Jak na filtr pračky

Jak na filtr pračky

I pračky potřebují pravidelnou a náležitou péči. Bez ní Vám totiž mohou i za poměrně krátkou dobu rychle odejít. Její čištění ale neobnáší jen péči o buben, jak by se na první pohled mohlo zdát. Pravidelně čistit je potřeba i řadu dalších komponentů, mezi které se řadí třeba i filtr. K tomu je navíc potřeba užívat ten správný čistič, aby úklidové operace byly co nejúčinnější.

Filtr má u praček opravdu klíčovou roli. Jeho úkolem je zachytávání hrubých nečistot z odpadní hadice. Občas ale kvůli tomu může být tou hlavní příčinou poměrně velkého zápachu, a na to je potřeba myslet. Navíc může způsobit i ucpání odpadu, což by jistě bylo pro každou domácnost opravdu nepříjemnou záležitostí. Péče o něj je proto i z těchto důvodů naprosto nezbytná.

Filtr pračky se zpravidla nachází na čelním panelu u země. Každá pračka to ale může mít jinak, a proto je vhodné se podívat do speciální příručky, která se k pračce váže. Pustit se do toho můžeme i my jako společnost EkoBIT, neboť díky naším letitým zkušenostem jsme se při úklidech domácností a úklidech kanceláří po celé České republice setkali snad už se všemi modely.

Prvním krokem je odstranění hrubých nečistot. Nejčastěji tam je možné najít vlasy a smotky tkanin. Určitě nebudete první, pokud na něm najdete třeba i drobné mince nebo žetony. Po Vašich kapsách se toho totiž často válí opravdu mnoho.

Péče o filtr pračky není žádnou vědou. K běžné údržbě filtru pračky totiž bude stačit jen proud teplé vody. Pokud je ale znečištěn, je vhodné jej postříkat univerzálem nebo speciálním roztokem na čištění praček. Takové jsou k dostání ve specializovaných prodejnách nebo třeba na internetu.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Úklidové služby Praha

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

10 zaručených tipů na (nejen) jarní úklid

Stanovte si jasné cíle a ty dodržujte. Důležité je si pojem “jarní úklid“ rozfázovat na dílčí úkoly. Tyto úkoly by se měly koncentrovat vždy na jedno místo.

Celý článek

Velký jarní úklid snadno a rychle.

Jarní nálada je už pomalu cítit v probouzející se přírodě. Abychom proudící energii a jarní optimismus pocítili také u nás doma, je třeba prostor řádně uklidit.

Celý článek

Úklid nemusí být jen nepříjemná a obtěžující práce

K čištění a ošetřování předmětů v domácnosti používaly naše babičky snadno dostupné, účinné a levné přírodní prostředky i suroviny. Pojďme se podívat jaké.

Celý článek

Chcete prodat nebo pronajmout byt či dům? Úklid je základ.

Chystáte se do většího, přesídlujete do domku na vesnici nebo jste zdědili byt a chcete ho pronajmout? Pak bude určitě potřeba svůj starý domov připravit.

Celý článek