Jak na orosená okna?

Jak na orosená okna?

Léto se blíží pomalu ke svému konci. České domácnosti se tak už brzy budou muset sžít s chladnějším obdobím, která mimo jiné s sebou přináší i orosená okna. Ty jsou pozorovatelná v novostavbách, ve starších budovách i tam, kde je z nějakého důvodu poněkud zvýšená vlhkost vzduchu. Jde třeba o zimní zahrady s květinami nebo třeba o místnosti s ložním prádlem.

Sražená voda ale na oknech působí neesteticky a pokud stéká, ničí třeba dřevěné rámy oken. Pokud jí je opravdu hodně, má tendenci poškozovat také podlahu nebo zeď, jež se nachází pod oknem. Plastová okna jsou vůči tomuto problému odolnější, ostatní povrchy ale s ní bojují jen těžko. Problémem také je, že vysoká vlhkost může v krajním případě vést i k vytváření hnilobných procesů, jež jsou velmi nepříjemné. Problémem mohou zároveň být i plísně.

U nás v Ekobit jsme díky velké praxi při úklidech domácností či úklidech kanceláří poznali, že tento problém je možné eliminovat díky speciálnímu způsobu větrání. Cestou totiž je větrat několikrát denně – tedy intenzivně – ale jen velmi krátce. Nejúčinnější je, pokud budete své prostory větrat třeba necelých pět minut. Skvělým pomocníkem může být i dostatečný průvan.

Klíčem k úspěchu také je omezení vlhkosti v bytě. Při vaření používejte hrnce, aby pára neunikala do místnosti. Užívejte digestoř a ve vlhkých místnostech zároveň příliš dlouho nenechávejte ani sušák s prádlem. Hodí se i teplovzdušný ventilátor nebo nejrůznější pohlcovače vlhkosti.

Držíme palce, ať s orosenými okny snadno a co nejrychleji zatočíte!

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Více o úklidu domácností

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

Jak prodloužit životnost pračky?

Pračka patří obecně mezi nejdůležitější spotřebiče každé domácnosti. Často její pořízení vyjde rozpočet i na několik desítek tisíc korun, a proto si každý přeje, aby vydržela co možná nejdéle.

Celý článek

Jak pečovat o myčku?

Domácí spotřebiče se čas od času porouchají. Myčky na nádobí nejsou v tomto ohledu žádnou výjimkou. Existují ale triky a fígle, jak životnost každé myčky prodloužit.

Celý článek

Jak na rychlovarnou konvici?

Řada domácností se trápí s tím, jak efektivně a účinně vyčistit rychlovarnou konvici. Existuje několik triků, jak nepříjemný vodní kámen z rychlovarné konvice snadno odstranit.

Celý článek

Jak na ucpaný odpad?

Vousy, vlasy, tuk z kosmetiky, mastnota nebo zbytky jídla. To všechno může v domácnosti vést až k ucpanému odpadu. Situaci může navíc zkomplikovat i vodní kámen.

Celý článek