Vánoční úklid 1

Vánoční úklid 1

Vánoční úklid. V současné chvíli velmi aktuální téma, které často drásá nervy každé hospodyňce. Málokterá se na něj totiž těší, neboť vyžaduje velkou dávku úsilí a možná i odvahy. Do vánočních úklidů se ale hodí celá řada praktických rad, které Vám v tomto článku přineseme. Mohou totiž ušetřit i několik hodin Vašeho drahocenného času. V tomto článku se podíváme konkrétně na to, jak se před Vánoci poprat s ložnicí a koupelnou.

První rada je zřejmá. Vánoční úklid se za jediný den skoro nedá stihnout, a je proto vhodné si jej naplánovat na několik dílčích časových úseků. Vyhraďte si čas pro každou místnost zvlášť a stanovte si jen ty úkoly, které vyžadují Vaší momentální nutnou péči. Je totiž zbytečné během zimy uklízet skříň, kde máte třeba jarní nebo letní oblečení.

Začněte ložnicí. Nejprve vyluxujte matrace ze všech strach a alespoň jednu hodinu je nechte provětrat. Poté se vrhněte na prach a na vyvýšená místa jako je lustr, skříň nebo stolní lampa. Až poté se zaměřte na dveře i nábytek a celý proces zakončete luxováním. Když se Vám bude chtít, tak můžete i vytřít.

Koupelny většinou bývají mnohem tvrdším oříškem. Tam se nejprve vrhněte na obklady, které nejspíš dají dost práce. Zkuste se zaměřit na zašlé spáry, které budou potřebovat ale i dost trpělivosti a námahy. Lesk Vašim kachličkám snadno dodá pomocník v podobě octa, který můžete přidat do vody na mytí.

Poté nezapomeňte na police a skříňky, ze kterých můžete vynést třeba už nepoužívané krémy nebo šampóny. Vyleštěte zrcadla, vyperte textilní součásti a zkuste opláchnout plastové rohože. Poté se už vrhněte jen na záchod, kterému dejte stejnou péči jako vždycky. No, a pokud se Vám do toho nechce, zkuste to s EkoBIT. My Vám s vánočním úklidem domácnosti rádi pomůžeme.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Více o úklidu domácností

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

Úklid po malování

Každý byt nebo rodinný dům je potřeba po pár letech opět znovu vymalovat. To s sebou ale nutně přináší i potřebu pořádného úklidu, na který je vhodné myslet už před zahájením celé výmalby.

Celý článek

Čištění skla krbových kamen

Energetická krize dohnala spoustu z nás do alternativních forem vytápění. Mnohem častěji se tak začala využívat krbová kamna, která je ale potřeba alespoň občas pořádně vyčistit.

Celý článek

Jak na chladničku

Lednička patří mezi nejpoužívanější spotřebiče v každé domácnosti. Kvůli skladovanému jídlu je ale přinejmenším vhodné ji udržovat v dokonalé čistotě.

Celý článek

Jak na čištění mobilu

Mobil je v dnešní době nerozlučným parťákem už asi každého. I telefon ale občas potřebuje pořádnou očistu. Ta může vést nejen k lepšímu vzhledu, ale třeba i k delší životnosti.

Celý článek