Jak na vlhkost?

Jak na vlhkost?

Vlhkost trápí starší domy i novostavby. Jde o nepřítele, se kterým řada domácností neumí příliš dobře bojovat. Výzkumy naznačují, že optimálně by se vlhkost v domě měla pohybovat okolo 50 až 60 procenty. Abyste tu Vaši hodnotu přesně zjistili, zkuste si pořídit speciální měřík vlhkosti, který Vás v běžném obchodě vyjde na pár desítek korun. O tom, jak s nadměrnou vlhkostí ve Vaší nemovitosti bojovat, se pak dočtete v tomto článku.

Základní pravidlo, jak můžete s vlhkostí v bytě snadno zatočit, je zřejmé. Jde o pravidelné větrání a topení, a to ideálně každý den. Cílem totiž je, aby se Vám povedlo ve Vašem domě vytvořit průvan, který pročistí vzduch a se kterým zmizí právě i přebytečná a otravná vlhkost. Jen těžko to ale půjde bez zapnutého topení.

A proč s vlhkostí bojovat? Má totiž hned celou řadu nepříjemných důsledků, které se začnou projevovat až s časem. Jde třeba o množení plísní nebo odlupování omítky. Možností, jak na vlhkost, jsou i speciální odvlhčovače vzduchu, díky kterým se Vám může podařit vodu dobře zachytit. Můžete jej postavit třeba do koupelny, neboť tam je té vlhkosti zpravidla opravdu hodně.

Pokud se Vám v domě kvůli vysoké vlhkosti už stihla nakumulovat nepříjemná plíseň, zavolejte si na pomoc nás EkoBIT. My se totiž i na plísně specializujeme a snadno s nimi zatočíme.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Úklidy v Praze

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

10 zaručených tipů na (nejen) jarní úklid

Stanovte si jasné cíle a ty dodržujte. Důležité je si pojem “jarní úklid“ rozfázovat na dílčí úkoly. Tyto úkoly by se měly koncentrovat vždy na jedno místo.

Celý článek

Velký jarní úklid snadno a rychle.

Jarní nálada je už pomalu cítit v probouzející se přírodě. Abychom proudící energii a jarní optimismus pocítili také u nás doma, je třeba prostor řádně uklidit.

Celý článek

Úklid nemusí být jen nepříjemná a obtěžující práce

K čištění a ošetřování předmětů v domácnosti používaly naše babičky snadno dostupné, účinné a levné přírodní prostředky i suroviny. Pojďme se podívat jaké.

Celý článek

Chcete prodat nebo pronajmout byt či dům? Úklid je základ.

Chystáte se do většího, přesídlujete do domku na vesnici nebo jste zdědili byt a chcete ho pronajmout? Pak bude určitě potřeba svůj starý domov připravit.

Celý článek