Úklid po malování

Úklid po malování

Každý byt nebo rodinný dům je potřeba po pár letech opět znovu vymalovat. To s sebou ale nutně přináší i potřebu pořádného úklidu, na který je vhodné myslet už před zahájením celé výmalby. Díky pár trikům si ušetříte mnoho času, který následně můžete využít na něco mnohem zábavnějšího.

Úklid a čas po náročném malování si ušetříte tak, když z místnosti ještě před tím odstěhujete co nejvíce nábytku, který se v něm běžně nachází. Okna nebo podlahu zakryjte krycí fólií, kterou pak přelepíte i průhlednou páskou. Nezapomeňte ani na dveře, protože ty od nové barvy opravdu čistit nechcete.

Když přípravnou fázi nezanedbáte, nebude tak nepříjemný ani závěrečný úklid po malování. Nejprve vysajte podlahu, abyste se zbavili barev a prachu. Pokud byste to neudělali, tak částice prachu by Vám zbytečně v dalších fázích závěrečného úklidu přidělávaly práci a znečišťovaly i další místnosti.

Pak se vrhněte na okna, kde se neobejdete třeba bez hadru nebo saponátu. Velkým pomocníkem může být třeba akumulátorová stěrka na čištění oken, která se může hodit i při dalších úklidech domácností.

Nezapomeňte setřít z nábytku prach. Z lesklých povrchů na to použijte sprej, který po nastříkání pořádně rozetřete. Na dveřní futra užijte běžný hadr se saponátem, který před tím přimícháte do teplé vody. A máte hotovo.

Zavolat na úklid po malování ale můžete i naši firmu EkoBIT, která se věnuje ekologickým úklidům v mnoha městech České republiky.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Více o úklidu domácností

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

Jak se zbavit mastných skvrn

Mastnota patří do kategorie nejobávanějších a současně nejhůře odstranitelných druhů znečistění. Mastnota...

Celý článek

Kuchyň srdcem domova: jak se starat o kuchyň na míru

Láska prochází žaludkem, a kde jinde prohlubovat lásku v rodině než právě v kuchyni. Kuchyně na míru se v...

Celý článek

Čištění dřevěných schodů

Dřevěné schody jsou pěkným interiérovým prvkem každé domácnosti. Jejich obliba v případě novostaveb v pos...

Celý článek

Jak čistit žehličku

I žehličky čas od času potřebují adekvátní péči. Jinak na nich totiž mohou zůstat poněkud nevzhledné skvr...

Celý článek