Úklid po malování

Úklid po malování

Každý byt nebo rodinný dům je potřeba po pár letech opět znovu vymalovat. To s sebou ale nutně přináší i potřebu pořádného úklidu, na který je vhodné myslet už před zahájením celé výmalby. Díky pár trikům si ušetříte mnoho času, který následně můžete využít na něco mnohem zábavnějšího.

Úklid a čas po náročném malování si ušetříte tak, když z místnosti ještě před tím odstěhujete co nejvíce nábytku, který se v něm běžně nachází. Okna nebo podlahu zakryjte krycí fólií, kterou pak přelepíte i průhlednou páskou. Nezapomeňte ani na dveře, protože ty od nové barvy opravdu čistit nechcete.

Když přípravnou fázi nezanedbáte, nebude tak nepříjemný ani závěrečný úklid po malování. Nejprve vysajte podlahu, abyste se zbavili barev a prachu. Pokud byste to neudělali, tak částice prachu by Vám zbytečně v dalších fázích závěrečného úklidu přidělávaly práci a znečišťovaly i další místnosti.

Pak se vrhněte na okna, kde se neobejdete třeba bez hadru nebo saponátu. Velkým pomocníkem může být třeba akumulátorová stěrka na čištění oken, která se může hodit i při dalších úklidech domácností.

Nezapomeňte setřít z nábytku prach. Z lesklých povrchů na to použijte sprej, který po nastříkání pořádně rozetřete. Na dveřní futra užijte běžný hadr se saponátem, který před tím přimícháte do teplé vody. A máte hotovo.

Zavolat na úklid po malování ale můžete i naši firmu EkoBIT, která se věnuje ekologickým úklidům v mnoha městech České republiky.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Více o úklidu domácností

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

Úklid po morčatech

Radost i starost. To nám často přidělávají domácí mazlíčci. Aby se jim dobře dařilo, potřebují k tomu i zdravé, a hlavně čisté prostředí. Nejvíce úklidových starostí nám přidělávají často morčata.

Celý článek

Čištění klávesnice

Bakterie se často rády shromažďují na klávesnici, a i proto je potřeba ji alespoň občas pravidelně čistit. Existuje na to celá řada způsobů a návodů. Některé si ukážeme.

Celý článek

Čištění skla krbových kamen

Energetická krize dohnala spoustu z nás do alternativních forem vytápění. Mnohem častěji se tak začala využívat krbová kamna, která je ale potřeba alespoň občas pořádně vyčistit.

Celý článek

Jak na chladničku

Lednička patří mezi nejpoužívanější spotřebiče v každé domácnosti. Kvůli skladovanému jídlu je ale přinejmenším vhodné ji udržovat v dokonalé čistotě.

Celý článek