Mytí oken v zimě

Mytí oken v zimě

Až na výjimky odborníci nedoporučují, aby se okna v zimě myla. V případě nízkých teplot totiž není vhodné na okenní skla dávat horkou vodou a ono namáčení rukou ve studené vodě není během zimního období také zrovna dvakrát příjemné. Pokud je teplota pod hranicí pěti stupňů Celsia, tak svou účinnost ztrácí i celá řada čistících prostředků.

úklidové firmě EkoBIT se do mytí oken během zimy také neradi pouštíme, jelikož je poměrně rizikové. Někdy nám ale nic jiného nezbyde. I díky našim letitým zkušenostem ale máme tipy, které se Vám s mytím oken v zimním období mohou hodit.

Nejvhodnější je v zimě používat hadřík z mikrovlákna, který skvěle saje a nepouští. Výborným pomocníkem během zimy je také stěrka na tyči, díky které okno vždy a rychle ošetříte. Myslete totiž na to, že žádný z materiálů nemá rád prudké změny teploty a působní vody s chemikáliemi celý proces samotnému oknu ještě více stěžujete. Pokud je teplota vzduchu opravdu nízká, mohou mokré šmouhy navíc zamrzat, což může přinést opravdu negativní důsledky.

Pokud by takový materiál třeba přes noc skutečně zamrzl, mohlo by dojít k jeho nenávratnému poškození. Týká se to třeba těsnění.

Během zimy proto vsaďte hlavně na čistící prostředky, jež stojí na bázi alkoholu. Ty totiž svou účinnost jen tak neztratí, a navíc mají poměrně snadno a rychle schnou.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Více o úklidu domácností

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

Úklid po oslavě

Plánování oslavy či jiné akce u Vás doma s sebou přináší i strach z následného úklidu. U nás v EkoBIT ale víme, jak celý proces co nejvíce zjednodušit, aby Vám zabral co nejméně času.

Celý článek

Jak na vlhkost?

Vlhkost trápí starší domy i novostavby. Jde o nepřítele, se kterým řada domácností neumí příliš dobře bojovat. Optimálně by se vlhkost v domě měla pohybovat okolo 50 až 60 procenty.

Celý článek

Čištění skla krbových kamen

Energetická krize dohnala spoustu z nás do alternativních forem vytápění. Mnohem častěji se tak začala využívat krbová kamna, která je ale potřeba alespoň občas pořádně vyčistit.

Celý článek

Jak na chladničku

Lednička patří mezi nejpoužívanější spotřebiče v každé domácnosti. Kvůli skladovanému jídlu je ale přinejmenším vhodné ji udržovat v dokonalé čistotě.

Celý článek