Jak na vlhkost?

Jak na vlhkost?

Vlhkost trápí starší domy i novostavby. Jde o nepřítele, se kterým řada domácností neumí příliš dobře bojovat. Výzkumy naznačují, že optimálně by se vlhkost v domě měla pohybovat okolo 50 až 60 procenty. Abyste tu Vaši hodnotu přesně zjistili, zkuste si pořídit speciální měřík vlhkosti, který Vás v běžném obchodě vyjde na pár desítek korun. O tom, jak s nadměrnou vlhkostí ve Vaší nemovitosti bojovat, se pak dočtete v tomto článku.

Základní pravidlo, jak můžete s vlhkostí v bytě snadno zatočit, je zřejmé. Jde o pravidelné větrání a topení, a to ideálně každý den. Cílem totiž je, aby se Vám povedlo ve Vašem domě vytvořit průvan, který pročistí vzduch a se kterým zmizí právě i přebytečná a otravná vlhkost. Jen těžko to ale půjde bez zapnutého topení.

A proč s vlhkostí bojovat? Má totiž hned celou řadu nepříjemných důsledků, které se začnou projevovat až s časem. Jde třeba o množení plísní nebo odlupování omítky. Možností, jak na vlhkost, jsou i speciální odvlhčovače vzduchu, díky kterým se Vám může podařit vodu dobře zachytit. Můžete jej postavit třeba do koupelny, neboť tam je té vlhkosti zpravidla opravdu hodně.

Pokud se Vám v domě kvůli vysoké vlhkosti už stihla nakumulovat nepříjemná plíseň, zavolejte si na pomoc nás EkoBIT. My se totiž i na plísně specializujeme a snadno s nimi zatočíme.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Úklidy v Praze

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

Velký jarní úklid snadno a rychle.

Jarní nálada je už pomalu cítit v probouzející se přírodě. Abychom proudící energii a jarní optimismus pocítili také u nás doma, je třeba prostor řádně uklidit.

Celý článek

Úklid nemusí být jen nepříjemná a obtěžující práce

K čištění a ošetřování předmětů v domácnosti používaly naše babičky snadno dostupné, účinné a levné přírodní prostředky i suroviny. Pojďme se podívat jaké.

Celý článek

Chcete prodat nebo pronajmout byt či dům? Úklid je základ.

Chystáte se do většího, přesídlujete do domku na vesnici nebo jste zdědili byt a chcete ho pronajmout? Pak bude určitě potřeba svůj starý domov připravit.

Celý článek

Jak na jaře uklidit byt podle Feng šuej?

Jako každý rok na řadě pořádný jarní úklid. Takové jarní uklízení může nejen namáhavé. Dejte mu řád a inspirujte se čínskou filozofií Feng šuej!

Celý článek