Leštění zrcadla

Leštění zrcadla

Leštění zrcadla. Nekonečný boj pro mnoho českých hospodyněk. I po několika mytích na zrcadlech stále zůstávají menší usazeninky, drobnější kapky vody nebo třeba šmouhy. Zrcadlo se stále neblýská tak, jak by mělo. Zkuste ale jen pár triků a vaše zrcadlo v ložnici, chodbě nebo třeba koupelně už zase bude zářit novotou.

U nás v ekologickém úklidu víme, že nejméně ideální cestou k úspěchu jsou při leštění takzvané krouživé pohyby. Ze zkušenosti tušíme, že daleko lepším způsobem je leštění ze strany na stranu, odshora dolů. Jen tak si totiž budete jistí, že jste se zaobírali opravdu celé ploše vašeho zrcadla. Nebude se tak věnovat místům, která už před tím byly jednou leštěna.

S leštícím prostředkem se snažte šetřit. Všeho totiž moc škodí. Zároveň myslete na to, že příliš mokré zrcadlo je daleko náchylnější k možnému poškození. Zrcadlo vždy otřete do sucha a k tomu se snažte užívat i vhodnou utěrku z těch nejemnějších mikrovláken.

Rozhodněte se vyhněte papírovým utěrkám. Ty totiž na zrcadlech zanechávají bílé kousky či žmolky, kvůli čemuž zrcadla následně vypadají jako špinavá. Použitý hadřík by měl být takový, aby nepouštěl žádná vlákna.

Používaný čistič by zároveň neměl obsahovat žádná barviva, vůně nebo mýdla. Tyto přísady totiž mají tendenci způsobovat, že se na ploše zrcadla následně usadí tenký film, který má tendenci vytvářet nevzhledné šmouhy.

Na skleněné povrchy vám bude stačit prostředek na bázi alkoholu, který si snadno poradí s otisky rukou nebo zaschlými skvrnami. Vhodnou možností je ale také třeba i obyčejná směs vody a citrónu, která si poradí téměř se všemi možnými nástrahami.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Více o úklidu domácností

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

Jak na orosená okna?

Léto se blíží pomalu ke svému konci. České domácnosti se tak už brzy budou muset sžít s chladnějším obdobím, která mimo jiné s sebou přináší i orosená okna.

Celý článek

Jak prodloužit životnost pračky?

Pračka patří obecně mezi nejdůležitější spotřebiče každé domácnosti. Často její pořízení vyjde rozpočet i na několik desítek tisíc korun, a proto si každý přeje, aby vydržela co možná nejdéle.

Celý článek

Jak pečovat o myčku?

Domácí spotřebiče se čas od času porouchají. Myčky na nádobí nejsou v tomto ohledu žádnou výjimkou. Existují ale triky a fígle, jak životnost každé myčky prodloužit.

Celý článek

Jak na ucpaný odpad?

Vousy, vlasy, tuk z kosmetiky, mastnota nebo zbytky jídla. To všechno může v domácnosti vést až k ucpanému odpadu. Situaci může navíc zkomplikovat i vodní kámen.

Celý článek