Jak čistit žehličku

Jak čistit žehličku

I žehličky čas od času potřebují adekvátní péči. Jinak na nich totiž mohou zůstat poněkud nevzhledné skvrny. Možnou příčinou skvrn může být nekvalitní žehlící plocha, kvůli které jsou na žehličce následně stopy po vodních kameni či rzi. U nás v EkoBIT ale víme, jak levně a rychle žehličku vyčistit. Stačit Vám k tomu budou běžně dostupné prostředky, které se nachází v každé domácnosti.

Možná jste se setkali už s tím, že na Vaší žehličce se nachází nejrůznější připáleniny. Pokud tomu tak je, mohly vzniknout jako důsledek nesprávné teploty při žehlení citlivějších tkanin. Pomoci s nimi Vám ale může obyčejný ocet. Hadřík napuštěný otcem totiž můžete položit na žehlící prkno a samotnou žehličkou pak po něm budete přejíždět. Pokud se ptáte, jak dlouho, tak do doby, než se samotné připáleniny nerozpustí.

S připálenou žehličkou ale pomůže také kuchyňská sůl. Tu zabalíte do hadříčku, následně nahřejte žehlící plochu a po připálených skvrnách pomalu přejíždějte. U modernějších žehliček si ji ale spíše vyhněte, neboť jejich povrch jsou poměrně citlivé. V krajním případě můžete vyzkoušet i chemické přípravky, v jejich případě ale následujte informace, které jsou uvedeny na samotném obalu či ve speciálním příbalovém letáku.

Pokud jste si všimli, že na Vaší žehlící ploše se nachází rez, pomůže Vám s ní jedlá soda nebo aceton. Těmito přípravky ji můžete s klidným svědomím potírat. V některých případech ale ani to nepostačí a pro příště můžeme jako EkoBIT doporučit se poohlédnout po žehličce, která nabízí nerezový povrch.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Více o úklidu domácností

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

Mytí oken v zimě

Až na výjimky odborníci nedoporučují, aby se okna v zimě myla. Pokud je teplota pod hranicí pěti stupňů Celsia, tak svou účinnost ztrácí i celá řada čistících prostředků.

Celý článek

Úklid po oslavě

Plánování oslavy či jiné akce u Vás doma s sebou přináší i strach z následného úklidu. U nás v EkoBIT ale víme, jak celý proces co nejvíce zjednodušit, aby Vám zabral co nejméně času.

Celý článek

Jak na vlhkost?

Vlhkost trápí starší domy i novostavby. Jde o nepřítele, se kterým řada domácností neumí příliš dobře bojovat. Optimálně by se vlhkost v domě měla pohybovat okolo 50 až 60 procenty.

Celý článek

Jak na chladničku

Lednička patří mezi nejpoužívanější spotřebiče v každé domácnosti. Kvůli skladovanému jídlu je ale přinejmenším vhodné ji udržovat v dokonalé čistotě.

Celý článek