Jak pečovat o myčku?

Jak pečovat o myčku?

Domácí spotřebiče se čas od času porouchají. Myčky na nádobí nejsou v tomto ohledu žádnou výjimkou. V některých případech za to může jejich nekvalitní výroba, jindy se k tomu ale mohlo přidat třeba i nepříliš odborné zacházení. Existují ale triky a fígle, jak životnost každé myčky prodloužit.

Myčky jsou většinou konstruovány velmi podobně. Do horní části tohoto spotřebiče patří spíše křehčí kusy nádobí, jako jsou hrnky, misky nebo třeba skleničky. Dole pak jsou většinou talíře nebo hrnce. Speciální rošt pak mají příbory.

První radou pro správné mytí nádobí v myčkách je, že byste ji měli vždy správně plnit. Je vhodné skládat stejné typy nádob k sobě a zajistit, aby se žádné kusy vzájemně nedotýkaly.

Aby se nádobí pořádně umylo, musejí být čistící ramena myčka volná a samotná myčka nepřeplněná. Jen tak totiž může voda snadno proudit do obou pater myčky.

Klíčem k úspěchu jsou pak i kvalitní mycí přípravky do myčky. Vyhněte se i zbytkům od jídla, které mohou zbytečně zanášet filtry. Nejvíce neplechy mohou přinést kosti nebo nejrůznější zrna, jež mohou pravidelné úklidy domácnosti i pořádně znepříjemnit.

Aby se životnost vaší myčky prodloužila, můžeme za společnost EkoBIT rozhodně doporučit pravidelnou údržbu a péči o filtr, který by měl být vždy pořádně propláchnut vodou.

Myslete i na vodní kámen. Jeho odstranění totiž myčku drží dlouhodobě v optimální kondici. Hodí se k tomu třeba i sůl do myčky, která vodu změkčuje a brání částicím, aby se v částech myčky nepříjemně usazovaly.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Více o úklidu domácností

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

Jak na dlaždičky a obklady?

Dlaždičky jsou podle mnohých tím nejlepším povrchem k úklidu a údržbě. Časem ale třeba i kvůli zaneseným spárám už nevypadají tak jasně jako dřív

Celý článek

Jak čistit digestoř?

Díky pravidelné údržbě ale bude toto kuchyňské zařízení lépe fungovat i déle sloužit a občas byste neměli zapomínat ani na její hloubkové čištění.

Celý článek

Jak na rychlovarnou konvici?

Řada domácností se trápí s tím, jak efektivně a účinně vyčistit rychlovarnou konvici. Existuje několik triků, jak nepříjemný vodní kámen z rychlovarné konvice snadno odstranit.

Celý článek

Jak na ucpaný odpad?

Vousy, vlasy, tuk z kosmetiky, mastnota nebo zbytky jídla. To všechno může v domácnosti vést až k ucpanému odpadu. Situaci může navíc zkomplikovat i vodní kámen.

Celý článek