Jak na dezinfekci ozonem

Jak na dezinfekci ozonem

Ozon je při dezinfekci až 3000x účinnější než chlór a až 5000x silnější než chloramin. Bezpečně likviduje všechny viry a bakterie. Podíváme se, jaké máte pro použití dezinfekce ozonem možnosti.

Pro dezinfekci ozonem se používá ozon v opravdu vysoké koncetraci. Ničí nejen všechny živé organizmy, ale může nenávratně poškodit i různé gumové povrchy a ostatní materiály. Je opravdu velmi důležité seznámit se s tím, co ozon dělá a jak pro dezinfekci připravit všechny prostory. Dezinfikovaný prostor je potřeba dobře uzavřít a po provedené dezinfekci zase důkladně vyvětrat. Pokud nebude místnost dostatečně vyvětraná, mohou vám zbytky ozonu způsobit bolesti hlavy a jiné nepříjemnosti.

Ozonové generátory se dnes dají pořídit za velmi přijatelné ceny a tak můžete dezinfekci provádět svépomocí. Nese to ale svá rizika. Druhou možností je objednat dezinfekci ozonem od zkušené firmy, která zná všechna rizika a s ozonem umí zacházet.

Dezinfekce ozonem svépomocí

Nejlevnější ozonové generátory pořídíte už za cenu kolem 3 000 Kč. Jsou vhodné například na dezinfekci interiéru automobilů a do menších místností. Je nutné si podrobně prostudovat návod k použití a dodržovat všechna bezpečnostní pravidla. Ozon zabíjí opravdu všechny živé organismy a při vdechnutí vám může trvale poškodit plíce.

Výhody

 • nízké pořizovací náklady

 • dezinfikujete kdy chcete

 • generátor si převezete kamkoliv

Nevýhody

 • nemožnost dezinfekce větších prostorů

 • nutnost důkladného prostudování manuálu

 • riziko poškození zdraví a materiálů

Profesionální dezinfekce ozonem

Výhody

 • použití kvalitních generátorů s velkým výkonem

 • práci provádějí vyškolení pracovníci

 • nehrozí poškození zdraví a materiálů

Nevýhody

 • zdánlivě vyšší cena pravidelné dezinfekce

 • nutnost objednání na přesný čas


Přečtěte si více o dezinfekci ozonem, kterou vám můžeme poskytnou v maximálně profesionálním provedení. Používáme ty nejkvalitnější ozonové generátory a všichni zaměstnanci ví přesně jak s ozonem pracovat. Po individuální domluvě připravíme všechny dezinfikované prostory a vyjdeme vstříc vašim časovým požadavkům. Dezinfekci kaceláří a firemních prostor je možné provádět ve večerních hodinách a nebudou tak narušeny vaše provozní hodiny.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Více o dezinfekci ozonem

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

Zákaz jednorázových plastů přijde už v červenci

To, co jednotlivci ušetří, se ve firmě obratem zase snadno nahromadí. Proto je správnou cestou k naší lepší ekologické budoucnosti razantněji postrčit trh.

Celý článek

Ekologický úklid kanceláří – 10+ věcí, které můžete dělat lépe

Zajímalo by vás, co je třeba zadat úklidové firmě, pokud to s ekologií chcete posunout na vyšší, zodpovědnější úroveň?

Celý článek

Ekologické čistící a úklidové prostředky

Rozhodli jsme se nepoužívat běžné čistící prostředky. Zodpovědnost by totiž měla začínat ve firmách, nejen v domácnostech.

Celý článek