Jak na čištění mobilu

Jak na čištění mobilu

Mobil je v dnešní době nerozlučným parťákem už asi každého. I telefon ale občas potřebuje pořádnou očistu. Ta může vést nejen k lepšímu vzhledu, ale třeba i k delší životnosti. Péče o možná to nejdůležitější elektronické zařízení ale není těžká a postačí na ni jen několik triků.

Vždy je dobré začít nejprve s displejem, a to včetně čočky fotoaparátu. K tomu postačí obyčejný suchý hadřík z mikrovlákna. Tím se však na druhou stranu jen těžko zbavíte mastnoty, virů či bakterií, a proto je vhodné užívat i speciální dezinfekční ubrousky, které vašeho miláčka jednoduše nepoškrábou. Při péči o mobil ale dbejte na to, aby se do telefonu nedostala vlhkost.

Další na řadě jsou nejčastěji tlačítka. Po okrajích se totiž často usazuje i pořádná špína. Té se zbavíte třeba díky kousku vaty nebo pomocí tyčinky na čištění uší. Tu ale před tím namočte ve vodě nebo třeba v isopropylalkoholu, který je snadno k dostání v každé lékárně. Tato látka se zároveň hodí i při řadě dalších úklidů ve vaší domácnosti.

Myslete i na připojovací porty, na které je možné použít jehlu nebo párátko. Nezapomeňte jej ale obalit také kouskem vaty. Ve většině případů postačí zdířky ale jen i pořádně profouknout, k čemuž je možné použít třeba sprej se stlačeným vzduchem. Pak se podobným způsobem vrhněte i na reproduktor nebo mikrofon.

Závěrem je vhodné se věnovat také obalu či pouzdru. K tomu postačí obyčejná teplá mýdlová voda nebo vlhká mikroutěrka.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Více o úklidu domácností

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

Čištění notebooku

Obnovení zašlého lesku, odstranění prachu ve vnitřních částech. To všechno se dá poměrně snadno zvládnout v případě vyčištění Vašeho notebooku.

Celý článek

Jak prodloužit životnost pračky?

Pračka patří obecně mezi nejdůležitější spotřebiče každé domácnosti. Často její pořízení vyjde rozpočet i na několik desítek tisíc korun, a proto si každý přeje, aby vydržela co možná nejdéle.

Celý článek

Jak pečovat o myčku?

Domácí spotřebiče se čas od času porouchají. Myčky na nádobí nejsou v tomto ohledu žádnou výjimkou. Existují ale triky a fígle, jak životnost každé myčky prodloužit.

Celý článek

Jak na ucpaný odpad?

Vousy, vlasy, tuk z kosmetiky, mastnota nebo zbytky jídla. To všechno může v domácnosti vést až k ucpanému odpadu. Situaci může navíc zkomplikovat i vodní kámen.

Celý článek