Jak na filtr pračky

Jak na filtr pračky

I pračky potřebují pravidelnou a náležitou péči. Bez ní Vám totiž mohou i za poměrně krátkou dobu rychle odejít. Její čištění ale neobnáší jen péči o buben, jak by se na první pohled mohlo zdát. Pravidelně čistit je potřeba i řadu dalších komponentů, mezi které se řadí třeba i filtr. K tomu je navíc potřeba užívat ten správný čistič, aby úklidové operace byly co nejúčinnější.

Filtr má u praček opravdu klíčovou roli. Jeho úkolem je zachytávání hrubých nečistot z odpadní hadice. Občas ale kvůli tomu může být tou hlavní příčinou poměrně velkého zápachu, a na to je potřeba myslet. Navíc může způsobit i ucpání odpadu, což by jistě bylo pro každou domácnost opravdu nepříjemnou záležitostí. Péče o něj je proto i z těchto důvodů naprosto nezbytná.

Filtr pračky se zpravidla nachází na čelním panelu u země. Každá pračka to ale může mít jinak, a proto je vhodné se podívat do speciální příručky, která se k pračce váže. Pustit se do toho můžeme i my jako společnost EkoBIT, neboť díky naším letitým zkušenostem jsme se při úklidech domácností a úklidech kanceláří po celé České republice setkali snad už se všemi modely.

Prvním krokem je odstranění hrubých nečistot. Nejčastěji tam je možné najít vlasy a smotky tkanin. Určitě nebudete první, pokud na něm najdete třeba i drobné mince nebo žetony. Po Vašich kapsách se toho totiž často válí opravdu mnoho.

Péče o filtr pračky není žádnou vědou. K běžné údržbě filtru pračky totiž bude stačit jen proud teplé vody. Pokud je ale znečištěn, je vhodné jej postříkat univerzálem nebo speciálním roztokem na čištění praček. Takové jsou k dostání ve specializovaných prodejnách nebo třeba na internetu.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Úklidové služby Praha

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

Velký jarní úklid snadno a rychle.

Jarní nálada je už pomalu cítit v probouzející se přírodě. Abychom proudící energii a jarní optimismus pocítili také u nás doma, je třeba prostor řádně uklidit.

Celý článek

Úklid nemusí být jen nepříjemná a obtěžující práce

K čištění a ošetřování předmětů v domácnosti používaly naše babičky snadno dostupné, účinné a levné přírodní prostředky i suroviny. Pojďme se podívat jaké.

Celý článek

Chcete prodat nebo pronajmout byt či dům? Úklid je základ.

Chystáte se do většího, přesídlujete do domku na vesnici nebo jste zdědili byt a chcete ho pronajmout? Pak bude určitě potřeba svůj starý domov připravit.

Celý článek

Jak na jaře uklidit byt podle Feng šuej?

Jako každý rok na řadě pořádný jarní úklid. Takové jarní uklízení může nejen namáhavé. Dejte mu řád a inspirujte se čínskou filozofií Feng šuej!

Celý článek