Jak ušetřit za teplo

Jak ušetřit za teplo

Na většině území České republiky už byla v minulých dnech zahájena topná sezóna. Ta ale oproti předešlým létům přidělává mnoha lidem vrásky na čele. Energetické zdroje v Evropě totiž za posledních několik měsíců silně zdražily a spotřebitelé i firmy tak řeší, jak v oblasti vytápění alespoň trochu ušetřit. Podobně jsme na tom i my v EkoBIT. Existují však chytré způsoby, jak výdaje na vytápění alespoň trochu snížit a není to vůbec těžké.

Ústřední topení nijak neblokujte. Očistěte ho od prachu i dalších nečistot. Sundejte dlouhé záclony, které by jinak radiátory překrývaly a bránily tepelnému proudění. Zároveň není vhodné na ústředním topení sušit oblečení, neboť se kvůli tomu snižuje jeho účinnost.

Když během podzimních a zimních měsíců náhodou zrovna svítí sluníčko, nechte ho proudit dovnitř. Slunce totiž dokáže přes sklo místnost poměrně dobře ohřívat. Díky tomu tak na chvíli můžete ztlumit nebo i úplně vypnout drahé topení.

Skvělou možností a příležitostí zároveň je i zaizolování trubek u radiátoru, který netopí. Voda, která do takového vypnutého radiátoru teče, tak nebude zbytečně ztrácet na teplotě.

Zároveň se snažte ve Vašich domácnostech více zavírat dveře. Teplo tak nebude zbytečně unikat na chodbu nebo do vedlejšího pokoje, kde se příliš nepohybujete.

Skvělou věcí do každé domácnosti je i termostat. Je totiž poměrně zbytečné, aby se domácnost vytápěla po celý den na maximum ve chvíli, když doma zrovna nejste. Díky tomu tak nebude propalovat peníze ve chvíli, když jste zrovna v práci nebo na výletě.

Nezapomínejte své domovy řádně větrat, aby se nemohli tvořit plísně. V případě, že se plísně i přes to vyskytnout, můžete použít naši dezinfekci ozónem, která je všechny bezpečně a ekologicky zlikviduje.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Více o úklidu domácností

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

Jak na filtr pračky

I pračky potřebují pravidelnou a náležitou péči. Bez ní Vám totiž mohou i za poměrně krátkou dobu rychle odejít. Její čištění ale neobnáší jen péči o buben, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Celý článek

Jak na chladničku

Lednička patří mezi nejpoužívanější spotřebiče v každé domácnosti. Kvůli skladovanému jídlu je ale přinejmenším vhodné ji udržovat v dokonalé čistotě.

Celý článek

Jak na čištění mobilu

Mobil je v dnešní době nerozlučným parťákem už asi každého. I telefon ale občas potřebuje pořádnou očistu. Ta může vést nejen k lepšímu vzhledu, ale třeba i k delší životnosti.

Celý článek

Jak na ucpaný odpad?

Vousy, vlasy, tuk z kosmetiky, mastnota nebo zbytky jídla. To všechno může v domácnosti vést až k ucpanému odpadu. Situaci může navíc zkomplikovat i vodní kámen.

Celý článek