Vánoční úklid 2

Vánoční úklid 2

Vánočnímu úklidu a praktickým radám do něj jsme se věnovali už v prvním dílu tohoto článku. V rámci tohoto se ale zaměříme na obývací pokoj a kuchyň. I tam totiž pro Vás jako EkoBIT máme spoustu zajímavých tipů, jak si práci během předvánočních úklidů ulehčit.

V obývacím pokoji se řiďte základní technikou od shora dolů. Snažte se stáhnout všechny textilie a poté vytřete prach z veškerého nábytku, který se v této místnosti nachází. Pokud máte doma třeba porcelán, tak jej opatrně omyjte a zbavte otravného prachu. Poté umyjte okna, dveře, vyluxujte koberce. Následně ošetřete podlahu a očistěte sedací soupravu, pokud to je potřeba.

A kuchyň? Na tu se zaměřte až jako na poslední. Vrhněte se na ni až ve chvíli, kdy budete mít dopečeno, ať Váš úklid není zbytečný. Nejprve se zaměřte na troubu, se kterou je často mnoho práce. Poté se věnujte mikrovlnné troubě nebo sporáku. Sundejte textilní dekorace, ty se poté snažte vyprat nebo vyměnit za jiné. Otřete prach ze spotřebičů či skříněk a až závěrem vysajte nebo vytřete.

I u úklidu kuchyně nebo obývacího pokoje platí, že Vám s tím jako společnost EkoBIT rádi pomůžeme. Stačí se na nás obrátit a určitě něco vymyslíme.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Více o úklidu domácností

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

Vánoční úklid 1

Vánoční úklid. V současné chvíli velmi aktuální téma, které často drásá nervy každé hospodyňce. Málokterá se na něj totiž těší, neboť vyžaduje velkou dávku úsilí a možná i odvahy.

Celý článek

Úklid po malování

Každý byt nebo rodinný dům je potřeba po pár letech opět znovu vymalovat. To s sebou ale nutně přináší i potřebu pořádného úklidu, na který je vhodné myslet už před zahájením celé výmalby.

Celý článek

Čištění skla krbových kamen

Energetická krize dohnala spoustu z nás do alternativních forem vytápění. Mnohem častěji se tak začala využívat krbová kamna, která je ale potřeba alespoň občas pořádně vyčistit.

Celý článek

Jak na chladničku

Lednička patří mezi nejpoužívanější spotřebiče v každé domácnosti. Kvůli skladovanému jídlu je ale přinejmenším vhodné ji udržovat v dokonalé čistotě.

Celý článek