Úklid po oslavě

Úklid po oslavě

Plánování oslavy či jiné akce u Vás doma s sebou přináší i strach z následného úklidu. U nás v EkoBIT ale víme, jak celý proces co nejvíce zjednodušit, aby Vám zabral co nejméně času. Zápachu z nedopitého alkoholu a nesnědeného jídla Vám pomůže zahnat čerstvý vzduch a velkým pomocníkem bude při úklidu i vysavač.

Vstanete po akci a nemůže uvěřit vlastním očím. Strašný nepořádek. Co s ním budete dělat? V prvé řadě otevřete okna a navlékněte gumové rukavice, bez kterých se během úklidu jen těžko obejdete. Zlikvidujte jídlo a pusťte se do třídění odpadků. Nezapomínejte na recyklaci, a tedy plastové kousky odlišujte od papíru, skla nebo kovu.

Špinavé nádobí i příbory nechejte odmočit tak, aby se z nich uvolnily zaschlé zbytky. Skvrny od jídla z koberce nebo oblečení zkuste eliminovat prostřednictvím nějakého účinného odstraňovače, který je běžně dostupný v řadě prodejen po celé České republice.

Poté se už můžete pustit do vysávání a pracovat nechejte i svou myčku, do které jste daly nepříliš špinavé, ale už použité nádobí. Můžete tam dát i to nádobí, které jste před tím úspěšně odmočili. Ruční mytí je totiž často ekonomicky i ekologicky náročnější a pro Vás v dané situaci také nejspíš méně přijatelnější.

Nakonec už otřete jen veškeré povrchy. Umyjte stůl, židle. Zbavte se nově usazeného prachu a můžete jít s klidným svědomím zase vyspávat nepříjemnou kocovinu.

A pokud se Vám do úklidu vůbec nechce, zkuste nás. V EkoBIT se jim totiž věnujeme a rádi Vám s nimi pomůžeme. Specializujeme se také na zdravotnická zařízení nebo celé bytové domy.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Čištění párou

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

10 zaručených tipů na (nejen) jarní úklid

Stanovte si jasné cíle a ty dodržujte. Důležité je si pojem “jarní úklid“ rozfázovat na dílčí úkoly. Tyto úkoly by se měly koncentrovat vždy na jedno místo.

Celý článek

Velký jarní úklid snadno a rychle.

Jarní nálada je už pomalu cítit v probouzející se přírodě. Abychom proudící energii a jarní optimismus pocítili také u nás doma, je třeba prostor řádně uklidit.

Celý článek

Úklid nemusí být jen nepříjemná a obtěžující práce

K čištění a ošetřování předmětů v domácnosti používaly naše babičky snadno dostupné, účinné a levné přírodní prostředky i suroviny. Pojďme se podívat jaké.

Celý článek

Chcete prodat nebo pronajmout byt či dům? Úklid je základ.

Chystáte se do většího, přesídlujete do domku na vesnici nebo jste zdědili byt a chcete ho pronajmout? Pak bude určitě potřeba svůj starý domov připravit.

Celý článek