem, zaschlým kapkami nebo třeba s plísněmi i dalšími nečistotami. Jak ale vlastně rychle, efektivně a účinně sprchové kouty či vany umýt?

S důkladným vyčištěním sprchového koutu vám pomůže třeba citron, který se skvěle hodí na nejrůznější choulostivé povrchy. Pomůže třeba s odstraněním vodního kamene z dlaždiček nebo sprchového koutu. Stačí si do rozprašovače vymačkat šťávu z několika citrónů, kterou následně zhruba napůl zředíte obyčejnou vodou. Postřik pak necháte asi patnáct minut působit a poté místo opláchnete horkou vodou a následně už jen dosucha vytřete.

Jestli je váš sprchový kout výraznějším způsobem zaneřáděný, zkuste ocet. Jeho účinky ještě navýšíte, pokud použijete ocet neředěný a zahřátý. Nesmí ale být příliš horký.

Zároveň nedoporučujeme používat ocet na povrhy, které jsou chromované. Taková aplikace by totiž mohla zanechat na vašem majetku i nevratné škody.

V domácnosti má v praktických ohledech své využití třeba i zubní pasta, kterou ale nepoužívejte při mytí zlatých či mosazných povrchů. Po aplikaci zubní pasty následně zašpiněné místo obyčejným zubním kartáček vydrhněte a poté horkou vodou opláchněte a vysušte.

K mytí vany či sprchového koutu může posloužit i řada speciálních přípravků. K těm osvědčeným patří třeba RinGo Natur přírodní octový čistič, se kterým máme u nás v EkoBIT při ekologických úklidech jen ty nejlepší zkušenosti.

Pokud přeci jen preferujete při mytí sprchového koutu stále ještě chemické přípravky, zkuste třeba Pulirapid přípravek na rez a vodní kámen nebo třeba Cillit Bang univerzální Spray, které podle recenzí našich klientů svůj úkol při čištění také splní.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Üklidové služby Praha

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

Velký jarní úklid snadno a rychle.

Jarní nálada je už pomalu cítit v probouzející se přírodě. Abychom proudící energii a jarní optimismus pocítili také u nás doma, je třeba prostor řádně uklidit.

Celý článek

Úklid nemusí být jen nepříjemná a obtěžující práce

K čištění a ošetřování předmětů v domácnosti používaly naše babičky snadno dostupné, účinné a levné přírodní prostředky i suroviny. Pojďme se podívat jaké.

Celý článek

Chcete prodat nebo pronajmout byt či dům? Úklid je základ.

Chystáte se do většího, přesídlujete do domku na vesnici nebo jste zdědili byt a chcete ho pronajmout? Pak bude určitě potřeba svůj starý domov připravit.

Celý článek

Jak na jaře uklidit byt podle Feng šuej?

Jako každý rok na řadě pořádný jarní úklid. Takové jarní uklízení může nejen namáhavé. Dejte mu řád a inspirujte se čínskou filozofií Feng šuej!

Celý článek