Jak na čištění trouby?

Jak na čištění trouby?

Pracné, zdlouhavé, vysilující. To je většinou mytí trouby. Usazená mastnota, špinavý rošt nebo připálené jídlo totiž může značně přidělat vrásky na čele. Existuje však několik triků, jak si mytí trouby ulehčit i zpříjemnit a ušetřit tak hromadu času.

Nejjednodušším způsobem, jak svou troubu držet v čistotě, je její poctivé mytí po každém pečení, a to při teplotě alespoň třiceti stupňů celsia.

Před celým procesem nejprve vyndejte rošty i plechy, které následně namočte do horké vody, díky čemuž se vám tyto části budou následně mnohem lépe čistit. Nezapomínejte ani na skleněná dvířka, které čas od času rozeberte a vyčistěte.

V celém čistícím procesu kuchyňské trouby vám postačí jen obyčejný namočený hadřík. Pokud nechcete troubu poničit, vyhněte se hlavně nejrůznějším drátěnkám i dalším podobným ostrým předmětům. Škody, které mohou napáchat, se vám totiž následně jen těžko podaří zvrátit.

K účinnému čištění se však třeba i speciální čističe. Při jejích výběru si ale dejte záležet a vybírejte jen ty, které jsou účinné, a hlavně zdravotně nezávadné. V téměř každé maloobchodní prodejně najdete speciální čističe na myt přímo trouby, díky kterým nedojde k poškození vnitřního povrchu.

Stále častěji se při mytí trouby používá i prostá jedná soda, a to hlavně speciální pasta z ní. Tu připravíte z teplé vody a půl hrnku sody.

Pomoci může při čištění i ocet, který účinek jedlé sody ještě zvyšuje. Ocet se sodou totiž začne brzy reagovat a vytvoří unikátní pěnu. Vtáhne do sebe všechny nečistoty a mastnotu, kterou následně stačí jen jednoduše setřít.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Více o úklidu domácností

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

Uklízejte ekologicky!

Jednou z největších našich předností jsou ekologicky prováděné úklidy. Léta totiž už používáme jen takové mycí přípravky, které nemají negativní dopady na lidská zdraví.

Celý článek

Péče o plovoucí podlahy

Mezi nejoblíbenější podlahové krytiny patří plovoucí podlahy. V porovnání s dalšími povrchy nejsou příliš drahé, snadno se pokládají, klíčová je následná údržba.

Celý článek

Jak chytře odstranit jakékoliv skvrny

Určitě každému z nás se stalo, ať už po odchodu návštěvy, po večírku nebo při úklidu jsme objevili skvrnu. Poradíme vám, jak konkrétní skvrny co nejlépe vyčistit.

Celý článek

Jak správně vyčistit sedačku

Chcete se pustit do čištění sedačky, ale nevíte, jak na to? Potom rozhodně musíte číst dále – přinášíme vám návod, jak dokonale vyčistit sedačku čalouněnou i koženou.

Celý článek