Myslete na přírodu i při úklidu.

Myslete na přírodu i při úklidu.

Ekologie je v dnešní době často omílané téma. Velká část z nás už je zvyklá recyklovat odpad, jezdit hromadnou dopravou a hledat další způsoby, jak zbytečně nezatěžovat životní prostředí. Věděli jste ale, že škodit přírodě můžete i úklidem? Je to tak – pokud používáte škodlivé chemické čisticí prostředky. Zkuste proto raději ekologický úklid, má totiž hned několik výhod.

Přírodní látky jsou účinné

I když se může zdát, že přírodní látky obsažené v ekologických čisticích prostředcích nejsou tak účinné jako chemické látky v klasických drogistických produktech, v žádném případě to není pravda. Ekologické přípravky splní svůj úkol stejně dobře jako klasické produkty, navíc váš domov příjemně provoní a především neškodí životnímu prostředí. Nemusíte se bát ani toho, že by vám poničily povrchy – jsou totiž velice šetrné.

Vhodné i pro alergiky

Ekologické čisticí přípravky obsahují pouze povrchově aktivní látky rostlinného původu, hlavní důraz je kladen na přírodní látky, jako je ocet, citron či soda. Na rozdíl od klasických chemických čisticích prostředků se v nich nenacházejí žádná bělidla, barviva, ani fosfáty, deriváty živočišného původu, nebo alergeny. A v tom spočívá další výhoda přírodních čisticích přípravků – mohou je bez obav používat alergici i lidé s citlivou pokožkou. Ekologické produkty jsou totiž k lidské pokožce velmi šetrné.

Nadprůměrná odbouratelnost v přírodě

Další výhodou ekologických čisticích přípravků je nadprůměrná odbouratelnost v přírodě. Nejen, že jsou složeny z výhradně přírodních látek, které jsou šetrné k životnímu prostředí, ale také jsou dodávány v recyklovatelných obalech, takže ani ty přírodu nijak nezatěžují.

Úklid hravě zvládnete i bez zatížení přírody

Přestože jsou ekologické čisticí prostředky šetrné k životnímu prostředí, lidskému organismu i povrchům, jsou velice účinné. V pohodě s nimi zvládnete běžný úklid, vydezinfikujete veškeré omyvatelné plochy v domácnosti, bez problémů odstraníte rez i mastné skvrny od jídla a usazeniny od kávy a čaje, zbavíte se vodního kamene na vodovodních bateriích, mýdlových skvrn a zaschlých kapek tvrdé vody, vyčistíte spáry mezi dlaždičkami, vyleštíte okna či skleničky a dáte sbohem ucpaným trubkám a odpadům, ale i plísním. To vše bez toho, abyste zbytečně zatěžovali přírodu.

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

Úklid domácností i bytových domů

Dokážeme pro Vás uklidit jak domácnosti všeho druhu, tak celé bytové domy. Díky naší mnohaleté praxi v oboru jsme získali nespočet zkušeností se všemi druhy zástaveb.

Celý článek

úklid domácnosti

Všichni známe ten pocit když jsme byli děti a přišli jsme ze školy domu do krásně uklizeného bytu, příjemný pocit že? Ten pocit, když víte že je všechno čisté a kvalitně.

Celý článek