Úklid po oslavě

Úklid po oslavě

Plánování oslavy či jiné akce u Vás doma s sebou přináší i strach z následného úklidu. U nás v EkoBIT ale víme, jak celý proces co nejvíce zjednodušit, aby Vám zabral co nejméně času. Zápachu z nedopitého alkoholu a nesnědeného jídla Vám pomůže zahnat čerstvý vzduch a velkým pomocníkem bude při úklidu i vysavač.

Vstanete po akci a nemůže uvěřit vlastním očím. Strašný nepořádek. Co s ním budete dělat? V prvé řadě otevřete okna a navlékněte gumové rukavice, bez kterých se během úklidu jen těžko obejdete. Zlikvidujte jídlo a pusťte se do třídění odpadků. Nezapomínejte na recyklaci, a tedy plastové kousky odlišujte od papíru, skla nebo kovu.

Špinavé nádobí i příbory nechejte odmočit tak, aby se z nich uvolnily zaschlé zbytky. Skvrny od jídla z koberce nebo oblečení zkuste eliminovat prostřednictvím nějakého účinného odstraňovače, který je běžně dostupný v řadě prodejen po celé České republice.

Poté se už můžete pustit do vysávání a pracovat nechejte i svou myčku, do které jste daly nepříliš špinavé, ale už použité nádobí. Můžete tam dát i to nádobí, které jste před tím úspěšně odmočili. Ruční mytí je totiž často ekonomicky i ekologicky náročnější a pro Vás v dané situaci také nejspíš méně přijatelnější.

Nakonec už otřete jen veškeré povrchy. Umyjte stůl, židle. Zbavte se nově usazeného prachu a můžete jít s klidným svědomím zase vyspávat nepříjemnou kocovinu.

A pokud se Vám do úklidu vůbec nechce, zkuste nás. V EkoBIT se jim totiž věnujeme a rádi Vám s nimi pomůžeme. Specializujeme se také na zdravotnická zařízení nebo celé bytové domy.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Více o úklidu domácností

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

Čištění žaluzií

Čištění žaluzií není žádný med. Často mají hospodyňky tendenci tento úkol odkládat, protože je pracný a časově velmi náročný. Postup čištění žaluzií je vlastně celkem prostý.

Celý článek

Jak na vlhkost?

Vlhkost trápí starší domy i novostavby. Jde o nepřítele, se kterým řada domácností neumí příliš dobře bojovat. Optimálně by se vlhkost v domě měla pohybovat okolo 50 až 60 procenty.

Celý článek

Čištění skla krbových kamen

Energetická krize dohnala spoustu z nás do alternativních forem vytápění. Mnohem častěji se tak začala využívat krbová kamna, která je ale potřeba alespoň občas pořádně vyčistit.

Celý článek

Jak na chladničku

Lednička patří mezi nejpoužívanější spotřebiče v každé domácnosti. Kvůli skladovanému jídlu je ale přinejmenším vhodné ji udržovat v dokonalé čistotě.

Celý článek