Vánoční úklid 1

Vánoční úklid 1

Vánoční úklid. V současné chvíli velmi aktuální téma, které často drásá nervy každé hospodyňce. Málokterá se na něj totiž těší, neboť vyžaduje velkou dávku úsilí a možná i odvahy. Do vánočních úklidů se ale hodí celá řada praktických rad, které Vám v tomto článku přineseme. Mohou totiž ušetřit i několik hodin Vašeho drahocenného času. V tomto článku se podíváme konkrétně na to, jak se před Vánoci poprat s ložnicí a koupelnou.

První rada je zřejmá. Vánoční úklid se za jediný den skoro nedá stihnout, a je proto vhodné si jej naplánovat na několik dílčích časových úseků. Vyhraďte si čas pro každou místnost zvlášť a stanovte si jen ty úkoly, které vyžadují Vaší momentální nutnou péči. Je totiž zbytečné během zimy uklízet skříň, kde máte třeba jarní nebo letní oblečení.

Začněte ložnicí. Nejprve vyluxujte matrace ze všech strach a alespoň jednu hodinu je nechte provětrat. Poté se vrhněte na prach a na vyvýšená místa jako je lustr, skříň nebo stolní lampa. Až poté se zaměřte na dveře i nábytek a celý proces zakončete luxováním. Když se Vám bude chtít, tak můžete i vytřít.

Koupelny většinou bývají mnohem tvrdším oříškem. Tam se nejprve vrhněte na obklady, které nejspíš dají dost práce. Zkuste se zaměřit na zašlé spáry, které budou potřebovat ale i dost trpělivosti a námahy. Lesk Vašim kachličkám snadno dodá pomocník v podobě octa, který můžete přidat do vody na mytí.

Poté nezapomeňte na police a skříňky, ze kterých můžete vynést třeba už nepoužívané krémy nebo šampóny. Vyleštěte zrcadla, vyperte textilní součásti a zkuste opláchnout plastové rohože. Poté se už vrhněte jen na záchod, kterému dejte stejnou péči jako vždycky. No, a pokud se Vám do toho nechce, zkuste to s EkoBIT. My Vám s vánočním úklidem domácnosti rádi pomůžeme.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Úklid bytových a činžovních domů

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

10 zaručených tipů na (nejen) jarní úklid

Stanovte si jasné cíle a ty dodržujte. Důležité je si pojem “jarní úklid“ rozfázovat na dílčí úkoly. Tyto úkoly by se měly koncentrovat vždy na jedno místo.

Celý článek

Velký jarní úklid snadno a rychle.

Jarní nálada je už pomalu cítit v probouzející se přírodě. Abychom proudící energii a jarní optimismus pocítili také u nás doma, je třeba prostor řádně uklidit.

Celý článek

Úklid nemusí být jen nepříjemná a obtěžující práce

K čištění a ošetřování předmětů v domácnosti používaly naše babičky snadno dostupné, účinné a levné přírodní prostředky i suroviny. Pojďme se podívat jaké.

Celý článek

Chcete prodat nebo pronajmout byt či dům? Úklid je základ.

Chystáte se do většího, přesídlujete do domku na vesnici nebo jste zdědili byt a chcete ho pronajmout? Pak bude určitě potřeba svůj starý domov připravit.

Celý článek