Jak pečovat o myčku?

Jak pečovat o myčku?

Domácí spotřebiče se čas od času porouchají. Myčky na nádobí nejsou v tomto ohledu žádnou výjimkou. V některých případech za to může jejich nekvalitní výroba, jindy se k tomu ale mohlo přidat třeba i nepříliš odborné zacházení. Existují ale triky a fígle, jak životnost každé myčky prodloužit.

Myčky jsou většinou konstruovány velmi podobně. Do horní části tohoto spotřebiče patří spíše křehčí kusy nádobí, jako jsou hrnky, misky nebo třeba skleničky. Dole pak jsou většinou talíře nebo hrnce. Speciální rošt pak mají příbory.

První radou pro správné mytí nádobí v myčkách je, že byste ji měli vždy správně plnit. Je vhodné skládat stejné typy nádob k sobě a zajistit, aby se žádné kusy vzájemně nedotýkaly.

Aby se nádobí pořádně umylo, musejí být čistící ramena myčka volná a samotná myčka nepřeplněná. Jen tak totiž může voda snadno proudit do obou pater myčky.

Klíčem k úspěchu jsou pak i kvalitní mycí přípravky do myčky. Vyhněte se i zbytkům od jídla, které mohou zbytečně zanášet filtry. Nejvíce neplechy mohou přinést kosti nebo nejrůznější zrna, jež mohou pravidelné úklidy domácnosti i pořádně znepříjemnit.

Aby se životnost vaší myčky prodloužila, můžeme za společnost EkoBIT rozhodně doporučit pravidelnou údržbu a péči o filtr, který by měl být vždy pořádně propláchnut vodou.

Myslete i na vodní kámen. Jeho odstranění totiž myčku drží dlouhodobě v optimální kondici. Hodí se k tomu třeba i sůl do myčky, která vodu změkčuje a brání částicím, aby se v částech myčky nepříjemně usazovaly.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Úklid bytových domů

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

10 zaručených tipů na (nejen) jarní úklid

Stanovte si jasné cíle a ty dodržujte. Důležité je si pojem “jarní úklid“ rozfázovat na dílčí úkoly. Tyto úkoly by se měly koncentrovat vždy na jedno místo.

Celý článek

Velký jarní úklid snadno a rychle.

Jarní nálada je už pomalu cítit v probouzející se přírodě. Abychom proudící energii a jarní optimismus pocítili také u nás doma, je třeba prostor řádně uklidit.

Celý článek

Úklid nemusí být jen nepříjemná a obtěžující práce

K čištění a ošetřování předmětů v domácnosti používaly naše babičky snadno dostupné, účinné a levné přírodní prostředky i suroviny. Pojďme se podívat jaké.

Celý článek

Chcete prodat nebo pronajmout byt či dům? Úklid je základ.

Chystáte se do většího, přesídlujete do domku na vesnici nebo jste zdědili byt a chcete ho pronajmout? Pak bude určitě potřeba svůj starý domov připravit.

Celý článek