Úklid po oslavě

Úklid po oslavě

Plánování oslavy či jiné akce u Vás doma s sebou přináší i strach z následného úklidu. U nás v EkoBIT ale víme, jak celý proces co nejvíce zjednodušit, aby Vám zabral co nejméně času. Zápachu z nedopitého alkoholu a nesnědeného jídla Vám pomůže zahnat čerstvý vzduch a velkým pomocníkem bude při úklidu i vysavač.

Vstanete po akci a nemůže uvěřit vlastním očím. Strašný nepořádek. Co s ním budete dělat? V prvé řadě otevřete okna a navlékněte gumové rukavice, bez kterých se během úklidu jen těžko obejdete. Zlikvidujte jídlo a pusťte se do třídění odpadků. Nezapomínejte na recyklaci, a tedy plastové kousky odlišujte od papíru, skla nebo kovu.

Špinavé nádobí i příbory nechejte odmočit tak, aby se z nich uvolnily zaschlé zbytky. Skvrny od jídla z koberce nebo oblečení zkuste eliminovat prostřednictvím nějakého účinného odstraňovače, který je běžně dostupný v řadě prodejen po celé České republice.

Poté se už můžete pustit do vysávání a pracovat nechejte i svou myčku, do které jste daly nepříliš špinavé, ale už použité nádobí. Můžete tam dát i to nádobí, které jste před tím úspěšně odmočili. Ruční mytí je totiž často ekonomicky i ekologicky náročnější a pro Vás v dané situaci také nejspíš méně přijatelnější.

Nakonec už otřete jen veškeré povrchy. Umyjte stůl, židle. Zbavte se nově usazeného prachu a můžete jít s klidným svědomím zase vyspávat nepříjemnou kocovinu.

A pokud se Vám do úklidu vůbec nechce, zkuste nás. V EkoBIT se jim totiž věnujeme a rádi Vám s nimi pomůžeme. Specializujeme se také na zdravotnická zařízení nebo celé bytové domy.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Čištění párou

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

Velký jarní úklid snadno a rychle.

Jarní nálada je už pomalu cítit v probouzející se přírodě. Abychom proudící energii a jarní optimismus pocítili také u nás doma, je třeba prostor řádně uklidit.

Celý článek

Úklid nemusí být jen nepříjemná a obtěžující práce

K čištění a ošetřování předmětů v domácnosti používaly naše babičky snadno dostupné, účinné a levné přírodní prostředky i suroviny. Pojďme se podívat jaké.

Celý článek

Chcete prodat nebo pronajmout byt či dům? Úklid je základ.

Chystáte se do většího, přesídlujete do domku na vesnici nebo jste zdědili byt a chcete ho pronajmout? Pak bude určitě potřeba svůj starý domov připravit.

Celý článek

Jak na jaře uklidit byt podle Feng šuej?

Jako každý rok na řadě pořádný jarní úklid. Takové jarní uklízení může nejen namáhavé. Dejte mu řád a inspirujte se čínskou filozofií Feng šuej!

Celý článek