Úklid po oslavě

Úklid po oslavě

Plánování oslavy či jiné akce u Vás doma s sebou přináší i strach z následného úklidu. U nás v EkoBIT ale víme, jak celý proces co nejvíce zjednodušit, aby Vám zabral co nejméně času. Zápachu z nedopitého alkoholu a nesnědeného jídla Vám pomůže zahnat čerstvý vzduch a velkým pomocníkem bude při úklidu i vysavač.

Vstanete po akci a nemůže uvěřit vlastním očím. Strašný nepořádek. Co s ním budete dělat? V prvé řadě otevřete okna a navlékněte gumové rukavice, bez kterých se během úklidu jen těžko obejdete. Zlikvidujte jídlo a pusťte se do třídění odpadků. Nezapomínejte na recyklaci, a tedy plastové kousky odlišujte od papíru, skla nebo kovu.

Špinavé nádobí i příbory nechejte odmočit tak, aby se z nich uvolnily zaschlé zbytky. Skvrny od jídla z koberce nebo oblečení zkuste eliminovat prostřednictvím nějakého účinného odstraňovače, který je běžně dostupný v řadě prodejen po celé České republice.

Poté se už můžete pustit do vysávání a pracovat nechejte i svou myčku, do které jste daly nepříliš špinavé, ale už použité nádobí. Můžete tam dát i to nádobí, které jste před tím úspěšně odmočili. Ruční mytí je totiž často ekonomicky i ekologicky náročnější a pro Vás v dané situaci také nejspíš méně přijatelnější.

Nakonec už otřete jen veškeré povrchy. Umyjte stůl, židle. Zbavte se nově usazeného prachu a můžete jít s klidným svědomím zase vyspávat nepříjemnou kocovinu.

A pokud se Vám do úklidu vůbec nechce, zkuste nás. V EkoBIT se jim totiž věnujeme a rádi Vám s nimi pomůžeme. Specializujeme se také na zdravotnická zařízení nebo celé bytové domy.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Více o úklidu domácností

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

Jak se zbavit mastných skvrn

Mastnota patří do kategorie nejobávanějších a současně nejhůře odstranitelných druhů znečistění. Mastnota...

Celý článek

Kuchyň srdcem domova: jak se starat o kuchyň na míru

Láska prochází žaludkem, a kde jinde prohlubovat lásku v rodině než právě v kuchyni. Kuchyně na míru se v...

Celý článek

Čištění dřevěných schodů

Dřevěné schody jsou pěkným interiérovým prvkem každé domácnosti. Jejich obliba v případě novostaveb v pos...

Celý článek

Jak čistit žehličku

I žehličky čas od času potřebují adekvátní péči. Jinak na nich totiž mohou zůstat poněkud nevzhledné skvr...

Celý článek